אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגבלות נוספות על מינוי דירקטורים שאינם בנבחרת המשנה ליועמ"ש גיל לימון | צילום: יואב דודקביץ

מגבלות נוספות על מינוי דירקטורים שאינם בנבחרת

לכלכליסט נודע כי המשנה ליועמ"ש הורה לגבש מתווה לבחינה השוואתית של מועמדים לתפקיד דירקטור

14.06.2022, 06:30 | שלמה טייטלבאום

משרד המשפטים מטיל מגבלות נוספות על מינויים מחוץ לנבחרת הדירקטורים. על מנת למנות דירקטור שאינו נכלל בנבחרת הדירקטורים יהיה צורך לערוך בחינה השוואתית בין אותו מועמד לבין המועמדים בתוך נבחרת הדירקטורים. כל עוד לא גובשה מתודה לעריכת השוואה בין מועמדים, ולא הוקמה נבחרת דירקטורים חדשה, הרי שאין אפשרות למנות לתפקיד דירקטור מי שאינו בנבחרת. כך עולה ממכתב ששיגר המשנה ליועמ"ש גיל לימון למנהלת רשות החברות מיכל רוזנבוים.

המכתב בא על רקע פסיקת בג"ץ שאישרה את מינויו של עמיר פרץ ליו"ר התעשייה האווירית. לדברי לימון, "פסק הדין כולל מספר קביעות משמעותיות בעלות השלכות רוחב ומשמעויות אופרטיביות, ונידרש לנתח אותן לעומקן בעת הקרובה".


המשנה ליועמ"ש גיל לימון, צילום: יואב דודקביץ המשנה ליועמ"ש גיל לימון | צילום: יואב דודקביץ המשנה ליועמ"ש גיל לימון, צילום: יואב דודקביץ


בפסק הדין התקבלה העמדה של דינה זילבר, לשעבר המשנה ליועמ"ש, אך באופן מתון יותר, כך שאם השרים מעוניינים למנות אדם שאינו בנבחרת, יש צורך לערוך 'בחינה'. כלומר, להציג נימוקים טובים לסטייה מן הנבחרת.

השופטים קבעו כי הבחינה חייבת להיות השוואתית. כלומר, לבדוק את המועמד החיצוני מול המועמדים שבנבחרת. עמדתו של לימון היא כי מעתה כל מועמד מחוץ לנבחרת יצטרך לעבור תהליך השוואתי.

לימון קרא לרשות החברות לפתוח בהליך מקצועי של גיבוש מתודה מדויקת לעריכת השוואה בין המועמדים. בסיום מכתבו קובע לימון כי עד להקמת הנבחרת החדשה, בעוד כשבוע וחצי, יש להימנע ממינויים של מי שאינו בנבחרת. במקרה שיש צורך באופן מיידי למנות דירקטור שלא מהנבחרת לפני שהנבחרת החדשה מוקמת, דורש לימון מרשות החברות לתאם זאת איתו.

תגיות