אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקנזי סקוט: תרמתי 2.1 מיליארד דולר השנה מקנזי סקוט | צילום: רויטרס

מקנזי סקוט: תרמתי 2.1 מיליארד דולר השנה

הפילנתרופית וגרושתו של ג'ף בזוס פרסמה פוסט ובו פירוט הארגונים שלהם תרמה כסף השנה. מאז 2019 תרמה 16.5 מיליארד דולר

09.12.2023, 12:45 | חדשות חוץ

הפילנתרופית מקנזי סקוט תרמה 2.1 מיליארד דולר בשנה החולפת, כך לפי פוסט שהעלתה באתר שלה - Yield Giving. לפי פרסומים בסוכנויות הידיעות, מאז 2019 תרמה סקוט 16.5 מיליארד דולר.

בעוד שהודעות דומות בעבר הכילו פרטים לגבי הסיבות לתרומה, הפעם העלתה סקוט פוסט בן שלושה משפטים בלבד, שבו נכתב: "אני נרגשת להעלות את המודעות ל-360 הארגונים המצוינים האלה, שכל אחד מהם יוכל להיעזר בעוד בני ברית. אני מוקסמת מכל הדרכים שבהן אנשים עובדים יחד כדי לתת אחד לשני רצון טוב ותמיכה".

שלוש תרומות הן בסכום של 25 מיליון דולר - כל אחת לארגון מרסי האוסינג שדואג לדיור בר-השגה, ארגון המסייע לנשים הרות בשם אפסטרים USA, וארגון להכשרת נוער שנקרא Year Up, כך על פי אתר Yield Giving שלה. לא ידוע האם אלה התרומות הגדולות ביותר שניתנו בשנה האחרונה, כיוון שבאתר לא מצוינים הסכומים שנתרמו ליותר מ-100 גופים ב-2023.

אורכו הקצר של הפוסט עומד בניגוד לאופן שבו פילנתרופים אחרים מפרסמים את מעשיהם, כך לדברי גבריאלה פיצג'רלד, מנכ"לית פנורמה גרופ, שחוקרת את השפעת התרומות של סקוט על מקבליהן. "יש בהודעה 54 מילים. זה כמו שיר הייקו", היא אמרה.

סקוט נוהגת לתרום למטרות של ביטחון כלכלי, חינוך, שוויון ובריאות, לדברי פיצג'רלד, למרות שתרומות רבות בסבב האחרון הלכו לארגונים שמתארים עצמם כפועלים בתחום הבריאות. כמו בשנים קודמות, חלק נכבד מתרומותיה של סקוט התמקדו השנה בארגוני דיור בר-השגה, כולל קרנות נאמנות קהילתיות, קבוצות התומכות בדיור בר-השגה, וכאלה המספקות ייעוץ משפטי שלעתים קרובות מייצגות דיירים שזקוקים לדיור או פונו מבתיהם.

קרן נאמנות הקרקע של קהילת סן פרנסיסקו קיבלה תרומה של 20 מיליון דולר - פי עשרה מהתקציב השנתי שלה. מנהלת הקרן, סאקי ביילי, אמרה שהעושר שנוצר בעמק הסיליקון יצר אי-שוויון עמוק, בין היתר עקב נסיקת מחירי הדיור והקרקע. "אנחנו רואים את המספר הגבוה ביותר של מיליארדרים מתחום הטק ביחס לאוכלוסייה, אבל גם את ההרס הנוראי של קהילות ואת בעיית חוסר הדיור שמגיעה לסדרי גודל חסרי תקדים באזור המפרץ", היא אמרה.

תגיות