אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סם אלטמן: "קולגות מוסלמים בקהילת הטק חשים לא בנוח לדבר על חוויותיהם מהזמן האחרון" סם אלטמן. "זו תקופה נוראית" | צילום: Patrick T. Fallon / AFP

סם אלטמן: "קולגות מוסלמים בקהילת הטק חשים לא בנוח לדבר על חוויותיהם מהזמן האחרון"

מנכ"ל חברת הבינה המלאכותית OpenAI כתב ב-X שהאנשים שאיתם דיבר חוששים מנקמה ומפגיעה בקריירה. "התעשייה שלנו צריכה להיות מאוחדת בתמיכתנו בעמיתים אלה", כתב

05.01.2024, 20:13 | חדשות חוץ

"קולגות מוסלמים וערבים (במיוחד פלסטינים) בקהילת הטק שאיתם דיברתי חשים לא בנוח לדבר על חוויותיהם מהזמן האחרון, בעיקר עקב פחד מנקמה ופגיעה בקריירה", כך צייץ היום מנכ"ל חברת הבינה המלאכותית OpenAI סם אלטמן ב-X (לשעבר טוויטר).

אלטמן קרא לחברי קהילת הטק להתייחס לאנשי הקהילות האלה באמפתיה. "התעשייה שלנו צריכה להיות מאוחדת בתמיכתנו בעמיתים אלה; זו תקופה נוראית. אני ממשיך לקוות לשלום אמיתי ומתמשך, ושבינתיים נוכל להתייחס אחד לשני באמפתיה", כתב.

משתמש X שאל את אלטמן איך הוא מרגיש ביחס לחוויות של הקהילה היהודית. אלטמן הגיב: "אני יהודי. אני מאמין שאנטישמיות היא בעיה משמעותית ומשגשגת בעולם, ואני רואה הרבה אנשים בתעשייה שלנו עומדים מאחוריי, מה שאני מאוד מעריך. אני רואה הרבה פחות מזה כשמדובר במוסלמים".ארגוני זכויות אדם מציינים שהאנטישמיות והאיסלאמופוביה נמצאות בעלייה בארצות הברית ובמקומות נוספים מאז מתקפת חמאס ב-7 באוקטובר. מתקפת הנגד של ישראל נגד חמאס הביאה עד כה ליותר מ-22 אלף הרוגים פלסטינים, שמהווים קרוב ל-1% מ-2.3 מיליון הפלסטינים שחיים ברצועה, כך על פי נתונים של משרד הבריאות של רצועת עזה הנשלט על ידי חמאס.

המועצה ליחסי ארצות הברית והאיסלאם אמרה בחודש שעבר שבחודשיים מאז תחילת המלחמה נרשמה עלייה של 172% במספר התקריות האיסלאמופוביות נגד פלסטינים וערבים בארצות הברית לעומת התקופה המקבילה ב-2022. הליגה נגד השמצה אמרה שבחודשיים שבין ה-7 באוקטובר וה-7 בדצמבר נרשמה עלייה של 337% בתקריות האנטישמיות לעומת התקופה המקבילה שנה קודם לכן.

לפני כחודש הודה אלטמן בציוץ ב-X שלא הבין עד כמה נרחבת בעיית האנטישמיות בארצות הברית. "במשך זמן רב אמרתי שהאנטישמיות, במיוחד בקרב השמאל האמריקאי, אינה חמורה כפי שאנשים טוענים. אני רוצה להצהיר שטעיתי לגמרי". אלטמן, יהודי, הביע את הבלבול והתסכול שהוא חווה לנוכח המצב: "אני עדיין לא מבין את זה, או יודע מה לעשות בקשר לזה, אבל זה דפוק לגמרי".
תגיות