אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלינקן: תשובת חמאס על המתווה להסכם יוצרת מרחב להגיע להסכמות מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן במסיבת העיתונאים בישראל, הערב | צילום: שמוליק דודפור

בלינקן: תשובת חמאס על המתווה להסכם יוצרת מרחב להגיע להסכמות

מזכיר המדינה האמר בהצהרה שמסר כי "ישראל והחטופים עברו תהליך של דה-הומניזציה ב-7 באוקטובר, אבל זה לא רישיון לעשות זאת לאחרים"; מטוסי קרב תקפו תשתיות חיזבאללה לאחר שזוהו שני שיגורים משטח לבנון; הרמטכ"ל נפגש עם מבקר המדינה; עדינה משה ששוחררה משבי החמאס: "נתניהו, אם תמשיך ככה, לא יהיה את מי לשחרר"

07.02.2024, 23:58 | כלכליסט ו-ynet

22:30 - בלינקן: תשובת חמאס על המתווה להסכם יוצרת מרחב להגיע להסכמות. מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן אמר בהצהרה שמסר כי מטרת ביקורו השביעי בישראל מאז פרוץ המלחמה היא "קודם כל להתייעץ עם שותפינו על המאמץ המשותף להשיב את כל החטופים הביתה". בלינקן התייחס לתשובת חמאס להסכם להפסקת אש ושחרור חטופים, ואמר כי למרות ש"יש בבירור כמה דברים שהם בלתי ניתנים למשא ומתן, הם יוצרים מרחב להגעה להסכם, ונעבוד על זה עד שנגיע לשם".

עוד אמר בלינקן כי ציין בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו ובפני בכירים נוספים שפגש בארץ כי "המחיר הכבד היומי שהמבצע הצבאי גובה מאזרחים נותר גבוה מדי". כמו כן, הוא אמר כי בשיחות שקיים האיר כי "ישראל צריכה לנקוט צעדים על מנת שיותר סיוע יגיע ליותר אנשים בעזה. אנו מפצירים בישראל לעשות יותר כדי לעזור לאזרחים בעזה". בנוסף, אמר בלינקן כי "ישראל והחטופים עברו תהליך של דה-הומניזציה ב-7 באוקטובר, אבל זה לא רישיון לעשות זאת לאחרים".

בנוסף, ציין כי ארה"ב "מודאגת עמוקות" מההאשמות נגד מעורבות של עובדי אונר"א (סוכנות הסעד של האו"ם לפליטים פלסטינים) בטבח 7 באוקטובר. הוא ציין כי "זה חיוני שכפי שהאו"ם הודיע, תתבצע חקירה, תילקח אחריות ויינקטו צעדים כדי להבטיח שזה לא יקרה שוב". עם זאת, המזכיר הוסיף כי "אנו יודעים שהעבודה שאונר"א מבצעת היא חיונית וחייבים לשמר אותה, כי כל כך הרבה חיים תלויים בה. חיוני לשמר הפעילות שלהם". (איתמר אייכנר)

מזכיר המדינה האמריקאי בלינקן במסיבת העיתונאים בישראל, הערב, צילום: שמוליק דודפור מזכיר המדינה האמריקאי בלינקן במסיבת העיתונאים בישראל, הערב | צילום: שמוליק דודפור מזכיר המדינה האמריקאי בלינקן במסיבת העיתונאים בישראל, הערב, צילום: שמוליק דודפור

21:20 - צה"ל: שיגורים זוהו מלבנון למרחב הר דב; מטוסי קרב תקפו תשתיות חיזבאללה. מטוסי קרב של צה"ל תקפו תשתיות טרור, עמדות תצפית ומבנה צבאי של חיזבאללה במרחב הכפר אל-חיאם שבדרום לבנון. במקביל, זוהו שני שיגורים משטח לבנון למרחב הר דב, שנפלו בשטחים פתוחים. שיגורים נוספים זוהו משטח לבנון למרחב גורן ולמרחב מרגליות, צה"ל תקף בארטילריה את מקור הירי.

