אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוואנטס: דיילים יורשו להתאפר, דיילות לא חייבות לנעול נעלי עקב מטוס של חברת קוואנטס האוסטרלית. הקלה בתקנון הלבוש | צילום: Qantas

קוואנטס: דיילים יורשו להתאפר, דיילות לא חייבות לנעול נעלי עקב

לפי דיווח ב-BBC, חברת התעופה האוסטרלית הקלה את תקנון הלבוש שלה לעובדים. עם זאת העובדים והעובדות עדיין נדרשים לכסות קעקועים, והדיילות עדיין חייבות ללבוש גרביונים מתחת לחצאיות

09.06.2023, 11:28 | חדשות חוץ

חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס (Qantas) הקלה את תקנון הלבוש שלה לעובדים, כך שיתאים יותר לרוח התקופה. ב-BBC דיווחו כי לפי התקנון המחודש, הדיילים יורשו להתאפר ולגדל שיער, והדיילות לא יחויבו יותר להיות מאופרות ולנעול נעלי עקב בטיסות.

"השינויים האלה יהפכו את לבישת המדים שלנו לנוחה ופרקטית יותר", מסרה דוברת החברה. "העדכון לא משנה את המדים שלנו אלא הופך את האופן שבו לובשים אותם למודרני יותר, בהתאם למשוב שקיבלנו מהעובדים והתפתחות ציפיות הלקוחות".

המהלך יוצא לדרך לאחר שבשנה שעברה קראו ארגונים באוסטרליה לחברה "לקדם את תקנון הלבוש למאה ה-21". בדומה, חברת וירג'ין אטלנטיק המתחרה חשפה בספטמבר מדים ניטרליים מבחינה מגדרית. וירג'ין השיקו את הצעד בשלב הראשוני בבריטניה, ארה"ב וישראל בטענה שהמדינות הללו "פתוחות יותר לזהויות לא בינאריות ומאפשרות ביטוי עצמי".

התקנון של קוואנטס מאפשר גם לעובדים ולעובדות לענוד את אותם סוגים וגדלים של תכשיטים, כולל שעונים גדולים גם לדיילות. עם זאת העובדים והעובדות עדיין נדרשים לכסות קעקועים, והדיילות עדיין חייבות ללבוש גרביונים מתחת לחצאיות. כמו כן אף שהדיילים והטייסים מורשים לגדל שיער, בדומה לחוק אצל הנשים חובה לאסוף אותו בקוקו.

"האופנה משתנה לאורך השנים וכך גם התקנון שלנו", נמסר מהחברה בהצהרה. "אנחנו גאים בגיוון שלנו ובכך שעדכנו את התקנון". באיגוד נותני השירות האוסטרלי (ASU) בירכו על הצעד, אותו הגדירו כניצחון גדול לעובדים. "חלק מתקנות הלבוש הללו גבלו בגיחוך, כמו ההנחיות לגבי איפור והדרישה שנשים יענדו שעונים קטנים יותר משל הגברים", מסרה אימוג'ן סטורני מהאיגוד.


תגיות