אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון לאיחוד האמירויות: הוסר מ"הרשימה האפורה" של הלבנת ההון איחוד האמירויות | צילום: גטי

ניצחון לאיחוד האמירויות: הוסר מ"הרשימה האפורה" של הלבנת ההון

לפני כשנתיים הוכנסה המדינה המפרצית לרשימה של כוח המשימה הפיננסי הבינלאומי, שממפה את המדינות הנחשבות מסוכנות מבחינה זו; בעקבות מאמצים מרובים של השלטון, היא הוסרה מהרשימה והדבר עשוי לחזק עוד יותר את מעמדה הבינלאומי

24.02.2024, 10:59 | חדשות חוץ

מדינת איחוד האמירויות הוסרה מרשימה גלובלית, בה כלולות מדינות החשודות בהלבנת הון. הדבר מהווה ניצחון עבורה, באופן שיכול כעת לחזק את מעמדה הבינלאומי.

כוח המשימה הפיננסי (FATF), גוף שמאגד מדינות שונות החל מסין ועד ארה"ב ומטרתו להילחם בפשעים פיננסיים, הסיר אתמול (ו') את איחוד האמירויות מה"רשימה האפורה" שלו, שמכילה כ-20 מדינות שנחשבות כמסוכנות מבחינה פיננסית.

איחוד האמירויות, שמהווה מוקד משיכה עבור מיליונרים, בנקאים וקרנות גידור, נמצאה תחת עינו הבוחנת של הארגון מאז 2022, אז הדגיש ה-FATF את הסיכון להלבנת כספים ומימון ארגוני טרור באמצעות בנקים, מתכות ואבנים יקרות, וכן נכסי נדל"ן. הסרת המדינה מהרשימה מהווה ניצחון עבור מי שהיתה בעבר מרכז לסחר בדגים ובפנינים, והפכה לאחת האומות העשירות בעולם לאחר גילוי מרבצי נפט באבו דאבי בשנות ה-50.

המדינה שמה לה למטרה להסיר את עצמה מהרשימה, וזאת באמצעות מאמציה להילחם בהלבנת הון ובהובלתו של שר החוץ של המדינה ואחיו של נשיאה מוחמד בן זייד אל נהיאן. ג'ון קרטונצ'יק, מנהל במכון המחקר של איחוד האמירויות, Re/think, אמר שהמהלך יכול לחזק את הביטחון במדינה ולמשוך יותר כספים מעבר לים.

בנוסף יוכלו כעת בנקים להוריד את עלויות הטיפול בלקוחות עשירים החיים במדינה, כך אמר בנקאי בכיר.

למרות שנמצאה ברשימה האפורה המשיכה איחוד האמירויות למשוך את עשירי העולם, והפכה ליעד פופולרי עבור חברות קריפטו ואזרחים רוסים שעזבו את רוסיה בעקבות פלישתה לאוקראינה.


תגיות