אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוותר על ניהול מיליארדים: מנהל ההשקעות של כלל פורש - לטובת תפקיד טיפולי  יוסי דורי | צילום: יריב כץ

מוותר על ניהול מיליארדים: מנהל ההשקעות של כלל פורש - לטובת תפקיד טיפולי

יוסי דורי, מהמנהלים המקורבים למנכ"ל יורם נוה, מסיים כהונה של מעל 4 שנים בראשות 'כנף' של כלל; לאחר לימודים והכשרה, יעסוק בטיפול בנשים שחוו בין היתר קשיים בזוגיות ובהליכי גירושין

03.11.2022, 13:07 | גולן חזני

יוסי דורי, מנהל זרוע ההשקעות של כלל (כנף), הודיע על פרישה. דורי מונה לפני ארבע שנים וחצי לתפקיד במקומה של ענת לוין והועדף על לימור דנש - זאת אף שהיא ניהלה את כספי העמיתים והוא את הנוסטרו.

דורי (בן 52) החליט לנקוט בצעד יוצא דופן, לפרוש מהעולם הפיננסי לטובת עבודה טיפולית מבוססת מיינדפולנס - לאחר שבשנים האחרונות למד את התחום. דורי יעסוק בטיפול בנשים שחוו בין היתר קשיים בזוגיות ובהליכי גירושין.

מבחינת תשואות, הקדנציה של דורי החלה בתוצאות בינוניות שהשתפרו בשנים האחרונות ולפני שנה היו בין הבולטות בשוק.

דורי נחשב מהמנהלים הקרובים ליורם נוה מנכ"ל כלל ועלה לכותרות בדו"ח דנציגר כשפורסם כי אלפרד אקירוב בעל השליטה באלרוב הכין עליו תיק שכונה "תיק יוסי דורי". לפי הפרסומים התיק עסק במניעים לכאורה להתנהלות של כלל ביטוח שהיתה בעלת מניות מרכזית באלרוב, מול אקירוב.

אלרוב החזיקה בשעתו ב-5% ממניות כלל וכלל ביטוח בכ-16% ממניות אלרוב ובין הצדדים התקיים סוג של מאזן אימה. במסגרת זו כלל לא אישרה לג'ורג'י אקירוב תנאי שכר שביקש בחברה בת של אלרוב.

התיק הכיל דוגמאות להתנהלות בעייתית לכאורה של דורי. לפי דו"ח השופט בדימוס יורם דנציגר, שבדק את התנהלות דירקטוריון כלל אחזקות, שני דירקטורים בחברה קיבלו את התיק מידי אקירוב, היו"ר לשעבר דני נוה (שפרש בינתיים) והשופטת ורדה אלשיך. תוכנו של התיק לא פורסם מעולם. אלשיך לא פתחה אותו.

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים, מסר: "יוסי דורי הצטרף לחברה לפני למעלה מ-20 שנה, בארבע השנים האחרונות כיהן לצידי, כמנהל חטיבת ההשקעות של כלל ביטוח ופיננסים, והיה אחראי על המהפך המשמעותי של כלל בהובלה בתשואות החברה.

אני מבקש להביע את הערכתי הרבה ליוסי דורי על תרומתו החשובה לכלל, בכל שנות עבודתו. אני בטוח שאישיותו ויכולותיו יוצאות הדופן, יהוו נכס גדול עבורו, גם בהמשך הדרך. אני מאחל ליוסי הצלחה מעומק הלב".


תגיות