אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדס קליין: נתניהו כעס על מילצ'ן וביקש לעצור מיד תרומת מיליונים למרכז פרס הדס קליין ובנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי יואב דודקביץ

הדס קליין: נתניהו כעס על מילצ'ן וביקש לעצור מיד תרומת מיליונים למרכז פרס

עו"ד עמית חדד מנסה להוכיח בחקירה הנגדית של העוזרת האישית של מילצ'ן ופאקר כי רבים נהנו מחיבתם לסיגרים ולשמפניות: "נרכשו עשרות בקבוקי שמפניות לפני יום ההולדת של פרס". קליין השיבה: "לא יעזור לך, מעולם לא קנינו כמויות של שמפניה ליום ההולדת". ומה אמרה העדה על הרגלי רה"מ הנוכחי?

18.07.2022, 14:41 | גלעד מורג, ynet

הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, מעידה הבוקר (ב') שוב בבית המשפט המחוזי בירושלים בחקירה הנגדית בתיק 1000 (פרשת המתנות), שבו מואשם ראש הממשלה לשעבר ח"כ בנימין נתניהו במרמה והפרת אמונים.

14:20: המשלוח שנתניהו כלל לא ביקש

עו"ד חדד ניסה להוכיח בבית המשפט כי העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר לא הייתה יכולה לדעת מה המספרים המדויקים של משלוחי הסיגרים והשמפניות, מפני שנהגו של מילצ'ן, יונתן חסון, הוא זה שביצע את המשלוחים בפועל. "אמרת בחקירה הראשית שמר נתניהו אוהב מתנות", הקשה הסנגור על העדה.

קליין השיבה: "תקריא לי את המשפט ואתייחס אליו. כשארנון אומר לי 'שיהיה לך ברור שאם לא נותנים לא יהיה', אז אין פה סברות או לא סברות. כשהם לא ראו את השמפניות, שרה האשימה שיונתן חסון גנב את השמפניות". עו"ד חדד: "כל מה שרציתי שאת תאמרי שזה דברים ששמעת מארנון". קליין: "כשסירבתי חטפתי, שאני מבזה. שרה אמרה לי שמר נתניהו אמר שאני מבזה אותם".

חדד המשיך: "משלוח מגיע לבנימין נתניהו למרות שמר נתניהו לא ביקש בכלל". קליין: "נכון". חדד: "הסיגרים והשמפניות היו מגיעים על-ידי יונתן. הצטרפת לנסיעה הזאת?" קליין: "לא". חדד: "מי שקיבל את המשלוח זה אחד מעובדי הבית". קליין: "נכון". חדד: "לך אין ידיעה אישית האם ראש הממשלה לשעבר היה מודע לשילוח?" קליין: אין לי מושג".

הסנגור חדד הראה קטע מחקירתו של אב הבית במעון נתניהו, אפי אזולאי. "ראש הממשלה אין לו מושג בכלל מה הולך סיבבו. אני מסדר את הסגירים. לגבי השמפניות, אז כן ידעו מה הגיע", אמר אזולאי בחקירתו. עו"ד חדד: "אב הבית גם סיפר על הבאת אוכל והבאת שניים-שלושה בקבוקים". השופט בר-עם שאל את קליין: "מאיפה הביטחון המוצק לגבי המספרים אם א לא עשית את המשלוחים?" קליין: "אני לא עומדת על הדברים שיוצאים מקיסריה לבית. אני כן יודעת להגיד שאני רואה את הבגאז' של האוטו נפתח ומעמיסים שם".

חדד: "מילצ'ן אמר בתחילת החקירה שהוא לא ידע כמה עלה בקבוק שמפניה". קליין: "הוא ידע, הוא מאוד דקדקן", חדד: "אני אראה לך". חדד הציג קטע מתוך חקירתו של מילצ'ן במשטרה. "נשבע לך. עד לפני שלושה שבועות, תשאל את הדס, לא ידעתי כמה עולה אפילו בקבוק, בקבוק שמפניה", אמר אז מילצ'ן לחוקר. "היא אמרה לי 50 דולר".

קליין המשיכה בעדותה: "שלחתי חשבוניות לשרה שוחט. כל דבר שזז אצלנו, כל דבר, אנחנו מעבירים את זה לשרה שוחט להכנת תשלום. אני כותבת לה, שרה מרכזת את הטבלה". חדד: "את יושבת איתו (עם מילצ'ן. ג"מ) על טבלאות מרוכזות של הוצאות ואז אתם מאשרים את הכול". קליין: "הוא עובר איתי דבר-דבר, אפילו על הגנן. ארנון יודע היטב כמה עולה חפיסת סיגריות".