21:15 - דיווח: מפקדים במיליציה פרו-איראנית נהרגו בתקיפה בעיראק. רשת "סקיי ניוז" בערבית דיווחה כי בתקיפת הרכב בבירת עיראק בגדד נפגעו אבו באקר א-סעאדי וארכאן אל-עליאווי, שני מפקדים ב"גדודי חיזבאללה בעיראק", מיליציה שיעית הנתמכת על ידי איראן, שביצעה את מתקפת הכטב"ם נגד מוצב אמריקני בירדן שבה נהרגו שלושה חיילים אמריקנים. (ליאור בן ארי)

21:10 - הרמטכ"ל נפגש עם מבקר המדינה: "קיימו פגישה ברוח טובה, ישוחחו בשנית". משרד מבקר המדינה ודובר צה"ל פרסמו הודעה משותפת המאשרת את דבר המפגש בין הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי לבין המבקר מתניהו אנגלמן. לפי ההודעה, "הפגישה התקיימה ברוח טובה מתוך רצון משותף לפעול מבלי לפגוע בלחימה. לשם כך יתקיים שיח בין דרגי העבודה, ולאחריו השניים ישוחחו בשנית". (טובה צימוקי ויואב זיתון)

20:35 - עדינה משה שחזרה מהשבי: "נתניהו, אם תמשיך ככה, לא יהיה את מי לשחרר". עדינה משה, חטופה ששוחררה משבי חמאס, נשאה דברים במהלך הצהרת כמה חטופות ששוחררו במסגרת העסקה לשחרור חטופים, ופנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני הייתי שם, הרגשתי וכאבתי שם. אבל שוחררתי. החברים שלי, הנערים והנערות שאותם חינכתי, עדיין שם. אני חושבת שיש חלק מהם שלא שרדו כבר כי הם הועברו ממקום למקום בלי יכולת תנועה אפילו. אני פונה אליך מר נתניהו, הכול בידיך. אני מאוד פוחדת וחוששת שאם תמשיך בקו הזה של מיטוט חמאס - לא יישארו שבויים לשחרר". (יעל צ'כנובר)

עדינה משה, הערב. "אני פונה אליך מר נתניהו, הכל בידיך", צילום: טל שחר עדינה משה, הערב. "אני פונה אליך מר נתניהו, הכל בידיך" | צילום: טל שחר עדינה משה, הערב. "אני פונה אליך מר נתניהו, הכל בידיך", צילום: טל שחר

19:00 - הפעילות ליד טול כרם: חוסל בחילופי אש המבוקש שביתו כותר במשך כ-4 שעות. כוחות הביטחון שפעלו לסיכול טרור במחנה נור א-שמס שליד טול כרם, חיסלו במהלך חילופי אש את המבוקש שאת ביתו הם כיתרו במשך ארבע שעות בנוהל "סיר לחץ". (אלישע בן קימון)

18:55 - דיווח: האיחוד האירופי אישר תוכנית להגנה על חופש השיט בים האדום. רשת הטלוויזיה הסעודית "אל-ערביה" דיווחה כי האיחוד האירופי אישר תוכנית בשם "אספידס" להגנה על הניווט בים האדום, בפיקוד יוון. לפי הדיווח, 19 בפברואר הוא מועד התחלת המשימה בים האדום ובמפרץ עדן. (ליאור בן ארי)

השתלטות של החות השתלטות של החות'ים על ספינה בים האדום | צילום: אי.פי.אי השתלטות של החות

18:10 - דיווחים: בכיר במשטרת חמאס חוסל בתקיפה אווירית ברפיח. הרשת הקטארית "אל-ג'זירה", לצד כלי תקשורת ערביים נוספים, דיווחו מפי מקורות כי בכיר במשטרת חמאס, מג'די עבד אל-עאל, חוסל בתקיפה אווירית על מכוניתו ברפיח שבדרום רצועת עזה. עבד אל-עאל, שדרגתו מקבילה לאלוף, היה אחראי בין היתר על יציבות שלטון ארגון הטרור בנפת רפיח, פשיטות על עסקאות סמים בגבול עם מצרים, אימונים, חקירות וחיזוק כוחות המשטרה באזור. (עינב חלבי)

17:12 - אחרי תשובת חמאס, 6 חטופות וחטופים ימסרו הערב הצהרה מיוחדת: "רגע האמת - חיים או מוות". מטה המשפחות להחזרת החטופים הודיע כי הערב ימסרו הצהרה מיוחדת לתקשורת חמש חטופות וחטוף ששוחררו משבי חמאס. אחרי שארגון הטרור מסר את תשובתו למתווה העסקה והתגובה הישראלית, לפי הודעה המטה, החטופות יציגו דרישה ברורה מהמשלה, כשלצידן יעמדו חטופות וחטופים נוספים ששבו מהשבי.

