אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיכה בבלון הקריפטו: הקריסה העירה את הרגולטור מתרדמת מטבעות קריפטו ביטקוין את'ר צניחה ירידת מחירים | צילום: שאטרסטוק

סיכום שנה

סיכה בבלון הקריפטו: הקריסה העירה את הרגולטור מתרדמת

ההתרסקות הגיעה על חשבונם של המשקיעים הקטנים, שחיפשו את הדרך להשיג לעצמם חתיכה קטנה מהעוגה. זה שלח את הרגולטורים להתחיל באכיפה

25.09.2022, 10:08 | ויקי אוסלנדר

בשנה האחרונה איבדו מאות אלפי משתתפים בשוק הקריפטו, רובם ככולם משקיעים קטנים, מיליארדי דולרים. אלו אבדו וככל הנראה לעולם לא ישובו. המחיקה הגדולה החלה במרץ עם פרויקט טרה לונה, מחיקה שמשכה מטה את כל החשודים המיידיים, בהם חברת צלזיוס הישראלית. נפילתן של החברות חשפה שורה ארוכה, אך בהחלט לא מלאה, של שחקנים גרועים. ההתרסקות הגיעה על חשבונם של המשקיעים הקטנים, שחיפשו את הדרך להשיג לעצמם חתיכה קטנה מהעוגה.

רבים טענו כי הקריסה בריאה משום שהיא תנקז שחקנים ופרקטיקות גרועות החוצה מהשוק, וגם תהווה לקח כואב למשתמשים להיזהר ולחקור יותר. אך טענות אלו נעות בין תמימות לחוסר כנות. לא משנה כמה טלטלות חווה השוק, דבר לא ניקה אותו משחקנים גרועים, וכל פרקטיקה גרועה שמיצתה עצמה מיד מוחלפת בחדשה. ובכל זאת הקריסה מסמנת שני אירועים חיוביים: ראשית, היא עצרה שורת הצעות חוק מקלות שנראה כאילו נכתבו על ידי לובי שוק הקריפטו בארה"ב, המדינה שעל פיה יישק דבר. שנית, היא דרבנה רגולטורים להתחיל ולאכוף את הכללים הקיימים גם על שוק הקריפטו, ולהפסיק לתת לו ליהנות מהספק, כאילו בשם ה"חדשנות" אפשר להפקיר את המשקיעים הקטנים.


תגיות