חדד: "מילצ'ן טען בחקירה שלו שהוא תורם מיליונים רבים". קליין: "בטח". חדד: "הוא אומר שההוצאה של השמפניות והסיגרים לא הייתה משמעותית בעיניו". חדד הציג קטע מחקירתו של מילצ'ן שבה הוא אמר: "אני עוסק בהחלטות של מאות אלפי דולרים כל יום". חוקר: "היו פעמים שכעסו עליך שלא הבאת?" מילצ'ן: "לא, אף פעם". חוקר: "למה היה חסר, אתה זוכר?" מילצ'ן: "לא".

14:15: גרסת הנהג שהעביר לבית נתניהו

העוזרת האישית של מילצ'ן ופאקר סיפרה בעדותה כי ברוב המקרים הנהג יונתן חסון היה אוסף את הסיגרים והשמפניות שעברו לבית משפחת נתניהו. הסנגור עו"ד חדד: "את לא נמצאת בחדר, בפגישות בין בני הזוג נתניהו למילצ'ן". קליין: "אני נמצאת בבית בבית ינאי, אבל לא בחדר". חדד: "כשיונתן היה מביא את הסיגרים, היית איתו?" קליין: "לא".

חדד: "לא לכל הפגישות של פאקר הצטרפת?" קליין: "לא. כל הסיפור שהתחלנו לעבוד עם פאקר רשמית זה מכיוון שהוא היה מגיע לפה הרבה. יונתן ואני טסנו איתו לאילת. יונתן היה צמוד אליו. היינו צמודים אליו גם כשלא עבדנו בשבילו". חדד: "מי עוד היו שם בבית של פאקר?". קליין: "יוסי כהן היה מגיע, דני גולן, נתי דינר. הגיעו לשם אנשים, טל זילבר. היו פעמים שהקפדנו שלא יהיה אלכוהול בבית מטבע הדברים, ואני לא ארחיב. גם הוא היה שותה בכמויות. היו תקופות שאת כל הדברים האלה היינו צריכים לשים בצד. הוא לא שתה שמפניה ורודה".

חדד: "אם אגיד שהוא אירח אנשים, מוכרים יותר ופחות, אני לא מפספס, נכון?" קליין: "נכון". חדד: "לא סחבת בקבוקי שמפניות?" קליין: "כשנסענו לבני הזוג נתניהו, תמיד היה לנו ארגז שיונתן היה מביא להם. הוא משנע לשם ואני רואה". חדד: "אז יונתן יודע הכי טוב". קליין: "יונתן יודע נהדר". חדד: "בחקירות שלך את אמרת על סחיבת הארגזים, שיונתן היה סוחב אותם".

השופט משה בר-עם העיר: "איך את יודעת שהוא לקח? לא בכל הפעמים התלווית לשם?" קליין: "יונתן מאשר תמיד, אני מוודאת שזה קרה. קיבלתי פעם טלפון זועם מאוד שלא הגיעו הדברים, אבל יונתן תמיד אישר לי שמסר". חדד: "יונתן, הוא זה שלשיטתך נסע לבלפור. אם אני אגיד לך שיונתן, מי שנסע פיזית, סיפר שבמשך השנים נסע 25 פעמים לירושלים בסך הכול ולרוב כדי להביא שמפניות לשרה נתניהו. סיגרים למר נתניהו - הרבה פחות. זה מסתדר לך?". קליין: "לא".

חדד הציג קטע החקירה של הנהג יונתן חסון במשטרה. "מרבית הפעמים נסעתי רק בשביל שמפניה, שמפניות לגברת נתניהו. מקסימום 12 בקבוקים, מינימום שלושה בקבוקים". חוקר: "כמה פעמים הבאת גם סיגרים?" חסון: "אולי 10. הייתה פעם אחת בודדת שנסעתי במיוחד לירושלים להביא רק סיגרים". קליין אמרה היום: "אני מאמינה ליונתן, תחקור אותו".

