אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתנאל גרופ תובעת 6 מיליון שקל מבעלי מלונות בראון ואחרים ליאון אביגד, מייסד ובעלים משותף של קבוצת מלונות בראון | צילום: אלכס קולומויסקי

נתנאל גרופ תובעת 6 מיליון שקל מבעלי מלונות בראון ואחרים

במסגרת התביעה טוענת חברת נתנאל גרופ כי היא העבירה לנתבעת הלוואה של 6 מיליון שקל, אך זו לא השיבה את הסכום למרות ארכה שניתנה לה, והנתבעים האחרים, לא השיבו את ההלוואה מכח ערבותם האישית להתחייבות זו. לדברי רשת בראון, מדובר במחלוקת בין שותפים שתיפתר בימים הקרובים, והשותפות העסקית תימשך

22.11.2023, 15:56 | ליטל דוברוביצקי

החברה הציבורית נתנאל גרופ העוסקת בתחום הנדל"ן לבנייה ומגורים הגישה השבוע לבית משפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך כ-6 מיליון שקל נגד אנשי העסקים ניר ויצמן וליאון אביגד, מבעלי מלונות בראון, יזם הנדל"ן והמלונאות מני ויצמן, לירן ויצמן וחברת מאור מלונאות ונופש נכסי נדל"ן הקשורה למלונות בראון . זאת בטענה כי התובעת נתנאל גרופ העניקה לחברת מאור מלונאות ונופש נכסי נדל"ן הלוואה בסך 5 מיליון שקל והנתבעת הפרה החוזה ולא השיבה את סכום ההלוואה שניתן לה.

במסגרת התביעה טוענת חברת נתנאל גרופ באמצעות עו"ד גלית שוקרון ועמית מלדסי מחברת עורכי דין פדר כי התובעת העבירה לנתבעת את סכום ההלוואה אולם הנתבעת לא השיבה את סכום ההלוואה למרות ארכה שניתנה לה. עוד נטען כי הנתבעים האחרים, לא השיבו את ההלוואה מכח ערבותם האישית . למעשה נטען בתביעה כי שאר הנתבעים ערבו אישית להתחייבויותיה של חברת מאור מלונאות ונופש נכסי נדל"ן.

בתביעה נטען כי סוכם שההלוואה תושב בתשלום אחד עד לסוף אפריל 2023 , אולם הדבר לא קרה, גם לאחר ארכה שניתנה. "פניות התובעת אל הנתבעים בדרישה לקיים את התחייבויותיהם לא הועילו ומכאן התביעה", נטען.

עוד נטען בתביעה כי במועד החזר ההלוואה פנה ניר ויצמן אל נציג התובעת בבקשה שהתובעת לא תפרע את ההמחאה שניתנה על סכום ההלוואה בסך 5 מיליון שקל בטענה שהוא יחזור. בתביעה נטען כי מתוך מחווה של רצון טוב הסכימה התובעת שלא לפרוע את ההמחאה במועד הקבוע לפירעונה, ולהמתין מספר ימים להסדר סכום ההלוואה. אולם, נטען כי סכום ההלוואה לא הוסדר במועד המוארך. מנספח שצורף לתביעה עולה כי הסכם ההלוואה נחתם בינואר 2023 ונכתב בו כי המלווה (התובעת) והלווה (חברת מאור מלונאות ונופש נכסי נדל"ן) רכשו יחד חלקים בבנין ברחוב קופמן 6 בתל אביב, וכי הלווה העמידה לטובת שיפוץ הנכס סכומים ניכרים כדי להפוך את הנכס למלון. עוד נטען כי הלווה התחייבה לשלם סכומים נוספים עבור שיפוץ הנכס ופנתה לתובעת בבקשה להלוות לה סך של 5 מיליון שקל כדי לא לעצור את עבודת שיפוץ הנכס. הנכס הוא למעשה מלון בראון ברוט בתל אביב. טרם הוגש כתב הגנה.

בתגובה נמסר מרשת בראון: "מדובר באי הסכמות הדדיות שהן חלק ממהלך עניינים מסחרי רגיל בין שני שותפים לנכס. אנו מאמינים שבימים הקרובים תיפתר המחלוקת ונמשיך בשותפות העסקית ביננו".


תגיות