אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיקי רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה עו"ד יוסי אלגבי, שותף אלגבי-אגבלי-מלכית, משרד עורכי דין | מיה טנר

תיקי רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה

הריון ולידה הם תקופות משמעותיות בחייהם של כל הורים. הן מלאות בשמחה, אך גם בחששות ובאי ודאות. אחת החששות הגדולים ביותר של הורים עתידיים היא פגיעה בתינוק בעת ההיריון או הלידה. במידה וכן אירעה פגיעה, חשוב לדעת כי קיים סיכוי לקבל פיצויים בגין רשלנות רפואית.

07.11.2023, 10:18 | בשיתוף Duns Medical

מהי רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה?

רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה היא סטייה מהסטנדרטים המקצועיים הנהוגים בתחום, כאשר הסטייה הזו גרמה לנזק למטופל. רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה יכולה להתרחש במספר דרכים, כגון:

  • אי הפניית האישה לביצוע בדיקות גנטיות מומלצות, כאשר יש סיכון מוגבר ללידה של תינוק עם מום גנטי.

דוגמה:

אישה בת 35 עם היסטוריה של מחלות גנטיות במשפחה פנתה לרופא נשים. הרופא לא הפנה אותה לביצוע בדיקת אקסום, למרות שהיה לה סיכון מוגבר ללידה של תינוק עם מום גנטי. לאחר הלידה, התגלה שהתינוק סובל ממום גנטי חמור, שיכול היה להימנע אם האישה הייתה עוברת את הבדיקה.

  • אי אבחון מום גלוי בעובר במהלך מעקב ההריון, כגון שפה שסועה, שש אצבעות או איברים חסרים.

דוגמה:

אישה בהריון הייתה במעקב הריון שגרתי. במהלך אחד הביקורים, הרופא ביצע אולטרסאונד וראה או היה צריך לראות מום גלוי בעובר, אך לא דיווח על כך לאישה. לאחר הלידה, התגלה שהתינוק סובל ממום גלוי לדוגמא שפה שסועה או 6 אצבעות וכדומה, שיכול היה להימנע אם הרופא היה מדווח עליו לאישה.

  • פעולה רשלנית של הצוות הרפואי במהלך הלידה, כגון אי מעקב אחר ניטור העובר, אי ביצוע ניתוח קיסרי בזמן או ביצוע ניתוח קיסרי מאוחר מדי.

דוגמה:

אישה בהריון בת 25 הייתה בלידה. במהלך הלידה, העובר החל להראות סימנים של מצוקה, כגון האטות בדופק. הרופא והמיילדת לא זיהו את המצוקה והמשיכו בלידה באופן טבעי. לאחר הלידה, התגלה שהתינוק סובל מנזק מוחי, שיכול היה להימנע אם הרופא והמיילדת היו מזהים את המצוקה ומבצעים ניתוח קיסרי.

עו"ד יוסי אלגבי, שותף אלגבי-אגבלי-מלכית, משרד עורכי דין, מיה טנר עו"ד יוסי אלגבי, שותף אלגבי-אגבלי-מלכית, משרד עורכי דין | מיה טנר עו"ד יוסי אלגבי, שותף אלגבי-אגבלי-מלכית, משרד עורכי דין, מיה טנר

איך לזהות רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה?

הדרך הטובה ביותר לזהות רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה היא להתייעץ עם עורך דין מומחה לרשלנות רפואית. עורך דין מנוסה יוכל לבדוק את המקרה שלכם ולבחון האם התרחשה רשלנות רפואית.

עם זאת, ישנם כמה סימנים שיכולים להצביע על כך שאולי אירעה רשלנות רפואית:

  • הופתעתם בעת הלידה מאחר ולאורך כל ההריון אמרו לכם שהכול תקין ובפועל לא הכול היה תקין.
  • התינוק שלכם נולד עם מום או בעיה רפואית שלא אובחנה במהלך ההריון.
  • התינוק שלכם סובל מבעיות בריאותיות קשות או מוגבלות פיזיות או נפשיות.

כיצד לפעול במקרה של רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה?

אם אתם חושדים שאירעה לכם רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה, חשוב לפעול בהקדם האפשרי. פיצויים בגין רשלנות רפואית ניתן לקבל רק בתוך 7 שנים ממועד האירו כלומר עד הגיע הילד לגיל 7.

הצעד הראשון הוא לפנות לעורך דין מומחה לרשלנות רפואית. עורך דין מנוסה יוכל לסייע לכם להבין את זכויותיכם ולקבל את הפיצויים המגיעים לכם.

עורך הדין יתחיל בבדיקה מקיפה של המקרה שלכם. הוא יאסוף מסמכים רפואיים, יתאם פגישות עם מומחים רפואיים ויערוך חקירה. לאחר הבדיקה, עורך הדין יוכל להעריך האם התרחשה רשלנות רפואית.

אם עורך הדין יקבע שאכן התרחשה רשלנות רפואית, הוא יתחיל בהליכים משפטיים נגד הגורם המזיק. ההליכים המשפטיים יכולים להיות מורכבים וממושכים, אך עורך דין מנוסה יוכל להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל את הפיצויים המגיעים לכם.

אם אתם הורים לילדים עם מומים, חשוב שתדעו שיש לכם את הזכות לקבל פיצויים בגין רשלנות רפואית. מומים יכולים להיגרם מסיבות רבות, כולל רשלנות רפואית.

מאת עו"ד יוסי אלגבי, שותף, אלגבי-אגבלי-מלכית, משרד עורכי דין

d&b – לדעת להחליט


תגיות