אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הורה על פירוק חברה שנטען כי היא בשליטת משה חוגג משה חוגג | צילום: עוז מועלם

בלעדי

ביהמ"ש הורה על פירוק חברה שנטען כי היא בשליטת משה חוגג

מדובר בחברת IDC INVESTDOTCOM Holdings קפריסין, שנטען כי היא קשורה לאיש העסקים וכי היא חייבת לחברה בת שלה כ-6 מיליון שקל; מטעמו של חוגג נמסר: "חוגג אינו בעל מניות או דירקטור בחברה"

08.05.2022, 16:45 | ליטל דוברוביצקי

השופט חגי ברנר, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, הורה היום (א') על פירוק חברת IDC INVESTDOTCOM Holdings קפריסין, שנטען כי היא קשורה לאיש העסקים משה חוגג. השופט מינה את עו"ד אסף שמרת כנאמן והסמיך אותו לבצע חקירות.


קראו עוד בכלכליסט:


הבקשה לצו פתיחת הליכים נגד IDC INVESTDOTCOM קפריסין הוגשה לאחרונה על ידי החברה הבת, חברת אינבסט דוט קום (ישראל) שהיתה בשליטת משה חוגג ושבפברואר שעבר ניתן כנגדה צו פירוק על ידי השופט חגי ברנר. האחרונה הגישה לפני מספר חודשים לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשת נושה למתן צו לפתיחת הליכים כנגד חברה האם שלה IDC INVESTDOTCOM קפריסין, שלטענתה משה חוגג הינו בעל השליטה בה בפועל. במסגרת הבקשה נטען כי אינבסט דוט קום ישראל הינה נושה של החברה האם שלה IDC קפריסין בגין חוב בסך כולל של כ-6.1 מיליון שקל. זאת, מכוח הסכם שירותים שנכרת בין שתי החברות.

משה חוגג, צילום: עוז מועלם משה חוגג | צילום: עוז מועלם משה חוגג, צילום: עוז מועלם

עוד נטען בבקשה כי חברת IDC קפריסין היא חברת אחזקות, המחזיקה במספר חברות המהוות את קבוצת IDC, העוסקות בין השאר בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים ובפלטפורמות מסחר במטבעות קריפטוגרפיים. עוד נטען כי אינבסט דוט קום ישראל העניקה ל-IDC קפריסין שירותי פיתוח, ניהול ואדמנסטרציה. "מי שניהל, יזם ושלט בפועל בנכסי ובפעילות IDC קפריסין ואינבסט דוט קום ישראל הוא משה חוגג", נטען.

השופט חגי ברנר ציין היום בהחלטתו כי "הבקשה לצו פתיחה בהליכים הומצאה הן למשה חוגג, שלפי הטענה הוא בעל השליטה האמיתי ומי שמכוון את פעולתה של החברה הקפריסאית, הן לדירקטורית הרשומה של החברה הקפריסאית, הן לקרן Singulariteam שהיא בעלת המניות הגדולה ביותר בחברה הקפריסאית. בנוסף לא נסתרה הטענה כי חוגג הוא הלכה למעשה בעל השליטה בחברה הקפריסאית ומי שמכוון את פעילותה – אף שמאז שנת 2018 הוא איננו רשום פורמלית כדירקטור בחברה".

עוד הוסיף ברנר: "באופן תמוה, משה חוגג לא הגיב על הטענה שלפיה הוא בעל השליטה בחברה הקפריסאית ולא התייצב היום, הגם שאין ספק כי דבר קיומו של ההליך ידוע לו". השופט הורה כאמור על פירוק החברה ומינה לה נאמן המיוצג על ידי עוה"ד ליאור דגן, לירון ליברמן וצבי קרל ממשרד עו"ד פירט-וילנסקי.

מטעמו של משה חוגג נמסר: "מר חוגג אינו בעל מניות או דירקטור בחברה. כתבי הטענות לא הומצאו לו והוא אינו מכיר את פרטי ההליך המשפטי. מר חוגג ילמד את העניין, ובכלל זאת את החלטתו של כב' השופט ברנר ויפעל בעניינה בערוצים המשפטיים המקובלים, לפי הצורך".

תגיות