בהצהרה יישאו דברים אביבה סיגל, שנחטפה מכפר עזה ושוחררה אחרי 51 ימים, נילי מרגלית, שנחטפה מקיבוץ ניר עוז ושוחררה אחרי 55 ימים, עדינה משה, שנחטפה מקיבוץ ניר עוז ושוחררה אחרי 49 ימים, סהר קלדרון, שנחטפה מקיבוץ ניר עוז עם אביה ואחיה ושוחררה אחרי 52 ימים, מורן סטלה ינאי, שנחטפה מהמסיבה ברעים, ושוחררה אחרי 54 ימים ויגיל יעקב, שנחטף מניר עוז יחד אחיו ואביו, ושוחרר אחרי 52 ימים. (יעל צ'כנובר)

מחאה למען שחרור החטופים, צילום: REUTERS/Susana Vera מחאה למען שחרור החטופים | צילום: REUTERS/Susana Vera מחאה למען שחרור החטופים, צילום: REUTERS/Susana Vera


16:55 - עד כה אושרו כמחצית מהתביעות שהגישו משפחות הנפגעים התאילנדים במתקפת 7 באוקטובר. כמחצית ממשפחות הנפגעים התאילנדים במתקפת הפתע של חמאס ב-7 באוקטובר, שתבעו פיצוי מהביטוח הלאומי על פי חוק נפגעי פעולות איבה החל גם עליהם, קיבלו את הפיצויים המגיעים להם. כך דווח בישיבת הוועד המנהל של עמותת CIMI המרכז להגירה בינלאומית ולקליטה. מדובר ב-39 מתוך 82 תביעות שהוגשו ולפי הנתונים שדווחו לעמותה, ב-7 באוקטובר נחטפו 31 עובדי חקלאות זרים, מתוכם שוחררו 23, 39 נרצחו, שמונה הוגדרו נעדרים ו-18 נפצעו.

יו"ר CIMI ארנון מנטבר הדגיש כי הטיפול היעיל במשפחות הנפגעים מתאילנד תרם לא מעט לחזרתם של כ-3,000 עובדים לישראל אחרי שעזבו את המשקים בעקבות פרוץ המלחמה, וכך גם, לדבריו, תרם לקשר החם והדאגה של החקלאים לעובדיהם. מנטבר הסביר כי חזרת העובדים התאילנדים המיומנים מסייעת למאמץ לשיקום ענף החקלאות שנפגע קשות בגלל מחסור בידיים עובדות.

16:41 - תיעוד: פטריות עשן באל-חיאם שבדרום לבנון, אחרי גל תקיפות של צה"ל. העיתון "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, מסר כי בכפר אל-חיאם שבדרום לבנון, שנמצא כשישה קילומטרים מהמושבה מטולה, אירעו ארבע תקיפות אוויריות. לפי דיווחים מקומיים אמבולנסים העבירו פצועים ממבנה שהותקף על ידי כטב"ם, ובהמשך נמסר כי ישנו הרוג אחד. התקיפות באזור נמשכות והערוץ הלבנוני "אל-מנאר", המזוהה גם הוא עם ארגון הטרור, מסר כי מטוסי קרב ישראליים מבצעים שתי תקיפות נוספות בשכונה הדרומית באל-חיאם. (ליאור בן ארי)


פטריית עשן באל-חיאם בלבנון,  פטריית עשן באל-חיאם בלבנון פטריית עשן באל-חיאם בלבנון,


16:36 - גורם ישראלי: "נבקש מהמתווכות ללחוץ על חמאס להביא הצעה חדשה". גורם ישראלי התייחס לתשובת חמאס לעסקת החטופים, והדגיש כי היא "מכילה מלא נושאים שאין סיכוי שישראל תסכים עליהם". לדבריו, "ישראל תבקש מהמתווכות ללחוץ על חמאס להביא הצעה חדשה". (איתמר אייכנר)

