אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוניקורן הפינטק מליו מפטר כ-40 עובדים בישראל מנכ"ל מליו מתן בר וסמנכ"ל הטכנולוגיות אילן אטיאס | צילום: Dana Tamari

יוניקורן הפינטק מליו מפטר כ-40 עובדים בישראל

חברת התשלומים לעסקים קטנים בארה״ב הודיעה כי היא מקצצת כ-7% מכוח האדם שלה. זהו סבב פיטורים ראשון של החברה בארץ, אחרי שב-2022 נפרדה מכמה עשרות עובדים בארה״ב. בחברה עובדים כיום כ-650 עובדים, כ-400 מהם בישראל

04.03.2024, 11:37 | מאיר אורבך

חברת התשלומים לעסקים קטנים בארה״ב, מליו, הודיעה כי היא נאלצת לקצץ באופן רוחבי כ-7% מכוח האדם שלה, לאור שינוי ארגוני שכולל השטחת דרגות, ניהול וייעול תהליכים פנימיים. רובו המכריע של המהלך יתבצע בארץ, והחברה זימנה היום לשימוע כ-40 עובדים מהסניף הישראלי. ממליו נמסר כי העובדים שיפרשו יקבלו חבילות פיצויים מוגדלות, סבסוד ליווי תהליך חיפוש עבודה מקצועי וכן תנאים משופרים לרכישת אופציות. זהו סבב הפיטורים השני שעוברת החברה - אבל בקודם לא נפגע הסניף המקומי.

במליו מסבירים שקצב הגדילה בחברה גרם בחלק מהמחלקות לסרבול של מבנים ארגוניים ויצירת שכבות ניהוליות בלתי-יעילות. ב-3 השנים האחרונות, הסניף בישראל גדל מכ-90 עובדים למעל 400, מתוכם רק מחלקת הפיתוח לבדה צמחה מכ-50 עובדים לכ-300.

מתן בר, מנכ״ל מליו, מסר: ״זה יום קשה עבורנו. צמיחה מואצת כפי שחווינו בשנים האחרונות מבורכת, אבל על אחריות ההנהלה לבחון בכל פעם מחדש האם המבנה הארגוני שעבד עד כה, ישרת אותנו היטב גם למטרותינו בעתיד. במקרה שלנו, אנו נאלצים לקבל החלטה קשה אך מחויבת המציאות, ולצערי כתוצאה מהשינוי המבני גם להיפרד מעובדים. בד בבד, אין כל שינוי במטרות שלנו ל-2024 ואנו משוכנעים כי גם השנה, כמו בכל שנה, נעמוד ביעדים השאפתניים שלנו".

בר הוסיף, ״יש לנו תוכניות לצמיחה מואצת בשנים הקרובות - אפילו מהירה יותר מהצמיחה שחווינו עד היום - אבל לא נוכל לממש אותן אם לא נתנהל באחריות לגבי מידת היעילות שלנו והפוקוס הארגוני. שוב ושוב אנחנו נכללים ברשימות החברות המבטיחות בשוק הפינטק הגלובלי - האחריות שלנו היא לממש את ההבטחה הזו״.

זהו סבב פיטורים ראשון של מליו בארץ. ב-2022 נפרדה החברה מכמה עשרות עובדים בארה״ב, בעקבות שיפורים במוצר שדרשו פחות מגע אנושי ברכישת משתמשים חדשים. בחברה עובדים כיום כ-650 עובדים, כ-400 מהם בארץ.

תגיות