13:50: לא כל הכמות עברה לנתניהו

חדד המשיך בשאלותיו לעדה. "נוצרה מציאות שהיא מעוותת שהגיעה לכדי כתב אישום, לא באשמתך. את סיפר שנאמר לך שהחוקרים רוצים להגיע למיליון שקל מבחינת המתנות. את יודעת איזה אחוז מכלל הסיגרים שרכש מילצ'ן בכל התקופה נחשבים שנקנו לנתניהו? אם אגיד לך שמדובר במאה אחוזים מהסיגרים שנרכשו בתקופה הזאת, זה יפתיע אותך?" קליין: "אני הייתי אומרת 98 אחוזים".

חדד: "את אמרת בעצמך בחקירה הראשית, התובע הציג לך חשבונית נוספת עם סיגרים מסוג מסוים. בנוסף את אמרת בחקירה שלך שסיגרים מסוג הוואנה לא נמסרו לנתניהו. אז לגבי הסיגרים האלה, את לא יכולה להגיד שניתנו לנתניהו". קליין: "בסדר גמור".

חדד: "סיפרת שהיו גם סיגרים ושמפניות שנשארו אצלכם. אני אומר שאם כתב האישום כולל את הבקבוקים האלה זו טעות. אני אומר לך שהחוקרים לא הפחיתו את הבקבוקים האלה. בעדות שלך פה אמרת שגם בבית בקיסריה נותרו סיגרים ושמפניות. אז גם הכמות הזאת לא נמסרה לנתניהו, לכן הקופסאות הללו הן גם לא חלק ממה שניתן לנתניהו". קליין: "אלו קופסאות שלא נתנו לאף אחד".

למעשה, עו"ד חדד מנסה להראות שכמות הסיגרים והשמפניות שמתוארת בכתב האישום אינה תואמת את הגרסאות של קליין מכיוון שיש עוד כמה קופסאות שלא ניתנו מעולם לראש הממשלה לשעבר.

13:29: יום הולדת לפרס

עו"ד חדד מזכיר לעדה קליין פגישה בבית הנשיא המנוח שמעון פרס ב-2013. "את זוכרת אם הגיעו עם שמפניות?" קליין: "אם הגיעו שמפניות זה מכיוון שזה היה בבודדים. אני לא מכירה מסה, כמות. בודדים, ייתכן מאוד".

חדד: "את מכירה כסף שפאקר תרם למרכז פרס?" קליין: "הוא רצה לתרום שלושה מיליון דולר, הוא תרם מיליון דולר. מרכז החדשנות מאוד עניין אותו. ארנון הרים טלפון למר נתניהו, ונתניהו כעס מאוד וביקש לעצור מיד את התרומה. הוא העביר מיליון אחד, אמרו לי 'יש רשימה ארוכה למי לתרום - בטח לא למרכז פרס'".

חדד: "יש קשר בין פאקר לפרס ואז בעקבות האירוע הזה פאקר רוצה לתרום שלושה מיליון. בכל מקרה מיליון דולר עבר". קליין: "כן". חדד: "גם מילצ'ן תרם למרכז פרס". קליין: "בעבר, לא בשנים שאני הייתי. אבל אני רוצה לומר שלפני בחירתו של מר פרס, הם ביקשו תרומה וארנון אמר שהוא יתרום תרומה יהודית. פרס נפטר, ואז ארנון אמר לי 'עזבי, אל תמשיכי את התרומה'".

חדד: "תאשרי לי שמילצ'ן ראה בפרס חבר". קליין: "הוא מאוד אהב אותו, הוא היה בא עם שלוש שמפניות". חדד: "הוא גם תרם כסף למרכז פרס לבקשת הנשיא לשעבר. למיטב ידיעתך, זה הכול נעשה מתוך חברות. לא היה פה אינטרס". קליין: "הערצה. גם פאקר מאוד אהב את פרס כאיש חזון".

חדד: "את מכירה ארוחה חגיגית ב-2016?" קליין: "אם אני לא טועה היה מפגש אצל פאקר והגיעה אורחת מ-CNN. היו גם אמנדה (אשתו של מילצ'ן. ג"מ) וגם יונתן. אולי זאת הייתה יום הולדת של פרס". חדד: "איפה היא הייתה?" קליין: "בקיסריה אצל פאקר". חדד: "כמה היו שם?" קליין: "משהו כמו 12 אנשים". חדד: "שתו שם שמפניות". קליין: "שתו הכול". חדד: "את יודעת שלפי החור שיש נרכשו עשרות בקבוקי שמפניות לפני יום ההולדת של פרס?" קליין: "לא יעזור לך. חעולם לא קנינו כמויות של שמפניה ליום הולדת של פרס".

