אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקעה ראשונה בישראל: ביל אקמן ונרי אוקסמן רוכשים 5% ממניות הבורסה ביל אקמן ורעייתו נרי אוקסמן | צילום: Patrick McMullan via Getty

השקעה ראשונה בישראל: ביל אקמן ונרי אוקסמן רוכשים 5% ממניות הבורסה

המיליארדר היהודי, שעלה באחרונה לכותרת בעקבות מאבקו באוניברסיטת הרווארד ובאנטישמיות, רוכש נתח ממניות הבנקים בבורסה. אתמול נחשף בכלכליסט כי מניות הבנקים הופצו למשקיעים זרים

24.01.2024, 07:57 | עירית אבישר וגולן חזני

המיליארדר היהודי ביל אקמן ואשתו נרי אוקסמן רכשו 5% ממניות הבורסה לני"ע בתל אביב תמורת 95 מיליון שקל. זאת במסגרת מכירת 18.5% מהמניות מידי הבנקים הפועלים, מזרחי טפחות והבינלאומי.

אתמול נחשף בכלכליסט כי מניות הבנקים בבורסה הופצו למשקיעים זרים - ירכשו נתח של 18%. שווי המניות הנמכרות עומד על 350 מיליון שקל - מרבית הסכום יועבר לקופת הבורסה וישמש להשקעות בתחום הטכנולוגיה. המכירה יוצאת לפועל במסגרת ההסדר שסוכם לפני כחודש בין הבנקים לבורסה, הכולל חלוקת דיבידנד מיוחד.

את ההפצה של המניות ביצעו בנק ההשקעות ג'פריס ולידר שוקי הון. מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב דרש מהבנקים למכור את מניותיהם בטענה שמשך האחזקה שלהם במניות מהווה ניגוד עניינים ע"פ דיני ניירות ערך.

לפי מתווה הפרטת הבורסה מ-2017 הבנקים מחוייבים למכור את אחזקותיהם במחיר של 5.08 שקל למניה והם סירבו משום שמחיר המניה בבורסה הוא פי 4. בסופו של דבר סוכם כי המניות יימכרו במחיר המוסכם אבל הבורסה תחלק במקביל דיבידנד של 231 מיליון שקל.

אקמן היה בין המובילים את הקמפיין להדחת נשיאת הרווארד בעקבות הטענות לאנטישמיות בקמפוס; גם לאחר התפטרותה המשיך המיליארדר להתעמת עם חלקים באקדמיה ברקע פרשת ההעתקות שבה הואשמה אוקסמן.

מניית הבורסה עלתה ב-10% בלבד מאז אפריל 2021 לאחר מהלך מרשים שביצעה בשנה הראשונה להנפקתה.

תגיות