יחיא סינוואר, צילום: EPA יחיא סינוואר | צילום: EPA יחיא סינוואר, צילום: EPA


16:25 - "סיר לחץ" סביב מבנה ליד טול כרם, שני מחבלים חוסלו

שני מחבלים נהרגו בחילופי אש במחנה הפליטים נור א-שמס שסמוך לטול כרם. במהלך פעילות כוחות צה"ל לסיכול טרור הושלכו מטענים על הכוחות, שמנהלים "סיר לחץ" סביב מבנה שבו נמצא מבוקש בכיר במחנה. במסגדים בטול כרם נשמעו קריאות "לתמוך באנשי מחנה נור א-שמס". (אלישע בן קימון)

15:40 - אחרי תשובת חמאס: נתניהו יכנס הערב מסיבת עיתונאים ב-19:30. ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים הערב מסיבת עיתונאים במשרדו בירושלים בשעה 19:30. במסיבת העיתונאים נתניהו יתייחס לתשובת חמאס לעסקת החטופים. לראשונה מפרוץ המלחמה, נתניהו יקיים מסיבת עיתונאים מירושלים ולא מבסיס הקריה בתל אביב. (איתמר אייכנר)

15:30 - כוחות הביטחון מכתרים מבנה של מבוקש ליד טול כרם, חילופי אש במקום. כוחות הביטחון פועלים לסיכול טרור במחנה הפליטים נור א-שמס שליד טול כרם. במקום מתנהלים חילופי אש בין חמושים לכוחות שמכתרים מבנה של מבוקש, ומדיווחים עולה כי שני מחבלים חוסלו עד כה. (אלישע בן קימון)

15:15 - צה"ל זיהה שיגור משטח לבנון ותקף בארטילריה, מבנה של חיזבאללה הושמד. דובר צה"ל עדכן כי מטוסי קרב של צה"ל תקפו מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב מרווחין שבדרום לבנון, וכי במהלך הלילה הותקפה תשתית צבאית של הארגון במרחב הכפר בני חיאן. עוד הוא מסר כי צה"ל זיהה שיגור משטח לבנון לכיוון הר דב ושיגור נוסף למרחב שתולה, ותקף את מקורות הירי בארטילריה. (יואב זיתון)

15:00 - דובר צה"ל: מנהרה שהוחזקו בה חטופים נחשפה בחאן יונס. דובר צה"ל חשף כי כוחות יהל"ם ויחידה מיוחדת נוספת חשפו בחאן יונס מנהרה בה שהו בכירים בחמאס ואף הוחזקו בה חטופים. במנהרה, שאורכה יותר מקילומטר, נלחמו הכוחות מול מחבלים ונטרלו מטענים. הם חשפו ממצאים מודיעיניים, וכן מספר מתחמים, בהם חדר כליאה מתוחם בסורגים שהוחזקו בו חטופים. (יואב זיתון)

14:45 - דיווח מצרי: סבב חדש במשא ומתן לעסקת חטופים יחל מחר בקהיר. הערוץ המצרי "אל-קאהרה אל-אחבאריה" דיווח כי מצרים וקטאר ממשיכות לפעול במטרה להביא להפסקת אש ושחרור חטופים, ויחלו מחר סבב משא ומתן חדש בקהיר. (ליאור בן ארי)

13:35 - בשל המלחמה: האוצר רוצה להאריך את תקופת השמירה על הזכויות הפנסיוניות. המדינה מתכוונת להאריך את תקופת הזכאות לזכויות פנסיוניות למי שהפסיק להפקיד לחיסכון ארוך טווח מ-5 חודשים ל-12, כך עולה מתזכיר חוק שפרסם משרד האוצר. זאת, בכדי למנוע פגיעה בעובדים שפוטרו או הוצאו לחל"ת בתקופת המלחמה. (עירית אבישר)

12:01 - חיזבאללה הודיע על שני הרוגים נוספים בשורותיו. חיזבאללה הודיע על שני הרוגים נוספים בשורותיו, מוחמד ג'עפר עסילי מהעיירה אנסאר בדרום לבנון וחוסיין מוחמד שמס מאזור אל-בקאע בלבנון. שניהם, כך לפי ארגון הטרור, נהרגו כ"שהידים בדרך לירושלים" - תואר שמשמש את חיזבאללה לתיאור הרוגיו בחילופי האש עם ישראל. מפרוץ המלחמה דיווח חיזבאללה באופן רשמי על 185 הרוגים בקרב פעיליו, אך בישראל אומרים שהמספר האמיתי גבוה יותר. (ליאור בן ארי)