13:15: פרס מפעל חיים וסיגר

עו"ד חדד, סנגורו של נתניהו, ממשיך להציג את קו ההגנה שלפיו ארנון מילצ'ן נודע לטעמו בחלוקת סיגרים. "יש למילצ'ן קשר לסיגרים? אוסף אולי?" קליין: "לא מכירה". חדד: "את מכירה אנשים שהגיעו להתארח אצלו בבית ינאי. אהוד ברק, אהוד אולמרט, איווט ליברמן, שמעון פרס, יוסי כהן, טוני בלייר, ציפי לבני". קליין: "נכון. לא ראיתי את אולמרט, את יוסי כהן או את יאיר לפיד מעשנים שם סיגר, גם לא טוני בלייר".

חדד: "את נמצאת בתוך הפגישות?" קליין: "אני נכנסת מדי פעם. יאיר לפיד אמר שמהרגע שהוא נכנס לפוליטיקה הוא לא ייגע בסיגרים ובקוניאק". חדד: "כשאת הופכת לעוזרת אישית של מילצ'ן ב-2006, את מכירה את האירועים האלה?" קליין: "כן, גם אוכלים באירועים האלה, לא רק שותים. שמפניה זה מרכיב אחד מתוך הכול – לא המרכזי". חדד: "ואני אומר שמילצ'ן קנה את הדברים האלה ללא קשר לנתניהו". קליין: "זה מה שאני מכירה".

אחר כך הציג עו"ד חדד סרטון מ-2008 מאירוע שבו ניתן פרס מפעל חיים למילצ'ן, ובמהלכו הביא המנחה לאיש העסקים סיגר כהלצה ואומר לו: "תודה על תרומתך לעולם הסיגרים". חדד אמר היום בהקשר זה: "כולם יודעים שאצל ארנון מעשנים סיגרים, גם את יודעת את זה". הסנגור אף הציג מגזין בנושא סיגרים שעל שערו התנוססה תמונתו של מילצ'ן.

12:46: סיגרים בבית מילצ'ן

אחרי הפסקה, הדיון התחדש. "עכשיו נראה עד כמה לא מדויקות ההערכות שלך ואראה לך שאת לא זוכרת", הטיח עו"ד חדד בעדה קליין. "לפני זה, בואי נדבר על אורח החיים בסגנון הוליווד של מילצ'ן". קליין: "ארנון מארח ברוחב לב, אין שאלה. גם טקילה, גם גראפה, גם סיגריה, אבל פעם אחת אורח עישן סיגר. כל שאר הסיגרים שאני קניתי או יונתן הביא לא היו פתוחים שכל אחד יכול לקחת בחלל הבית. באים, מתארחים אצלנו בבית שפונה לים".

חדד: "מילצ'ן הקפיד בבית בלוס אנג'לס שיהיו סיגרים ושמפניות?" קליין: "ארנון מומחה ביינות יקרים מאוד וטקילה שהוא מאוד מחבב. הייתי בביתו בלוס אנג'לס". חדד: "ארנון אומר לחוקר שהוא ישתגע אם יראה את כל הסיגרים שיש לו בתיק, כי ככה מארחים". קליין: "מקפידים שלכל אחד יהיה מה שהוא אוהב. זה מה שהוא אמר? בסדר גמור. אני לא מכירה את זה".

חדד המשיך: "החוקר משולם שואל אותו על בית ינאי (המושב שבו נמצא הבית של מילצ'ן בישראל. ג"מ). הוא אומר 'יש מקום ליין וסיגרים, תמיד יש פה סיגרים ויין ושמפניות. מילצ'ן אומר שהוא מחלק בין שני סיגרים וקופסה". קליין: "אני יודעת כמה אני קונה ולאן זה הולך. תעלה את ארנון לדוכן והוא יספר. אני שוללת את זה. ארנון הוא לא זה שהולך וקונה. אם הוא ייתן לאורחים מזדמנים סיגרים, נישאר בלי סיגרים להמשך".

חדד: "מילצ'ן אמר שהוא נתן לחברים בין שני סיגרים וקופסה. לא היית בפגישות?" קליין: "אני לא נמצאת בפגישה, הוא היה אומר לי אחרי. ארנון, בגלל שעות הטיסה, בוקר, צהריים, בשבתות שהוא בארץ אין בכלל אורחים". חדד: "באירוע של מריה קארי היית?" קליין: כן, אבל לא זוכרת. הייתה שם המולה. לא מכירה שמילצ'ן נתן לאורח סיגר".

