אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרופ' חיים לוי, שהגיש שתי תביעות נגד מגדל, דורש לפרסם את הדוחות על ההטרדות בחברה מטה מגדל ביטוח בפתח תקווה. דירקטור לשעבר העיד שישיבות הדירקטוריון הן "התנצחות, סתימת פיות ועלבונות הדדיים" |

בלעדי

פרופ' חיים לוי, שהגיש שתי תביעות נגד מגדל, דורש לפרסם את הדוחות על ההטרדות בחברה

לוי פנה לרשות ניירות ערך ולרשות שוק ההון בעקבות שני הדוחות שהוגשו לאחרונה בנושא הטרדות מיניות והתנהלות בלתי הולמת בחברת הביטוח ובחברה בת שלה; לדבריו, ייתכן שהתלונות הוגשו במסגרת יריבות קשה בדירקטוריון בין המחנה המזוהה עם בעל השליטה שלמה אליהו לבין המחנה שמתנגד לו

24.12.2023, 14:07 | גולן חזני

פרופ' חיים לוי, שהגיש שתי תביעות נגד מגדל, פנה לרשות ניירות ערך ורשות שוק ההון בדרישה לפרסם את שני הדוחות שהגישו בשבועיים האחרונים שתי שופטות לשעבר בנושא ההטרדות בחברת הביטוח.

במכתב מתייחס בא כוחו של לוי, עו"ד זיו עירוני, לדו"ח של השופטת בדימוס אורלי סלע לגבי התלונה של דירקטורית במגדל אחזקות וביטוח בטענה להטרדה מינית מצד דירקטורית בלתי תלויה במגדל ביטוח.

סלע קבעה כי לא היתה הטרדה מינית, כפי שצוין בדיווח של מגדל לבורסה, אבל כן היתה התנהגות בלתי הולמת וכן במקביל התנהגה המתלוננת בצורה פוגענית נגד הדירקטורית שנגדה התלוננה, ושלמתלוננת תרומה שווה למערכת היחסים הקשה והמסוכסכת בין השתיים. עוד צוינה בדו"ח אווירת "מחנאות" בדירקטוריון מגדל.

עירוני מתייחס לכתבה על הדוח שפורסמה בכלכליסט, וטוען שלפי הכתוב בה, לצד פרטים נוספים מהדוח המלא, שתי הדירקטוריות משתייכות לשני מחנות שונים. במכתב מצטט עירוני עדויות של בכירים שהוצגו בדו"ח, ובהן טענה שהיחסים הבין-אישיים בין הדירקטורים משפיעים על עבודת הדירקטוריון.

הוא מוסיף שהמתלוננת בדו"ח שייכת למחנה שמשרת את אליהו, לדבריו. עוד ציטט המכתב את העדות של גד נוסבאום, דירקטור שעבד עשרות שנים במגדל, וטען בעדות כי "הישיבות הן התנצחות, סתימת פיות ועלבונות הדדיים".

במכתב מצוינת גם תלונה נוספת שפורסמה בכלכליסט נגד דירקטור במגדל מקפת, חברה בת של מגדל ביטוח. לוי טוען כי התברר לו שבעניין התלונה הזו הדברים חמורים פי כמה, והוגשה תלונה נגד דירקטור על הטרדה מינית והתנהגות בלתי הולמת כלפי המתלוננת ואחרות. המכתב מציין כי בראש דירקטוריון מקפת עומד רונן אגסי, המנכ"ל החדש של מגדל.

לוי טוען שהשופטת בדימוס אורנית אגסי הגישה את הממצאים לרונן אגסי לפני שלושה שבועות, "אבל מגדל בחרה להעלים דו"ח זה מעיני הציבור ולא לדווח עליו.

"גם אם המעשים של הדירקטור נעשו במקפת, חובה על מגדל לדווח עליו לציבור", טוען לוי ומוסיף שלא מן הנמנע שהתלונה בטענה להטרדה מינית נגד הדירקטורית הבלתי תלויה הוגשה במסגרת המאבקים המתנהלים בין המחנה המזוהה עם אליהו, נגד מי שמגלים עצמאות בדירקטוריון. זאת "עד כדי ניסיון להטיל בהן דופי באופן אישי ולסלקן מהדירקטוריונים בהם הן יושבות".

לוי טוען שבעל השליטה במגדל שלמה אליהו משליט חוסר יציבות ניהולית בחברה והגיש כבר שתי בקשות לתביעה נגזרת נגד אליהו, שבהן טען לנזקים של 819 מיליון שקל לחברה בשנים 2022-2021.

במכתב דורש לוי לפרסם את שני דו"חות הבדיקה במלואם ומאיים כי ימתין עשרה ימים למענה לפני שינקוט בהליכים מתאימים, כשהכוונה כנראה לפנייה לבית המשפט לחייב את רשות ני"ע, רשות שוק ההון ואת מגדל לפרסם את הדו"חות המלאים.

ממגדל נמסר כי "בניגוד למצוטט בכתבה, דוח הבדיקה במקפת דן בטענה נקודתית ולא cתלונה על הטרדה מינית. דו"ח הבדיקה אינו כולל ממצאים בדבר יחסי העבודה בדירקטוריון או תפקודו".

תגיות