אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לנו זה לא יקרה": בורסות הקריפטו ממהרות להרגיע בעקבות קריסת FTX מטבעות קריפטו. פלטפורמות מסחר התחייבו לפרסם את הוכחות לכך שיש להן עתודות מספיקות התואמות לגודל ההתחייבויות ללקוחות | צילום: רויטרס

"לנו זה לא יקרה": בורסות הקריפטו ממהרות להרגיע בעקבות קריסת FTX

פלטפורמות מסחר במטבעות וירטואליים פירסמו הודעות מרגיעות ללקוחותיהם, לאחר הקריסה של פלטפורמת FTX שהיו לה התחייבויות של 9 מיליארד דולר ונכסים בשווי של פחות ממיליארד דולר; עוד הן פועלות להתנתק מהקשרים שמחברים אותן ל-FTX

14.11.2022, 11:01 | חדשות חוץ

פלטפורמות מסחר בקריפטו ממהרות להרגיע את הלקוחות שהפיקדונות שלהם בטוחים, זאת לנוכח הקריסה של פלטפורמת FTX של סם בנקמן-פרייד.

בפייננשל טיימס דיווחו כי בייננס, פלטפורמת המסחר בקריפטו הגדולה בעולם, וכן שחקניות קטנות יותר, ביניהן Crypto.com, OKX ודריביט, התחייבו לפרסם את הוכחות לכך שיש להן עתודות מספיקות התואמות לגודל ההתחייבויות ללקוחות.

גם בקוינבייס הרשומה בארה"ב פועלים להרחיק עצמם מהמשבר. לפי הדיווח, החברה שלחה ביום שישי הודעה ללקוחות ובה תיארה כיצד "המודל העסקי של קוינבייס שונה ומגן בצורה טובה יותר" על חשבונות ונכסי הלקוחות. במייל התייחסו למצב הפיננסי של החברה וטענו שהפלטפורמה בראשותו של המנכ"ל בריאן ארמסטרונג מחזיקה נכסי לקוחות ביחס של 1 ל-1.

הקריסה הפתאומית של FTX ושל זרוע המסחר של בנקמן-פרייד, אלמידה ריסרץ', שנתפסו עד לא מזמן כעמודי יסוד של התעשייה, שחקה משמעותית את האמון בשוק הנכסים הדיגיטליים. לפני קריסתה ל-FTX היו נכסים מכירים בשווי של פחות ממיליארד דולר, לעומת התחייבויות של 9 מיליארד דולר.

בשבוע שעבר הזהיר מנכ"ל בייננס ממשבר "מתפשט" בסקטור הקריפטו לנוכח קריסת FTX, והשווה זאת למשבר הפיננסי של 2008.

במקביל, פלטפורמות המסחר פועלות להרחיק עצמן ממה שנותר מ-FTX, זאת לאחר שהחברה הודיעה על חקירת עסקאות לא שגרתיות.

כך למשל, בפלטפורמת המסחר בקריפטו קראקן (Kraken) הקפיאו ביום ראשון מספר חשבונות שהיו בבעלות קבוצת FTX והחברה האחות אלמידה לאחר דיון עם רשויות אכיפת החוק. "החשבונות הללו הוקפאו כדי להגן על הנושים שלהם", כתבה החברה בטוויטר.

בדומה, בבייננס הקפיאו פיקדונות של FTT – מטבע שהנפיקו ב-FTX. "הבחנו בתנועות חשודות של כמויות גדולות של FTT על ידי בעלי החוזה של המטבע", נמסר מבייננס.


תגיות