חדד: "גם יונתן חסון מספר שתמיד הייתה מאפרה בבית של מילצ'ן עבור האורחים ולעיתים היו נותנים סיגרים". קליין: "אני לא מכירה את זה, אני מניחה שיונתן אומר אמת. יש לנו מאפרה. חדר פגישות? ברור שיש. מר נתניהו היה מתארח שם". חדד: "יש שם קוצץ סיגרים?" קליין: "מי אתה חושב השתמש בו?".

11:07: שיחות התחזות מעציר מהכלא

קליין סיפרה בעדותה שוב על שיחות הטלפון ממתחזה שהציג את עצמו כראש יאח"ה לשעבר כורש ברנור, שניסה לדבריה לדלות ממנה פרטים על החקירה. היום התברר כי מדובר בעציר שהתקשר אליה מהכלא. "אשמח לשמוע מי ניסה לדובב אותי כשהוא מתחזה לחוקר כורש ברנור כדי להוציא ממני חומרים על החקירה. בעז לא רצה לשמוע מי המדובב הזה. ביקשתי שיבקשו מהמשטרה לדעת מי זה העציר הזה שהתקשר". עו"ד חדד: "מנת הרפש היומית על בעז בן צור".

חדד המשיך: "אני רואה שאת מודה בחקירה לחוקרים". קליין: "הייתי מאוד מבוהלת. התקשר אליי בחור ואומר לי 'את יודעת שחתמנו הסכם עד מדינה עם ארי הרו. מה שלום ארנון עם הכתף?'" הוא התקשר ממספר מזוהה, ולכן הרגשתי תודה שהשוטרים דואגים לי בכך, כן. מאוד נבהלתי. אמרתי לו 'או שאתה עיתונאי או שאתה כורש, ואם אתה כורש אבוא לחקירה'.

"ארנון אמר לי 'לצפות לשיחה עם כורש'. אני מודה להם על זה שלקחו מאוד ברצינות שמישהו ניסה לדובב אותי. 'אם ארנון רציני בהודאות שלי' הוא אמר לי. לימים הובהר שזה עציר מהכלא שעשה את זה. זה הטריד אותי אישית. אני יודעת מי מחפש אחריי? לקחו ברצינות את התלונה שלי והתייחסו אליה בכובד ראש. הראו לי שחקרו אותו".

10:51: צילום פפראצי של פאקר על יאכטה

במזכר המשטרתי, שאותו הציג הסנגור עו"ד חדד, נכתב עוד: "הדס שאלה את פאקר אם ישנם שינויים כלשהם בכל הקשור לענייניו של פאקר בישראל, והלה השיב כי אין זו השעה לדון בשינויים". חדד: "המשכת לעקוב אחרי פאקר ברשתות, נכון?" קליין: "בוודאי. למה לא? אני עובדת אצלו. אני כל הזמן מסתכלת וקוראת על ארנון וג'יימס כמובן".

חדד: "האם ידעת דרך הרשתות איפה פאקר בעולם?" קליין: "יכול להיות, אולי על היאכטה שלו, לא יודעת". במזכר המשטרתי צוין כי ב-26 ביוני 2017, קליין הבחינה באינטרנט בצילום פפראצי שבו נראים פאקר ואנשים נוספים על יאכטה בבורה בורה. קליין: "יכול להיות שנשאלתי או עדכנתי".

קליין הסבירה בהתייחסה לעניין פאקר, כי מאז תחילת החקירות הם בקשר רחוק יותר, אך לעיתים מחליפים מיילים ואף שוחחו באחרונה. "הייתה פעם שהחוקרים ביקשו לדעת על השתלשלות הדברים בבית בקיסריה, מדוע ג'יימס פאקר רכש בית בקיסריה (שצמוד לבית משפחת נתניהו. ג"מ). שני קוסקס נחקרה, הייתה מפוחדת, וגם יונתן הנהג. הרגשתי כמו אימא שלהם, אבל לא זוכרת שדיברתי איתם לפני ביום החקירות".


10:35: מזכר משטרתי על הפגישה עם פאקר

עו"ד חדד הציג מזכר משטרתי על שיחה שקליין עדכנה בנוגע לקיום הפגישה עם פאקר. במזכר כתוב: "בעקבות שיחה שהדס קיימה לפני מספר חודשים עם מילצ'ן אודות 'היעלמותו של פאקר', השניים החליטו כי הדס תשלח לפאקר מייל ובו תבקש להיפגש עם פאקר על-מנת לברר עמו את עתידה התעסוקתי. פאקר הזמין את הדס לבורה בורה, אך היא סירבה לטוס ליעד כה רחוק והשניים קבעו להיפגש בלונדון".

