אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

איך המצב במדינה משפיע על רוכשי הדירות בתל אביב?

מהם השינויים שעוברים על רוכשי הדירות בתל אביב בתקופה הזו? מהנדסת קארין ורון, סמנכ"לית שיווק ומכירות - קבוצת MY TOWN, מדברת על פרופיל הרוכשים, תכנון המפרט, והאם זה הזמן הנכון לקנות דירה

18.03.2024, 14:53 | בשיתוף מרכז הנדל"ן


תחום ההתחדשות העירונית בתל אביב עובר שינויים בתקופה האחרונה, אם בעקבות עליית הריבית וכמובן כתוצאה מהמלחמה.

פרופיל רוכשי הדירות השתנה, וכיום הוא בנוי מאנשים שרוכשים מתוך חשש לעליית מחירים לאחר המלחמה, תושבי חוץ שמחפשים לרכוש פנטהאוזים יוקרתיים, והמשקיעים שמחפשים הזדמנויות במרכז תל אביב ובאזור הצפון הישן והחדש.

מהנדסת קארין ורון, סמנכ"לית שיווק ומכירות - קבוצת MY TOWN, אומרת שבתקופה זו בהחלט ניכרת מגמת שינוי בדרישות תנאי התשלום והעסקה. לדבריה יש לכך מענה בצורה של דרישות תשלום של 20/80 או הורדת אחוזים המוצמדים למדד. היא מציינת כי יש לכך משמעות כספית שיכלה לבוא על חשבון גובה הגמישות במחיר הדירה, לכן מי שיכול לוותר על תנאי תשלום כאלו יוכל להנות ממחיר דירה יותר אטרקטיבי.

עוד שינוי המורגש כיום הוא תכנון מפרט הדירות. הדבר ניכר במיוחד בקרב רוכשי הדירות היוקרתיות והפנטהאוזים שיורדים לרזולוציות יותר גבוהות מבחינת המפרט, חלקם גם רוצים שבבניין יהיו חדרי אופניים, זאת כמובן בנוסף לממ"ד שהפך למצרך מבוקש.

קארין מסכמת שכל עוד לא יתרחש שינוי משמעותי שיבלום את ירידת היצע הדירות, כנראה נמשיך לראות עליית מחירים לאחר המלחמה ולכן לעצתה כדאי לנצל את תקופת הרגיעה היום כדי לקנות.

עוד על השינויים והמגמות שעוברים על רוכשי הדירות בתל אביב – בכתבה המלאה >>

לפרטים נוספים>>


תגיות