אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל מאיימת: פיקוח מוגבר בבריטניה? נפסיק שם שירותים כמו FaceTime חנות אפל | צילום: REUTERS/Gonzalo Fuentes

אפל מאיימת: פיקוח מוגבר בבריטניה? נפסיק שם שירותים כמו FaceTime

הפרלמנט הבריטי עשוי לאשר הצעת חוק שמקנה לממשלה סמכות דרקונית לפקח ולהתערב בפיתוח והטמעה של יכולות אבטחה בשירותים ומכשירים; בענקית הטכנולוגיה לא ממש מחבבים את האפשרות, ועולים להתקפה

22.07.2023, 12:06 | עומר כביר

אפל מאיימת להפסיק להפעיל בבריטניה שירותים כמו FaceTime ו-iMessage, אם יאשר הפרלמנט הצעת חוק שמקנה לממשלה סמכות דרקונית לפקח ולהתערב בפיתוח והטמעה של יכולות אבטחה בשירותים ומכשירים – כך לפי דיווח של ה-BBC.

בימים אלו פועלת ממשלת בריטניה להרחיב את סמכויותיה במסגרת חוק סמכויות חקירה (Investigatory Powers Act). בין השאר מבקש הממשל לחייב חברות לקבל את אישור משרד הפנים לפני הטמעה של יכולות אבטחה חדשות, ולאפשר למשרד לדרוש נטרול של יכולות אבטחה קיימות באופן מידי ובלי להמתין להליך ערעור או להודיע על כך לציבור.

לפי דיווח של ה-BBC, אפל מתנגדת לאישור דרישות אלו. בין השאר טוענת החברה שביצוע שינוי ביכולות אבטחה רק בעבור מדינה אחת יחליש את המוצר בעבור כל המשתמשים, שיש שינויים שדורשים שחרור עדכון אבטחה ולכן לא ניתן לבצע אותם בסודיות, ושהצעת החוק "מהווה איום רציני וישיר על אבטחת המידע והפרטיות שישפיע גם על משתמשים מחוץ לבריטניה".

האיום של אפל מצטרף לאיומים שהשמיעו ווטסאפ וסיגנל סביב הצעת חוק אחרת, שתחייב להטמיע טכנולוגיה לניטור חומרי התעללות בילדים באפליקציות ושירותים מוצפנים. שתי החברות הבהירו שלא יצייתו לדרישה שכזו, כשסיגנל איימה לעזוב את בריטניה.

"יש הרבה שחצנות ובורות מצד הממשלה אם היא מאמינה שחלק מחברות הטכנולוגיה הגדולות יותר יצייתו לדרישות החדשות בלי מאבק משמעותי", אמר ל-BBC פרופ' אלן וודוורד, מומחה אבטחת סייבר מאוניברסיטת סארי.


תגיות