חדד: "זה מתעד שיחה איתך בינך לארנון. כתוב פה שלפי השיחה דיברתם על 'ההיעלמות' של פאקר. כך כתוב במירכאות, כתוב שכדי לאתר אותו הם החליטו שתשלחי לו דואר אלקטרוני כדי לברר עמו את עתידך התעסוקתי". קליין: "ארנון מדי פעם דאג לוודא שפאקר ממשיך לשלם. פאקר היה אז במצב לא הכי טוב, והיועץ המשפטי שלו לקח את העניינים לידיים.

"ההתנהגות אלינו הייתה מאוד לא נעימה בפגישה בלונדון. בעז התעצבן והוא ציין שהרגיש מאוד לא נעים בפגישה. רציתי לדבר עם פאקר באופן אישי כי הוא מאוד אהב אותי כל השנים ולקחתי ללב. לאחרונה הוא כותב לי שהוא שמח לבוא לארץ, לפני חודש וחצי-חודשיים. אני מזכירה לך שהוא המעסיק שלי עדיין. הוא קורא לי 'סיסטר' ו'אני אוהב אותך' וכו'. הרגשתי שהיועץ פוגע בבעז ובי, וביקשתי לדבר איתו לבד והוא אמר שלא ויצאנו. רציתי לומר לו בארבע עיניים שכואב לי הלב שככה מתייחסים אליי".

10:25: הפגישה עם פאקר בלונדון

עו"ד חדד הציג חקירה של קליין, ושאל אותה: "שיתפו אותך בחשש שפאקר נעלם ב-2017?" קליין: "אני אפילו לא נפגשתי איתו בלונדון. איך אתה מכיר את הפגישה? הייתה לי פגישה עם פאקר ובעז בן צור בלונדון. איך אתה מכיר אותה? לא חושבת שעדכני את החוקרים. נסעתי לארנון ופגשתי את פאקר". חדד: "את לא אומרת לחוקרים בזמן החקירה שתיפגשו?" קליין: "אני עובדת איתו, השיחה נגעה לשכר שלי. היה ויכוח עם ארנון על סכום שסיכמנו מראש".

קליין סיפרה עוד: "מילצ'ן ביקש שניסע לפאקר כדי לדבר על חלוקת השכר שלי. בסוף כשפאקר סירב, מילצ'ן שילם לי את התוספת. אם בעז היה חושב שזה לא תקין, הוא היה אומר לי. אני עדה ואני מרגישה שעכשיו פותחים את השכר שלי? למה זה עניין של מישהו? מה זה רלוונטי לנושא שלי? אני שואלת אותך על השכר שלך?"

חדד: "מי יזם שבעז יבוא איתך?" קליין: "זו הייתה פגישה של ארנון, בעז ושלי. ארנון ביקש שנלך להסדיר את הדברים. ארנון אמר שעורך דין בעז בן צור יסביר לו. בן צור לא מכיר את פאקר. דיבר איתנו היועץ המשפטי של פאקר. פאקר אמר 'אני לא מעוניין לדון בזה' וזהו".

10:05: בקשת פסילת הראיה

עו"ד חדד, סנגורו של נתניהו, מבקש לפסול את החשבוניות שמסרה קליין כראיה בתיק. חדד ציין בדיון כי הוא מתנגד ל"מצג השווא של קליין כלפי מנהלת הנהלת החשבונות של מילצ'ן שוחט והספקים בהשגת החשבוניות". לדבריו, "יש לפסול את החשבוניות כראיות בתיק".

חדד: "כשהעדה יוזמת את מסירת המסמכים בלי שבעלי המסמכים, בעלי הזכויות האלו, הם מתגלגלים בדרך לא דרך בחניונים בחושך, נפגשים בחניון חשוך. כך לא פועלת משטרה, מדובר בקבלת דבר במרמה תוך מצג שווא ולכן אי אפשר לקבל אותם".

