אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ספייס X רשמה רווח ברבעון הראשון - בעקבות זינוק בהכנסות שיגור של ספייס X | צילום: SpaceX

דיווח: ספייס X רשמה רווח ברבעון הראשון - בעקבות זינוק בהכנסות

לפי "הוול סטריט ג'ורנל", חברת החלל של אלון מאסק רשמה רווח של 55 מיליון דולר על הכנסות של 1.5 מיליארד דולר בינואר-מרץ; ההכנסות ב-2022 הוכפלו ל-4.6 מיליארד דולר

19.08.2023, 09:18 | חדשות חוץ

ספייס X, חברת החלל של אלון מאסק, רשמה רווח קטן ברבעון הראשון של 2023 בעקבות זינוק בהכנסות, לאחר שנתיים רצופות בהן רשמה הפסדים, כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל".

לפי הדיווח, ספייס X רשמה רווח של 55 מיליון דולר על הכנסות של 1.5 מיליארד דולר בינואר-מרץ.

החברה לא מסרה את תגובתה לפרסום.

לפי הערכות הנגזרות ממכירת מניות שביצעו עובדים באחרונה, השווי של ספייס X, שהוקמה לפני למעלה משני עשורים, עומד על 150 מיליארד דולר - בדומה לזה של חברות כגון דיסני או אינטל.

ב-2022 ההכנסות של החברה הוכפלו לעומת השנה שקדמה לה ל-4.6 מיליארד דולר, וההפסד הצטמק ל-559 מיליון דולר לעומת 968 מיליון דולר, כך לפי הדיווח. ההוצאות בשנה שחלפה עמדו על 5.2 מיליארד דולר, לעומת 3.3 מיליארד דולר ב-2021.

ספייס X הגיעה בשנה שחלפה לכמה הישגים, אך במקביל התמודדה עם עיכובים בתוכנית החלל שלה הלוקחת חלק במאמציה של נאס"א להנחית שוב אסטרונאוטים על הירח. בצד החיובי, שירות האינטרנט הלווייני של החברה, סטארלינק, הגיע למיליון מנויים ומספק אינטרנט לאוקראינה לאחר שיבושים בעקבות ההתקפות הרוסיות. בנוסף לכך ספייס X ביצעה שיגור של מעל 60 רקטות בשנה אחת באמצעות תוכנית פלקון.תגיות