אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנורה נכנסת לפעילות המשכנאות ההפוכות - באמצעות שת"פ עם אי.בי.אי יהודה בן אסאייג מנכ"ל מנורה | צילום: אוראל כהן

מנורה נכנסת לפעילות המשכנאות ההפוכות - באמצעות שת"פ עם אי.בי.אי

חברת הביטוח תספק הון של 360 מיליון שקל לקרן קוואליטי של אי.בי.אי - הקרן תהיה אחאית על שיווק המוצר ותפעולו; משכנתא הפוכה היא הלוואה לכל מטרה על בסיס נכס בבעלות מלאה של הלווה

04.09.2022, 11:08 | אלמוג עזר

בית ההשקעות אי.בי.אי מעבה את הפעילות בקרן האשראי החוץ בנקאית שלו: מנורה מבטחים תספק הון של 360 מיליון שקל עבור קרן קוואליטי שבבעלות אי.בי.אי - קוואליטי תהיה אחראית על חלוקת הסכום כמשכנתא הפוכה ללקוחות.

משכנתא הפוכה מכוונת בעיקר ללווים בגיל השלישי שבוחרים ליטול הלוואה לכל מטרה על בסיס הנכס שבבעלותם המלאה. הלווה יכול לפרוע את ההלוואה במהלך חייו, או לאחר פטירתו באמצעות היורשים, באמצעות כסף נזיל או או מכירת הנכס.

הגופים הבולטים בענף הביטוח שעוסקים בענף המשכנתא ההפוכה הם כלל ביטוח, הראל והפניקס. זו הפעילות הראשונה של מנורה מבטחים בתחום המשכנתא ההפוכה.

ההון יוזרם לקוואליטי בשנתיים הקרובות ובשנה השלישית, למנורה קיימת אופציה להזרים 150 מיליון שקל נוספים. מנורה מציינת כי מימוש כל מסגרת האשראי יגרור רישום הכנסות של 40 מיליון שקל.

במסגרת ההסכם מנורה תוכל לרכוש עד 27.5% מקרן קוואליטי לפי שווי חברה של 70 מיליון שקל (לפני הכסף).

בחודש מאי ביקש בית ההשקעות, בראשותו של דייב לוביציקי, להנפיק את קוואליטי לפי שווי של 120 מיליון שקל (לפני), אולם לנוכח ביקוש נמוך של מוסדיים להשתתף בהנפקה במחיר זה, ההנפקה נפלה.

מאיביאי נמסר: החלטנו על דחיית הנפקה כי מנורה הביעו עניין לגבי שת״פ בתחום. בהנפקה ביקשנו לגייס כסף עבור פעילות מכירת תיקים במשכנתא הפוכה, ומנורה הביעו עניין בתחום והציעו להכנס למשא ומתן על מנת לבחון שת״פ. במסגרת שיתוף הפעולה מנורה נותנת מסגרת ומעמידה קו אשראי שמאפשר ל- IBI להגדיל את הפעילותתגיות