חדד הדגיש בדבריו כי לקליין לא הייתה זכות למסור את המסמכים. "הדס היא עוזרת אישית, לא יותר או פחות, היא חבה חובת נאמנות למעסיקים שלה, היא לא יכולה לפעול על דעת עצמה. כמובן שאם העדה פועלת על דעתה ופועלת מיוזמתה, יכול להיות שהדברים יותר מורכבים. מבחינתי היא פעלה כפי שהמשטרה הנחתה אותה וכפי שעורך הדין הנחה אותה. אבל האם המסמכים הושגו כדין? התשובה היא לא.

"משטרת ישראל לא יכולה להפעיל מישהו אחר, להציג מצג שווא לספקים ולמנהלת החשבונות. יש דרכים להשיג את המסמכים. המשטרה יודעת שהיא לא מספרת לפאקר ומילצ'ן על החקירה, וגם אם המשטרה עוצמת את עיניה - יש פה מצג שווא שהוביל (לקבלת המסמכים. ג"מ) ביחס לסיטואציה שאסור שהיא תקרה. המחוקק יצר מסלול חוקי שקוראים לו צו חיפוש. מגישים בקשה לבית המשפט, מציגים את הנחיצות, בית המשפט מאשר רוב הזמן".

השופטים שאלו את הסנגור מה עמדתו בעניין הקבילות, וחדד השיב: "פאקר לא נתן הסכמה". השופט עודד שחם: "כשפאקר נחקר". עו"ד חדד "הוא נחקר באוסטרליה, אבל לא הציגו לו חשבוניות". השופטת רבקה פרידמן-פלדמן: "למה אנחנו מפסיקים את החקירה?" עו"ד חדד: "יש עניין צו שלא אמור לתפוס את המסמכים, בכלל הוציאו צו למילצ'ן ופאקר". התובע עו"ד אלון גילדין: "הוציאו צו על מילצ'ן ופאקר". השופטים המשיכו לעת עתה להמשיך בחקירה הנגדית.

09:45: הפחד של קליין משיבוש

עו"ד חדד שב וטוען כי קליין רשמה שמסרה קלסרים למשטרה "בהתאם למענה לדרישתכם", וטוען שהיא כתבה זאת מיוזמתה. על כך השיבה קליין: "זה בהוראת עורך דיני בעז בן צור, זו לא הייתה דרישה של החוקרים".

קליין המשיכה וסיפרה: "בעז בן צור ייצג את פאקר בשלבים הראשונים. תשלום ראשון הוא קיבל מפאקר, אבל אני לא רוצה לדבר על הדברים האלו". עו"ד חדד, שהציג מזכר משטרתי של החוקר שנפגש עם הדס קליין בחניון שצמוד למרכז קניות וקיבל ממנה קלסר, אמר: "לא ביקשת את אישור פאקר למסור את המסמכים?" קליין: "נכון. לא אמרתי, לא לפאקר ולא לארנון".

קליין אמרה עוד: "הזהירו משיבוש גם לא הייתי דבר כזה כי זה חלק מעבודה אזרחית כשאתה נקרא למשטרה. אני הולכת בעקבות מה שאני מבינה שאני צריכה לעשות ויש לי עורך דין שמזהיר משיבוש". חדד: "לא שאלת את עצמך 'מה אני עושה, מעבירה קלסרים בחניון בערבים חמש פעמים?' לא שאלת אם ככה עובדת משטרה נורמלית?" קליין: "המחשבות האלו לא עברו לי בראש".

חדד ציין עוד: "לפי מה שאת אומרת, אחד הספקים התחיל לשאול שאלות כשהתבקש למסור חשבוניות (שמסכמות את הרכישות. ג"מ)". קליין: "בנושא בדיקת המסמכים הייתי מאוד חרדה שמישהו בטעות יבין משהו. פחדתי מאוד משיבוש. כשמתחילים לשאול 'למה את מוציאה מסמכים?' עניתי שאין שום בעיה ועזבתי".

09:30: קליין והייעוץ שקיבלה מבן צור

קליין העידה: "היו כמויות עתק של טקילה שקנינו כשבאתי למשטרה. הייתי מספיק הוגנת לומר שזה לא קשור (למשפחת נתניהו. ג"מ). בחקירה הנוספת, אחרי שהתייעצתי עם בן צור, שאמר 'לומר', אמרתי 'אני מנסה לכמת את זה בראש ועדיף ללכת לקולא ולא לחומרא. לא לעשות עוול לאף אחד'". קליין למעשה הבהירה כי למרות שבמכתב על החשבוניות כתוב 'במענה לדרישתכם השוטרים', זו הייתה יוזמה שלה להעביר את החשבוניות והמסמכים, בעצת עורך דינה דאז בן צור.

