אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה בישראל: יבואן רכב חשמלי יפצה לקוחות בגלל תביעה על טווח נסיעה אאודי ETRON | צילום: יצרן

לראשונה בישראל: יבואן רכב חשמלי יפצה לקוחות בגלל תביעה על טווח נסיעה

יבואנית אאודי, צ'מפיון מוטורס, תפצה לקוחות שרכשו ממנה רכבים חשמליים מסוג אאודי ETRON 55 ואאודי ETRON 50, בגלל טווח נסיעה שאינו עומד בהצהרות היצרן. שווי ההטבה צפוי לעמוד על 2,073 שקל

06.04.2022, 17:27 | תומר הדר

צ'מפיון מוטורס יבואנית אאודי תפצה לקוחות שרכשו ממנה רכבים חשמליים, בגלל טווח נסיעה שאינו עומד בהצהרות היצרן. כך עולה מאישור נוסח פרסום שנקבע על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו.

קראו עוד בכלכליסט:

יבואני רכב נתבעים חדשות לבקרים, אולם זוהי התביעה הראשונה ככל הנראה שמוגשת בישראל בגלל טווח נסיעה של רכב חשמלי שאינו עומד בדרישות הלקוחות – או כפי שטען המבקש בתביעה: "מצגי שווא ביחס לנתוני צריכת החשמל וטווח הנסיעה של רכבי אאודי ETRON".

אאודי Etron GT, צילום: יצרן אאודי Etron GT | צילום: יצרן אאודי Etron GT, צילום: יצרן

התביעה הייצוגית התייחסה למכוניות אאודי ETRON 55 ואאודי ETRON 50 שנרכשו מינואר 2019 ועד יוני 2021. בעלי רכבים אלה יקבלו כפיצוי מהיבואנית שני טיפולים תקופתיים "קטנים" בהתאם להוראות היצרן ללא חיוב – הטבה ששוויה 2,073 שקל (הטבה זו תהיה תקפה למשך חמש שנים). ההטבה עשויה לכלול חלקים תחליפיים – ואינה כוללת את מה שמוגדר כ"חלקי בלאי" (למשל רצועות ורפידות בלמים).

אאודי ETRON נחשבת אחת המכוניות החשמליות הראשונות ששווקו בישראל, זמן רב לפני כניסתה של טסלה ושלל מוצרים סינים עממיים ארצה, מה שיצר בקרב לקוחותיה ציפיות גבוהות לעמידה בטווחי הנסיעה שמוצהרים על ידי היצרנית. כיום לא מעט יבואני רכב מקפידים להמחיש ללקוחות כבר בשלב אולם התצוגה כי בדומה למכוניות בעלות מנועי בעירה פנימי, גם מכוניות חשמליות מושפעות משלל גורמים סביבתיים וכמובן מסגנון הנהיגה של הנהג.

תגיות