אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המיסים תפצה כלי שיט זרים שייפגעו בשל המלחמה ספינות בנמל אשדוד | צילום: אבי רוקח

רשות המיסים תפצה כלי שיט זרים שייפגעו בשל המלחמה

הפיצוי יינתן לכלי שיט הנמצאים במים הכלכליים של ישראל, כלומר במרחק של עד 370 ק"מ מהחוף. שיעור הפיצוי עומד על 100% מהנזק הממשי, כלומר ההפרש בין שווי הנכס לפני שניזוק ובין שוויו אחרי שניזוק

29.10.2023, 09:42 | תומר הדר

רשות המסים תעניק פיצוי בגין נזקי מלחמה לכלי שיט זרים שייפגעו, ובלבד שהם נמצאים במים הכלכליים של ישראל, כך עולה ממכתב של אמיר דהן, מנהל מחלקת פיצויים ברשות המסים. דהן מתייחס במכתבו להודעת משרד האוצר לפיה קרן מס רכוש תשמש גם לביטוח מטענים הנישאים על כלי שיט.

פרסום האוצר - וכתוצאה ממנו גם פרסום רשות המסים - נובע משיעורי התייקרות חדים של מחירי הביטוח של אוניות הנושאות סחורות לישראל וממנה. במכתב מציין דהן כי "נזק מלחמה מוגדר על פי חוק כנזק שנגרם לגופו של נכס עקב פעילות מלחמה על ידי צבאות סדירים של האויב או עקב פעולות איבה אחרות נגד ישראל - או עקב פעולות מלחמה על ידי צה"ל". דהן קובע כי הנזק שיכוסה הוא כאמור כזה שיגרם לספינה במים הכלכליים של ישראל, כלומר כל עוד היא שוהה במרחק 200 מייל ימי (370 ק"מ) מחופי ישראל. (וזאת בניגוד למים טריטוריאליים שמרחקם מן החוף הוא פחות מ-30 קילומטרים).

עוד קובע דהן כי שיעור הפיצוי עומד על 100% מהנזק הממשי, כלומר ההפרש בין שווי הנכס לפני שניזוק ובין שוויו אחרי שניזוק, או גובה הוצאות השיקום (לפי הנמוך נביניהם) בתוספת הוצאות להקטנת הנזק. בנוסף דהן מחריג כלי שיט ישראליים - וקובע כי גם להם ינתן פיצוי, אך זה יהיה תקף גם לכלי שיט ישראלים אשר נפגעו במלחמה בעודם מחוץ למים הכלכליים של מדינת ישראל.


תגיות