אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קוצרים את הפירות של ניהול משבר מדויק

סודותיהם של הסטרטאפים, פרק 14

14.05.2023, 10:12 | בשיתוף Startup Confidential


מה קורה בשוק מיד אחרי משבר גדול? איך החברות ששרדו את המשבר תוך ניהול מעולה מנצלות את ההזדמנויות הארעיות שעומדות לפתחן?

משברים הם מבחני הלקמוס האמיתיים לחוסן והסתגלות של חברה. הם מפצלים את השוק בין המוץ לתבן, ויוצרים חלוקה חדה בין אלה שמתמודדים עם הסערה לבין אלה שנותרו ערומים בעקבותיה. לאחר משבר פיננסי, חלוקה זו בולטת במיוחד בתעשיית הטכנולוגיה, ומכינה את הקרקע לשינוי משמעותי בנוף התחרותי.

בפרק ה-14 של "Startup: Confidential", אנו חוזרים על סיפורה של Arbitrary Incidental, חברה הידועה בדבקותה החריפה בגישת "ספר הלימוד" לעסקים. בעקבות ניהולם המופתי של משבר קוביד, הם כעת "קוצרים את הפירות" של עמלם, הכותרת ההולמת של הפרק הקרוב שלנו.

בשוק הטכנולוגיה שלאחר המשבר, נוצר פער ברור בין חברות שצלחו את הסערה בעוצמה, לבין אלו שנאבקו, מה שהופך אותן לפגיעות. הדיכוטומיה הזו מעצבת מחדש את הנוף התחרותי, ומאפשרת לחברות חזקות ומנוהלות היטב כמו Arbitrary Incidental לתפוס נתח שוק ולמשוך כישרונות מובילים.

הפרק הקרוב שלנו בוחן כיצד צוות הניהול ב-Arbitrary Incidental מנצל את המצב הזה. הניווט היציב שלהם במשבר מיקם אותם בצורה חיובית בשוק הבשל לקטיף. כשהם אוספים לקוחות ומקבלים בברכה כישרונות חדשים, אנו מקבלים הצצה לתמורות הנובעות מחוסן וניהול משברים יעיל.

עם זאת, המסע אינו חף מאתגרים. כיצד שומרת החברה על המומנטום שלה, ובאילו אסטרטגיות היא נוקטת כדי למשוך לקוחות וכישרונות מהמתחרים? אילו תובנות יכולות סטארט-אפים אחרים להפיק מהניסיון של Arbitrary Incidental?

הצטרפו אלינו לפרק 14 של "סטארט-אפ: סודי" שכותרתו "קוצרים את הפירות", בעודנו מתעמקים בשאלות אלו ועוד. ראה כיצד חברה יכולה לנצח את המצוקה ולהפוך משבר להזדמנות. הסיפור הזה על חוסן ויתרון אסטרטגי הוא שיעור שכל יזם יעריך.


תגיות