אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים ובני הנוער מייצרים תמונת עתיד בנק הפועלים ובני הנוער מייצרים תמונת עתיד | צילום: קרדיטמייק אדרי

בנק הפועלים ובני הנוער מייצרים תמונת עתיד

לאור הרצון והצורך לייצר תקומה ותקווה ישראלית יזם בנק הפועלים בשיתוף חברת אג'נדות את מיזם "נוער מצייר עתיד"

27.05.2024, 17:24 | שירות Corporate

מאז ה-7 לאוקטובר, אנו עדים להשפעות השונות על בני הנוער בישראל. בני הנוער ספגו קשיים רבים בשנים האחרונות – קורונה, טראומת השבת השחורה ומלחמת ׳חרבות ברזל׳, לצד הקשיים המאפיינים את גיל ההתבגרות.

כתוצאה מכך, האגף לבנקאות חברתית בבנק הפועלים בשיתוף חברת התוכן החברתי אג'נדות, הובילו מיזם שנועד להעניק מקום לביטוי ולבניית תמונת עתיד עירונית בסימן תקומה לבני הנוער בישראל. במסגרת המיזם השתתפו כ-100 בני נוער, יחד עם 70 עובדי בנק ואמן הגרפיטי ארד לוי, שיצרו חשיבה משותפת שתבטא כיצד תראה תמונת העתיד במקום מגוריהם, אותה הם ביטאו באמצעות גרפיטי במקומות מרכזיים ב-8 ערים ברחבי הארץ: באר שבע, אשדוד, ראשון לציון, נהריה, טבריה, אשקלון, הרצליה ויבנה.

הבחירה בבני הנוער אינה מקרית. בני הנוער מהווים למעשה את דור העתיד של ישראל שיוכל להוביל, להשפיע וליצור במידה רבה התחדשות ועתיד טוב יותר. בנוסף, בימים אלו בני הנוער מתמודדים עם אתגרי הלחימה וחלקם פזורים ברחבי הארץ כמפונים מאזורי העימות בדרום ובצפון.

בנק הפועלים ובני הנוער מייצרים תמונת עתיד, צילום:  קרדיטמייק אדרי בנק הפועלים ובני הנוער מייצרים תמונת עתיד | צילום: קרדיטמייק אדרי בנק הפועלים ובני הנוער מייצרים תמונת עתיד, צילום:  קרדיטמייק אדרי

בכל יישוב ועיר התקיים מפגש של אמן הגרפיטי ארד לוי עם בני הנוער ועובדי בנק הפועלים המתנדבים, בו נערך דיון, הועלו רעיונות והשראות כחלק מתהליך אפיון ובניית קונספט לציור הגרפיטי בכל עיר.

שיא המיזם היה ציור על גבי הקיר עצמו על ידי בני הנוער ועובדי הבנק ובהובלת האמן ארד לוי והפיכת היצירה למציאות חיה. כל ציור ארך כ-6 שעות. בסיום כל ציור התקיים טקס חגיגי ובו השתתפו ראשי הערים, בני הנוער מכל עיר ועובדי הבנק שיחד עמלו על הציורים לצד התוצר הסופי.

נעמה הלוי פאר מנהלת האגף לבנקאות חברתית, צילום: רמי זרנגר נעמה הלוי פאר מנהלת האגף לבנקאות חברתית | צילום: רמי זרנגר נעמה הלוי פאר מנהלת האגף לבנקאות חברתית, צילום: רמי זרנגר

נעמה הלוי פאר, מנהלת האגף לבנקאות חברתית: "כחלק מהשליחות החברתית של הבנק, אנחנו שמחים ליזום ולתמוך במהלך שמייצר מפה של תקווה ישראלית מצפון ועד דרום.
בתוך התקופה המורכבת הזו, בחרנו להתמקד בבניית חזון אופטימי של תקומה דרך העיניים של בני נוער. בני הנוער נהנו מעיבוד חוויות התקופה יחד עם מתנדבים מכל הסניפים, יצרו ביטוי אומנותי מרהיב ומילאו את כולנו בתקווה רבה".
דפנה גיא-שטגמן, מנכ"לית אג'נדות: "הפרויקט מהווה הזדמנות להבעת רגשות באמצעות אומנות מתוך תקופה של חושך וקושי למקום של אור ותקומה והוא מאוד מרגש אותי. הוא נולד ממחשבה על בני הנוער הפרטיים שלי והבנת הצורך מהשטח נוכח האירועים הקיצוניים שפוקדים אותנו בשנים האחרונות לראות חלום רוקם עור וגידים הודות לשיתוף הפעולה עם בנק הפועלים, נותן תחושה ותקווה אמיתית, לאור ולאימפקט של עשיית הטוב".


תגיות