אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת גל של מבצעי השקה: אקספנג, סמארט וזיקר נרשמו לתנועה בישראל סמארט החשמלית | צילום יצרן

לקראת גל של מבצעי השקה: אקספנג, סמארט וזיקר נרשמו לתנועה בישראל

המכוניות החדשות גודשות את נמלי ישראל; היחלשות הדולר וההפוגה בלחימה צפויות לגרום ליבואני הרכב להכריז על השקות של רכבים חדשים

26.11.2023, 21:00 | תומר הדר

סוף השנה מתקרב, המכוניות החדשות גודשות את נמלי ישראל ויבואני הרכב חייבים להשיק דגמים חדשים וחשמליים-לפני סוף השנה. השפל בשער הדולר של השבוע שעבר גרם ליבואנים לשחרר רכבים ממכס ובמקביל ההפוגה בלחימה צפויה לגרום להם להכריז על השקות דגמים חדשים בשבועות הקרובים בתקווה שיחול שיפור במורל הלאומי שיגרום ללקוחות לרכוש חשמליות חדשות לפני עליית מס הקנייה. כך, מרישומי מדינת ישראל עולה כי בימים האחרונים נרשמו לא מעט דגמים חדשים בישראל, ככל הנראה לקראת השקה קרובה.

אחד הדגמים היותר מעניינים שנרשמו לאחרונה הוא סמארט החדשה, וכך גם "אחיותיה". במקרה של סמארט החדשה מדובר בפרי שיתוף פעולה בין מרצדס בנץ לג'ילי ולפי הרישומים מספר דגמי סמארט חשמלית מתוצרת סין נרשמו בארץ. בניגוד לסמארט המקורית, שהיתה מכונית עירונית קטנה, הדגם החדש המיוצר בסין הוא רכב משפחתי המבוסס על פלטפורמה מפיתוח סיני. מחירי הדגמים שהוצהרו על ידי היבואנים למשרד התחבורה אינם סופיים, אך לרוב קרובים מאוד למחירים בפועל, לפחות לפני עליית מס הקניה שתחול בעוד כמה שבועות. כך, מחיר סמארט 1 החדשה מתחיל לפי הרישום ב-199,900 שקל, מחיר נמוך מעט ממחיר התחלתי של טסלה 3. מחיר סמארט החדשה בגרסתה הבכירה ביותר הוא 240 אלף שקל.

וולוו EX 30 החשמלית חולקת רכיבים רבים עם המכונית של סמארט ויש להן "הורה משותף": ג'ילי הסינית, אך מחירי הוולוו שונים: לפי רישומי מדינת ישראל המחיר שעליו הצהירה יבואנית וולוו לחשמלית הקטנה של וולוו שתוצג בקרוב מתחיל ב 189,900 שקל לדגם הבסיסי ומגיע עד 250 אלף שקל לגרסה הבכירה. באופן מעניין, גם זיקר 01 נרשמה לתנועה בישראל, אם כי המחיר המוצהר על ידי היבואנית – 350 אלף שקל, אינו משקף את מחירה של המכונית לכשתגיע לשיווק בארץ, מחיר שצפוי ככל הנראה להיות הרבה יותר קרוב למחירי הסמארט והוולוו.

בנוסף, לכל המכוניות האחיות של יצרני הרכב שפועלים תחת קבוצת ג'ילי, מופיעים במסמכי משרד התחבורה גם רישומים למכוניות של אקספנג שהיבואנית קבוצת קרסו תחשוף בקרוב. לפי הרישומים מחירה ההתחלתי של אקספנג 7P יהיה 230 אלף שקל (מחירי אקספנג המוצהרים אינם סופיים ועשויים להשתנות עם הצגת הדגם) ואילו מחיר רכב הכביש שטח החשמלי של אקספנג 9G יחל ב-330 אלף שקל.

תגיות