אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צמיחה רבעונית שלישית ברציפות: התוצר היפני עלה ב-2.2% חנויות בטוקיו | צילום: רויטרס

צמיחה רבעונית שלישית ברציפות: התוצר היפני עלה ב-2.2%

ההתרחבות הכלכלית התעצמה - הצמיחה ברבעון הראשון עמדה על 0.1% בלבד בקצב שנתי; לשידרוג אחראית בעיקר הצריכה הפרטית שגדלה ב-1.1%; בה בעת, התחזיות היו לעלייה חזקה ביותר בתוצר, בשיעור של 2.5%

15.08.2022, 11:34 | חדשות חוץ

כלכלת יפן התרחבה ברבעון השני בשיעור שנתי של 2.2%, ובכך השלימה שלושה רבעונים רצופים של התרחבות, על רקע צריכה פרטית יציבה לאחר הסרת הגבלות הקורונה. ברבעון הראשון התרחבה הכלכלה ב-0.1%.

עם זאת, העלייה בתמ"ג בחודשים אפריל עד יוני הייתה נמוכה מהתחזיות, שציפו להתרחבות בשיעור של 2.5%. בחישוב רבעוני עלה התוצר ב-0.5% לעומת הרבעון הראשון של השנה.

עוד עולה מהנתונים שפרסמה הממשלה כי הצריכה הפרטית טיפסה ב-1.1% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

על אף הנתונים המעודדים, כלכלנים מזהירים שהכלכלה היפנית מתמודדת עם מכשולים משמעותיים ברבעונים הבאים, זאת בשל עלייה במקרי הקורונה, העלות הגבהה יותר של יבוא סחורות וההאטה בארה"ב ואצל שותפות מסחר מרכזיות נוספות.

נתוני תוצר יצאו גם מכלכלת תאילנד, שהתרחבה ברבעון השני בשיעור נמוך מהתחזיות, על רקע האינפלציה ועל אף ההתאוששות בסקטור התיירות. לפי הנתונים שפרסמה הממשלה, הכלכלה השנייה בגודלה בדרום מזרח אסיה התרחבה בשיעור שנתי של 2.5% בשלושת החודשים שהסתיימו ביוני.

התחזיות ציפו להתרחבות של 3.1%, בהמשך לשיפור של 2.3% ברבעון הראשון. ההתאוששות יוחסה בעיקר לשובם של התיירים לאחר הסרת מרבית הגבלות הקורונה. גם בצריכה הפרטית נרשמם שדרוג מרשים של 6.9%. בצד הפחות מעודד, לפי התחזיות הרשמיות האינפלציה תטפס השנה לשיעור של 6.3%-8.8%.


תגיות