קליין אמרה עוד: "בכל חקירה, למעט העדות הראשונה שלי, לא הייתה עדות אחת שניגשתי למשטרה או בטלפון שלא דיברתי עליה עם בעז בן צור, לפני ואחרי. לא סתם הצטיידתי בעורך דין, כי מי אני? זה ייעוץ של בעז בן צור".

על הקלסרים עם החשבוניות אמרה קליין: "שרה שוחט מהנהלת חשבונות של מילצ'ן שולחת לי ואני מדפיסה אותם. בכל פעם שהיו עוד קלסרים - היו מפגשים עם החוקר".

09:10: הדיון מתחיל, הצדדים מתעמתים

בתחילת עדותה היום הזכיר עו"ד עמית חדד, סנגורו של נתניהו, מפגש בין קליין לחוקר "בחניון המרכז המסחרי ברעננה בדצמבר 2016. אישרת שמעבר למסירת חשבוניות וקלסרים סיפרת לו על על עניין פאקר". קליין הגיבה: "לא התנדבתי לדבר עם פאקר שם". חדד הציג מסמך שבו נכתב: "במענה לדרישתכם, מעבירה לכם את המסמכים המבוקשים שאותרו בבדיקה מהירה על ידי הנהלת חשבונות".

על כך הציעה קליין כי עורך דינה דאז בעז בן צור - שהפך מאז לסנגורו של נתניהו בתיק 4000 - יעלה לדוכן העדים. "הוא ניסח מה אני צריכה לכתוב בכל קלסר, הוא ראה והחזיק את הידיים בין הראש כשראה את הכמויות", אמרה כשהיא מתייחסת לכמויות הסיגרים והשמפניות. השופטת העירה: "בואי נרגיע את הטונים". קליין אמרה: "אני מרגישה שאני צריכה לתת הסברים כאילו עשיתי משהו לא תקין".

עו"ד חדד: "למה רשמת 'במענה לדרישתכם?' השוטרים ביקשו?" קליין: "הייתה יוזמה שלי וניסיון שלי להראות דברים נכוחה. כשהגשתי, זה מה שאמר לי עורך הדין, 'תכתבי כך'. רציתי להרגיש בנוח ביני לעצמי. כשחזרתי פעם נוספת לשוטרים, אמרתי 'אני לא רוצה לעשות עוול לחומרה של מישהו'. לכן ביקשתי להוריד אחוזים (של סך כל הרכישות עבור שימוש בני הזוג נתניהו מתוך הרכישות הכלליות של מילצ'ן - ג"מ).

תיק המתנות

בכתב האישום נטען כי במשך כמה שנים ניתנו טובות הנאה לנתניהו ולרעייתו שרה, שעיקרן קופסאות סיגרים ומארזי בקבוקי שמפניה בסכום שהצטבר לכ-690 אלף שקל. נתניהו דוחה את המיוחס לו.

לאחר שקליין פירטה בחקירה הראשית כיצד נתניהו ורעייתו דרשו לדבריה וקיבלו משפחות של שמפניות וסיגרים מאנשי העסקים לצד תכשיטים יקרי ערך ולאחר שהוצגו חשבוניות לרכישתם, החלה בשבוע שעבר החקירה הנגדית שאותה מוביל סנגורו של נתניהו, עו"ד חדד.

הסנגור טען בדיונים הקודמים כי קליין קיבלה "יחס יוצא דופן בחקירות", וכראיה לדבריו הציג שקיבלה קפה, וופלים ובייגלה. עו"ד חדד טען גם כי קיימת טבלת אקסל של הסיגרים והשמפניות שתוכיח כי מדובר בסכומים קטנים יותר ממה שטוענת הפרקליטות.

עו"ד חדד אף הציג מסרונים בין קליין לשרה נתניהו, שמעידים לדבריו על יחסים חמימים וחבריים בין השתיים, אולם העוזרת האישית של המיליארדרים דחתה את הטענה לחברות ואמרה בין היתר בהתייחסה לאשתו של יו"ר האופוזיציה: "היא לא הייתה חברה שלי". קליין הסבירה כי נהגה עם נתניהו בנימוס בשל מעמדה.

עו"ד חדד טען למתנות הדדיות בין בני הזוג נתניהו לאנשי העסקים, והציג תמונה של שרשרת שקיבלה לדבריו אמנדה, אשתו של ארנון מילצ'ן, משרה נתניהו.

תגיות