11:55 - הותר לפרסום שמו של החייל שנפצע ונפטר כתוצאה מזיהום פטרייתי. צה"ל התיר לפרסום כי סמ״ר (מיל׳) חנן דרורי, בן 26 מירושלים, לוחם בחפ״ק סמח״ט בעוצבת ׳חצי האש׳ (551), הוא החייל שנפטר היום לאחר שנפצע ב-17 בדצמבר בקרב בצפון רצועת עזה ונדבק בפטרייה מסוכנת.

סמ"ר (במיל סמ"ר (במיל') חנן דרורי ז"ל סמ"ר (במיל

10:19 - צה"ל: עשרות מחבלים חוסלו ביממה האחרונה במערב חאן יונס. דובר צה"ל עדכן על הפעילות בחאן יונס שבדרום הרצועה, ומסר כי לוחמי הצנחנים שפועלים במערב העיר חיסלו עשרות מחבלים ביממה האחרונה. באחד האירועים, הלוחמים נתקלו בחוליית מחבלים חמושה ובמהלך קרב חיסלו אותה. בנוסף, כך נמסר, הלוחמים איתרו אמצעי לחימה רבים, בהם רובי קלצ'ניקוב, רימוני יד ומטעני נפץ.

במערב חאן יונס פועלים גם לוחמי יחידת מגלן, ונמסר כי הם חיסלו מספר מחבלים בהיתקלויות מטווח קצר, ביניהם שלושה מחבלים חמושים שביצעו ירי נ"ט לעבר הכוחות. לוחמי יחידת אגוז, שפועלים גם במבצעים השונים, פשטו על מספר מתחמי לחימה, חיסלו מחבלים ואיתרו אמצעי לחימה ופירים.

בפעילות נוספת בחאן יונס, לוחמים מחטיבה 646 זיהו מחבל באזור ובשיתוף פעולה עם כוחות חיל האוויר, חיסלו אותו באמצעות כלי טיס. לאחר מכן זוהו שלושה מחבלים נוספים, שחוסלו בתקיפה נוספת. כמו כן, לוחמי גבעתי חיסלו מספר מחבלים נוספים באזור - ואיתרו אמצעי לחימה לצד מסמכים של חמאס. (יואב זיתון)

09:01 - התקיפה בסוריה: "8 נהרגו, בהם שני פעילי חיזבאללה". מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה למשטר אסד שמושבו בלונדון, מדווח כי בתקיפה אמש שיוחסה לישראל בסוריה נהרגו לפחות שמונה בני אדם, שישה מהם לדבריו אזרחים - בהם אישה ותינוק - והשניים האחרים לפי הדיווח הם פעילי חיזבאללה. לפי הדיווח עוד כמה נפצעו.

נזקי התקיפות בחומס, צילום: AFP PHOTO / HO / SANA נזקי התקיפות בחומס | צילום: AFP PHOTO / HO / SANA נזקי התקיפות בחומס, צילום: AFP PHOTO / HO / SANA

בערוץ הסעודי אל-חדת' ציטטו את מרכז המעקב בדיווח ולפיו בבניין שהותקף בחומס היו מפקדים מאיראן וחיזבאללה. לפי הדיווח של מרכז המעקב, התקיפה כוונה למבנה בשכונת אל-חמרא בעיר חומס - אזור שבו נמצאים גורמי חיזבאללה. נטען כי תשעה טילים ששיגרה ישראל פגעו בחמישה אתרים שונים בחומס ובסביבתה. במרכז מציינים כי "עלה מידע" על התנקשות בדמות מובילה מהמיליציות הפרו-איראניות, אך לא ברור מה אמינות הטענה הזו. (ליאור בן ארי)

