אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביל אקמן: "הביטקוין מתקדם לאין סוף - אולי אני צריך לקנות קצת" ביל אקמן | צילום: REUTERS/Richard Brian/File Photo

ביל אקמן: "הביטקוין מתקדם לאין סוף - אולי אני צריך לקנות קצת"

מייסד ומנכ"ל קרן הגידור פרשינג מציין בפוסט ב-X כי הראלי במטבע הקריפטו מייצר מעגליות בשוק: "העלייה במחיר הביטקוין מובילה ליותר כרייה וליותר שימוש באנרגיה, אלה דוחפים את עלויות האנרגיה וגורמים לעלייה באינפלציה ולירידה בדולר - ירידה זו מחזקת את הביקושים לביטקוין"

10.03.2024, 11:37 | מיקי גרינפלד

המשקיע ביל אקמן, שלא נחשב מאוהדי הקריפטו הגדולים בשוק, מגיב לראלי האחרון בביטקוין – ובעקיפין מנבא שהדהירה שלו תימשך.

"העלייה במחיר הביטקוין מובילה ליותר כרייה וליותר שימוש באנרגיה, אלה דוחפים את עלויות האנרגיה וגורמים לעלייה באינפלציה וירידה בדולר – זו מחזקת את הביקושים לביטקוין, ליותר כרייה ויותר ביקושים לאנרגיה וכך המעגל הזה ממשיך", כתב הלילה אקמן בציוץ ברשת החברתית X.

"הביטקוין מתקדם לאין סוף, מחירי האנרגיה עפים למעלה והכלכלה מתרסקת", אמר עוד אקמן, מייסד ומנכ"ל קרן הגידו פרשינג (Pershing Square Capital Management). "אולי אני צריך לקנות קצת ביטקוין", חתם את דבריו.

הפוסט זכה לעשרות רבות של תגובות, רבות מהן של שחקנים מוכרים יותר או פחות בקהילת הקריפטו – כולל תגובה מצידו של מייקל סיילור (Michael Saylor), מייסד ויו"ר חברת התוכנה מיקרוסטרטג'י – ואחד ממשקיעי הביטקוין הידועים בעולם.

"אתה צריך לרכוש קצת ביטקוין, אבל לא מהסיבות שציינת. רוב כורי הביטקוין מובילים לירידה במחירי האנרגיה לכלל הצרכנים, לא לעלייה שלהם. תודיע לי אם אתה רוצה לשוחח איתי על זה בפגישה אחד על אחד", כתב סיילור.

החברה של סיילור רכשה אלפי מטבעות קריפטו בשנים האחרונות, והוא עצמו לא איבד אמון במטבע גם כשערכו צלל ב-2022 – אף שהנפילה גרמה בשעתו לצניחה בשווי המניה של החברה. בעקבות הפגיעה במניה נאלץ סיילור לפרוש מתפקיד המנכ"ל של מיקרוסטרטג'י, אך המשיך לכהן כיו"ר הדירקטוריון שלה.

מיקרוסטרטג'י מחזיקה כיום כ-190 אלף מטבעות ביטקוין, בשווי של יותר מ-13.2 מיליארד דולר (נכון לערכו היום). רק בשבוע שעבר הודיע סיילור כי בכוונת החברה להנפיק אג"ח בהיקף של 700 מיליון דולר, ושהסכום שיגוייס ישמש לרכישה של מטבעות ביטקוין נוספים.

אקמן עצמו אמר ב-2022 כי הוא באופן כללי מתרחק מהמטבעות הדיגיטליים, אף שהשקיע סכום לא גבוה בכמה פרויקטים של קריפטו. "אני משקיע יותר כחובב שמנסה ללמוד ולא ממש כמשקיע מחושב", אמר בשעתו.

תגיות