אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשבוע הבא: בתי הספר והגנים יחזרו ללמידה מרחוק שר החינוך יואב קיש | צילום: אלכס קולומויסקי

בשבוע הבא: בתי הספר והגנים יחזרו ללמידה מרחוק

שר החינוך יואב קיש הודיע כי החל מיום ראשון ישובו התלמידים ללמידה מרחוק, וייפתח "מסלול החרגה" לרשויות מקומיות שירצו לחזור ללמידה פיזית. לדבריו, "הלמידה תתמקד בראש ובראשונה בהיבטים רגשיים וחברתיים ובתכני לימוד המותאמים למצב". קיש אמר שהוא דוחף באופן אינטנסיבי את החזרה ללמידה פיזית, אך "פיקוד העורף בולם"

11.10.2023, 15:06 | שחר אילן

שר החינוך יואב קיש הודיע כי החל מיום ראשון הבא (15 באוקטובר) כלל התלמידים ישובו ללמידה מרחוק. לצד זאת, הוא ציין כי ייפתח "מסלול החרגה" לרשויות מקומיות שירצו לחזור ללמידה פיזית. לדבריו, אילת כבר הגישה בקשה כזו, וכך יכולות לעשות גם נצרת ונוף הגליל, למשל.

השבוע היתה הפעילות מרחוק נתונה לשיקול דעת המנהלים ועסקה בעיקר בשיעורי חברה, הסברת המצב וחיזוק נפשי וחברתי. קיש הודיע כי החל מהשבוע הבא כלל מסגרות החינוך (בתי הספר וגני הילדים) יעברו למתכונת של מערכת שעות מסודרת של למידה מרחוק. עם זאת, גם בשבוע הבא "הלמידה תתמקד בראש ובראשונה בהיבטים רגשיים וחברתיים כדי לחזק את החוסן, ובתכני לימוד המותאמים למצב. לא יהיו לימודים אינטנסיביים, אבל תהיה חזרה לשגרה", כך לדבריו. קיש אמר שהוא דוחף באופן אינטנסיבי את החזרה ללמידה פיזית, אך "פיקוד העורף בולם".

קיש התייחס גם לעניין התקציב ואמר כי "הגדרנו בצורה מאוד ברורה שהמשרד עוסק רק בפעילות שקשורה למלחמה. כל פעילות אחרת לא מבוצעת. תקציבים שניתן לעצור, כל מה שגמיש ועוד לא בוצע – נעצור לטובת מה שנזדקק בהמשך". לכאורה התקציבים הגמישים ביותר הם הכספים הקואליציוניים לחינוך החרדי ולישיבות, אבל בתשובה לשאלה בנושא קיש לא פירט איך ההוראה שלו משפיעה על הכספים האלה. לדבריו, ייעצרו רוב תקציבי גפ"ן (גמישות פדגוגית למנהלים) והם יועמדו לרשות המנהלים לפעילות שהיא תוצאת המשבר.

"אנחנו באירוע ארוך טווח של שבועות ואולי חודשים", העריך קיש. "הבגרויות יושפעו בצורה כזו או אחרת, אבל אנחנו לא עסוקים עכשיו בבגרויות". עוד הפנה קריאה לעיתונאים: "אנחנו לא בתקופה רגילה שבה יש כתבים שכותשים אותי. צריך להראות את הצד היפה של עם ישראל כדי לחזק את רוח העם". על מטרות המבצע בעזה אמר: "המשימה היא לוודא שלא יהיה שום איום צבאי מעזה מעתה ועד עולם. אני קורא לזה עמלק. נזכור את זה ונשמיד את זה".

תגיות