08:57 - נפטר החייל שנפצע בעזה ונדבק בפטרייה מסוכנת. חייל מילואים בשנות ה-20 לחייו שנפצע בעזה לפני כחודש וחצי, ונדבק בפטרייה מסוכנת, הלך לעולמו במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. הוא אושפז במצב קשה וכל הניסיונות לייצב את מצבו עלו בתוהו. החייל נפצע מפגיעת RPG וסבל מזיהום חריף. בית החולים והמשפחה פנו לחברת פייזר כדי לקבל תרופה ניסיונית Fosmanogepix מאירלנד לישראל ובסיוע התגייסות של אזרחים הובאה התרופה לארץ - אך היא לא הצליחה לשפר את מצבו. (תמר טרבלסי חדד)

כוחות צה"ל בעזה, ארכיון, צילום: עמית שאבי כוחות צה"ל בעזה, ארכיון | צילום: עמית שאבי כוחות צה"ל בעזה, ארכיון, צילום: עמית שאבי

07:00 - מתקפות סייבר והפצת פייק ניוז: מיקרוסופט חושפת - כך התגייסה איראן לטובת חמאס אחרי הטבח. מאז תחילת המלחמה ברצועת עזה, מובילה איראן קמפיין משולב ונרחב של מתקפות סייבר ומבצעי השפעה נגד ישראל וישראלים, שעושה שימוש חדשני בטכנולוגיות מתקדמות ובהן יכולות בינה מלאכותית – כך לפי דו"ח מיוחד של מיקרוסופט.

"מיד עם פרוץ המלחמה, איראן זינקה לתמיכה בחמאס באמצעות טכניקות משויפות היטב שמשלבות מתקפות סייבר ממוקדות וקמפייני השפעה שמוגברים באמצעות מדיה חברתית", נכתב בדו"ח. "בסוף אוקטובר, כמעט כל שחקני ההשפעה והסייבר האיראניים התקמדו בישראל ובביצוע מתקפות ממוקדות, מתואמות והרסניות, במה שנראה כמו 'גיוס כללי' נגד ישראל". בין השיטות של איראן: פרסום ידיעות כוזבות על מתקפות סייבר בתקשורת האיראנית; מתקפות כופר, מחיקות מידע ומתקפות נגד מכשירים; מתקפות סייבר נגד מדינות שתומכות בישראל; ופרסומים ברשתות החברתיות שמטרתם לייצר קיטוב בישראל. (עומר כביר)

04:34 - ארה"ב: החות'ים תקפו 2 ספינות באמצעות טילים בליסטיים, אין נפגעים. החות'ים בתימן שיגרו שישה טילים בליסטיים לעבר שתי ספינות בים האדום ובמפרץ עדן. כך נמסר מצבא ארה"ב, שציין כי אחת הספינות דיווחה כי נגרם לה נזק קל במתקפה, אך איש לא נפצע.

03:24 - ארה"ב: בית הנבחרים דחה את ההצעה לחבילת סיוע לישראל בסך 17.6 מיליארד דולר. בית הנבחרים האמריקני דחה את הצעת החוק הרפובליקנית לחבילת סיוע לישראל בשווי 17.6 מיליארד דולר. ההצעה נדחתה מאחר שהדמוקרטים מעוניינים להעביר הצעת חוק רחבה יותר שתכלול גם סיוע צבאי לאוקראינה, מימון לצרכים הומניטריים בינלאומיים וכן תגבור לאבטחת גבולות ארה"ב.

02:28 - סעודיה: לא נקיים יחסים דיפלומטיים עם ישראל עד שתוקם מדינה פלסטינית. סעודיה הודיעה לארה"ב כי לא תקיים יחסים דיפלומטיים עם ישראל עד שתוקם מדינה פלסטינית בגבולות 1967, הכוללת את מזרח ירושלים, ועד ש"התוקפנות הישראלית" ברצועת עזה תיפסק. כך נמסר ממשרד החוץ הסעודי.

הודעת משרד החוץ מגיעה לאחר שדובר המועצה לביטחון לאומי של ארה"ב, ג'ון קירבי, אמר אמש כי ממשל ביידן קיבל פידבק חיובי מצד סעודיה וישראל כי הן נכונות להמשיך בדיונים על נורמליזציה. סעודיה הדגישה כי מטרתה היא "להדגיש את עמדתה האיתנה" בנוגע לסוגייה הפלסטינית, לנוכח האמירות שיוחסו לקירבי.

תגיות