אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הישראלים התגעגעו יותר מכל לחופשות בחו"ל - והם מתחילים לחזור לנתב"ג נתב"ג- טרמינל 3 | סיון פרג'

הישראלים התגעגעו יותר מכל לחופשות בחו"ל - והם מתחילים לחזור לנתב"ג

האם הישראלים בדרך לחזור לשגרת החופשות? על פי הסקר של רשות שדות התעופה, הבילוי שהישראלים הכי התגעגעו אליו מפרוץ הקרבות הוא טיסות לחו"ל. על רקע העלייה בכמות הנוסעים העוברים בנתב"ג בימים האחרונים, נראה שהישראלים כבר לא יכולים לחכות. מה יעודד את הישראלים לטוס לחו"ל? ומהם היעדים הפופולאריים ביותר בימים אלו?

25.12.2023, 11:35 | בשיתוף רשות שדות התעופה

על פי הנתונים העדכניים ביותר, ניתן לזהות עלייה בכמות הנוסעים העוברים בנתב"ג, מה שמראה על אופטימיות זהירה בקרב הישראלים בדרך להגשמת חלום החופשה בחו"ל. ברשות שדות התעופה מזכירים כי גם לאחר הקורונה חל ביקוש עצום בטיסות לחו"ל והיקף הנוסעים בנתב"ג, אשר שבר את שיאי כל הזמנים עד לתחילת המלחמה. למעשה, נמל התעופה בן גוריון הוא מהמובילים בעולם בצמיחה בהיקף הנוסעים - למרות המלחמה, בשנת 2023 עברו בנמל כ-21 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות.

נתב"ג, טרמינל 3, סיון פרג נתב"ג, טרמינל 3 | סיון פרג' נתב"ג, טרמינל 3, סיון פרג

מהם היעדים אליהם תוכלו לטוס?

עיקר הפעילות בנתב"ג נכון להיום היא של חברות התעופה הישראליות (אל על, ארקיע וישראייר), לצד מספר קטן של חברות תעופה זרות. עם זאת, מספר חברות התעופה הזרות החוזרות לפעול בישראל הולך וגדל כל העת.

הישראלים הכי מתגעגעים לטיסות לחו"ל, קרוב למחצית מהם יחזרו לטוס בתוך חצי שנה אחרי תום המלחמה

על פי הסקר שערכה רשות התעופה בניסיון לבדוק את התחושות של הישראלים בנוגע לחזרה לשגרה, הטיסות לחו"ל הן אחד הבילויים הכי חסרים לישראלים בימים אלו, עם 22% מהמשיבים שאמרו כי הכי חסר להם טיסות לחו"ל, בהשוואה ל-20% שציינו נופש בבית מלון ו-19% שמתגעגעים ליציאה למסעדה או בית קפה. בין הישראלים שנהגו לטוס לפחות פעם בשנה לפני המלחמה, 35% ציינו שטיסות לחו"ל הכי חסרות להם.

בכל הנוגע לתכניות החזרה לטיסות לאחר סיום המלחמה, 44% מהציבור אמרו כי הם יחזרו לטוס תוך חצי שנה, ו-66% ענו כי הם מתכוונים לטוס תוך שנה מסיום המלחמה.

על מה חולמים הישראלים בטיסה הבאה שלהם? הכי הרבה ישראלים (52%) מתכוונים לטוס לטיול משפחתי, אחריו חופשה עירונית, חופשת 'בטן גב' וביקור אצל קרוב משפחה.

מה יעודד את הישראלים לחזור לטוס? על פי הסקר, 66% מהישראלים מחכים להורדת מחירי חבילות הנופש, 23% ענו שהרחבת יעדי הטיסות מישראל ו-18% ציינו את החזרה של חברות התעופה הזרות לישראל.

החברות הזרות מתחילות לחזור ורשות שדות התעופהמפרסמת מכרזים למתחמי מזון חדשים

הנהלות רשות שדות התעופה ונתב"ג פועלת על מנת להחזיר ארצה בהקדם חברות תעופה בינלאומיות קבוצת לופטהנזה, הכוללת גם את החברות אוסטריאן וסוויס, כבר הודיעה על חזרה לפעילות בישראל החל מה-8 בינואר 2024 וכן חברת טארום. בעקבותיהן צפויות ללכת חברות בינלאומיות נוספות.

בתוך כך ומתוך מטרה להיערך ליום שאחרי, רשות שדות התעופה מחדשת את מכרזי ההסעדה בנתב"ג, מכרזים להם ניתנה אורכה בשל המלחמה. המכרזים כוללים 11 מתחמי הסעדה בטרמינל 3, טרמינל 1, לרבות בדיוטי פרי וכן מתחמי מזון חדשים, בכללם מכרז למזון ארוז (Grab & Go) שיאפשר לטסים בטיסות ה-Low Cost לקחת איתם מזון מוכן למטוס, פיצרייה, מעדניה ועוד. המכרזים הראשונים, עבורם יש להגיש הצעות עד סוף החודש, מסעדה חלבית בדיוטי פרי של טרמינל 3 ובית מאפה באולם מקבלי הפנים בטרמינל 3.


תגיות