אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי וואטסאפ וסיגנל: גם השיחות במסנג'ר של מטא יוצפנו באופן מלא מסנג'ר של מטא | שאטרסטוק

אחרי וואטסאפ וסיגנל: גם השיחות במסנג'ר של מטא יוצפנו באופן מלא

מסנג'ר מאפשרת שיחות מוצפנות כבר מ-2016, ואולם משתמשים נדרשו להפעיל אפשרות זו בצורה ידנית לכל שיחה ושיחה. מעתה, כל הצ'טים והשיחות האישיות יהיו מוצפנים כברירת מחדל

07.12.2023, 11:02 | עומר כביר

השיחות במסנג'ר, אפליקציית המסרים המידיים של מטא, יוצפנו באופן מלא כברירת מחדל, כך שרק משתתפי השיחה יהיו חשופים לתוכנן – כך הודיעה אתמול ענקית הטכנולוגיה. בכך, תצטרף מסנג'ר לווטסאפ של מטא ולאפליקציות אחרות דוגמת סיגנל או iMessage של אפל, שמצפינות את השיחות כבר כמה שנים.

מסנג'ר מאפשרת אמנם שיחות מוצפנות כך שגם מטא עצמה לא מסוגלת לראות את תוכנן (מה שמכונה הצפנת קצה-אל-קצה) כבר מ-2016, ואולם על המשתמשים להפעיל אפשרות זו בצורה ידנית לכל שיחה ושיחה. מעתה, לדברי החברה, כל הצ'טים והשיחות האישיות יהיו מוצפנים כברירת מחדל.

"נדרשו שנים על מנת לעשות זאת, כי רצינו לעשות את זה כמו שצריך", הסבירה לורנדה כריסאן, סגנית נשיא במסנג'ר. "המהנדסים, קריפטוגרפים, מעצבים, מומחי מדיניות ומנהלי המוצר שלנו עבדו ללא לאות כדי לבנות מהיסוד את יכולות מסנג'ר. עבדנו בצמידות למומחים חיצוניים, אקדמאיים, פעילים וממשלות כדי לזהות סיכונים ולבנות מנגנונים שיבטיחו פרטיות ובטיחות גם יחד.

"שכבת ההגנה הנוספת שהצפנת קצה-אל-קצה מספקת תגן על תוכן ההודעות והשיחות עם חברים ומשפחה מהרגע שהן עוזבות את המכשיר ועד שהן מגיעות למכשיר היעד. זה אומר שאף אחד, כולל מטא, לא יכול לראות מה נאמר או נשלח, אלא אם תבחרו לדווח לנו על ההודעה".


תגיות