אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד דחייה בעסקת MAX: כלל קיבלה ארכה של שבועיים יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח | צילום: יריב כץ

עוד דחייה בעסקת MAX: כלל קיבלה ארכה של שבועיים

הדירקטורים של כלל ביטוח לא הגיעו אתמול להסכמות בנוגע לעסקה לרכישת חברת כרטיסי האשראי - והוחלט לבקש דחייה של שבועיים מבעלת השליטה, ורבורג פינקוס; הלילה נענתה הקרן לבקשה

29.07.2022, 08:42 | גולן חזני

דחייה נוספת בחתימה על העסקה במסגרתה תרכוש כלל ביטוח את חברת כרטיסי האשראי MAX מידי בעלת השליטה, קרן ורבורג פינקוס.

אתמול, בתום ישיבה ארוכה, לא הצליחו הדירקטורים של כלל ביטוח להגיע להסכמות על תמיכה במתווה העסקה, והוחלט לבקש דחייה של שבועיים מנציגי ורבורג פינקוס. הלילה נענתה הקרן לבקשה.

כלל החזקות, החברה־האם של כלל ביטוח, רוכשת את MAX תמורת 2.5 מיליארד שקל, לפי מזכר הבנות שנחתם באפריל, אך בין הצדדים התגלעו מחלוקות שמנעו את ההגעה להסכמות עד היום.

מועד החתימה כבר הוארך פעם אחת, ובורבורג פינקוס שידרו כי לא יסכימו לדחייה נוספת. למרות זאת, עקב מצב השווקים כיום, והמחיר הגבוה של העסקה - בעיקר לאור הצניחה בשווי החברה המתחרה ישראכרט, ורבורג הסכימה להארכה.

את העסקה מקדם בכלל המנכ"ל יורם נוה שרתם לצידו את היו"ר חיים סאמט. עם זאת, כפי שפורסם אתמול בכלכליסט, 2-3 דירקטורים מתנגדים לעסקה והם הביעו את עמדתם גם בישיבת הדירקטוריון.

קידום העסקה בהיעדר הסכמה פה אחד בדירקטוריון מהווה סיכון עבור החברה בעיקר בשל חשיפה עתידית לתביעות, לאור העובדה שמדובר בחברה ללא גרעין שליטה. בין הדירקטורים המתנגדים - דוד גרנות, שהוא נציגו של אלפרד אקירוב שלוטש עין לשליטה בכלל ומחזיק ב-15% מהמניות.

המתנגדים לא השתכנעו לתמוך בהסכם גם לאור העובדה שורבורג סירבה למכור את השליטה בלבד, וכך גם שותפיה הישראלים מנורה ואלייד. אלה מעוניינים להישאר שותפים רק תחת ורבורג ולא תחת גורם אחר.

נוה להוט לבצע את העסקה,שתבצר את מעמדו כמנכ"ל כלל ביטוח והאיש החזק בשורותיה. דווקא הלהיטות הזו מרתיעה דירקטורים אחרים.


תגיות