אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיקי נתניהו: ההבדל בין הדס קליין ושלמה פילבר הדס קליין ובנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי יואב דודקביץ

תיקי נתניהו: ההבדל בין הדס קליין ושלמה פילבר

בשונה מפילבר, הדס קליין מספקת את הסחורה בתיק 1000 באותה עקביות שסיפקה את הסיגרים והשמפניות, ובניגוד לפילבר בלי תמורה. בין כל כוכבי ההצגה המשוגעת הזו של תיקי נתניהו היא היחידה שלא מרוויחה דבר

10.07.2022, 06:10 | משה גורלי

אף שכבר יצא לפנסיה, תיקי האלפים עדיין רודפים אחרי אביחי מנדלבליט. עדותה של הדס קליין עוררה שוב את הדיון האם הקל היועץ המשפטי לממשלה כשהחליט להאשים את נתניהו בהפרת אמונים ולא בשוחד בתיק 1000.

למלחמה על הרשעה בשוחד עדיף לצאת עם עדים כמו קליין מאשר שלמה פילבר. ועכשיו, פילבר קצת תקע לו את השוחד ואילו קליין מספקת את הסחורה באותה עקביות שסיפקה את הסיגרים והשמפניות. ובניגוד לפילבר, בלי תמורה. בין כל כוכבי ההצגה המשוגעת הזו של תיקי נתניהו היא היחידה שלא מרוויחה דבר. חוץ ממחמאות מצד אחד ואיומים של הביביסטים מצד שני.

מילצ׳ן, למשל, לא תחזק את קו האספקה לנתניהו רק בגלל אהבת החינם שרחש לו. האהבה אולי היתה בחינם אבל האינטרסים שזמזמו סביב זיקותיו האישיות היו רבים: ענייני מיסוי, אחזקות בתקשורת, קשרים עם הממשל האמריקאי (בעניין הוויזות) ועוד. דווקא מילצ׳ן דומה לפילבר. הוא יעיד תחת טובת ההנאה שקיבל מהפרקליטות, פטור מאישום של מתן שוחד, אבל מבלי שהמדינה כרכה את הפטור הזה בהסכם עד מדינה. מילצ׳ן אמור בעדותו לתקף ולאשר את עדות קליין ולנעול את ההרשעה בהפרת אמונים, הציפור האחת ביד שאותה העדיף מנדלבליט מאשר שתי ציפורי השוחד בתיק 1000.

מקורבי נתניהו מיהרו לתקוף את קליין: שקרים בוטים שיופרכו בחקירה הנגדית של עו״ד עמית חדד. ההיסטוריה של פילבר, כך הם מתודרכים, עוד תחזור. החלק השני של התגובה הוא מעניין יותר: תסתכלו על נפתלי בנט וליהי לפיד - שם השחיתות האמיתית, לא אצלנו.

וזה, כפי שכבר כתבנו, הנזק והסכנה הגדולים ביותר של מורשת נתניהו: השקרים שנועדו לכסות ולעקור כל בסיס לדיון מושכל, אמיתי ומבוסס עובדות. עדות קליין שמצטרפת לעדויות בתיק הדיבה נגד אהוד אולמרט שמצטרפות לפסקי הדין של בית הדין לעבודה בעניין ההתעמרות במעון ראש הממשלה - כל אלה מתלכדים לכדי תמונה גדולה שמשקפת את אופייה של משפחת נתניהו.

נעזוב לרגע את הדיון בהישגיו וכישלונותיו כראש ממשלה - הראיות לתמונה המשפחתית והתנהלותה בבלפור הן חד־משמעיות: נצלנות והתעמרות, חמדנות ונהנתנות. מאמצי הביביסטים לנפץ את המראה הזו נסמכים על טענת ה״רדיפה״. בדיוק הטענה שמיוחסת לפרקליטות בהגשת כתבי האישום. משפחת נתניהו משווקת את קורבנותה כנרדפת - גם בכתבי האישום וגם בהצגת התמונה המשפחתית. ויש מספיק קונים לסחורה הזו, כמו לשקרים נוספים שיוצאים מקירבה שמאתגרים את הכלל שסופה של האמת לנצח. לפחות בבחירות הקרובות, לא בטוח מי מהשניים ינצח.

תגיות