אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת חוק באוסטרליה: קנס של מיליארדים על רשת חברתית שתפיץ פייק ניוז פייק ניוז בפייסבוק - פייקבוק | צילום: שאטרסטוק

הצעת חוק באוסטרליה: קנס של מיליארדים על רשת חברתית שתפיץ פייק ניוז

שרת התקשורת במדינה הציגה תוכנית למלחמה בהפצת מידע מוטעה או מזויף בידי פייסבוק, טוויטר ודומותיהן, במסגרתה תהיה לממשלה אפשרות לקנוס חברות בסכום של 2% עד 5% ממחזור ההכנסות החודשי. "הממשלה מחויבת לבטיחות האזרחים באינטרנט"

26.06.2023, 11:06 | חדשות חוץ

רגולטור התקשורת באוסטרליה יוכל בקרוב לקנוס חברות כמו פייסבוק, גוגל וטוויטר במידה שיפיצו חדשות דמה או מידע מוטעה. זאת, לאחר ששרת התקשורת של אוסטרליה מישל רולנד הציגה היום את התוכנית החדשה לעימות עם ענקיות הטכנולוגיה החזקות ביותר של עמק הסיליקון.

חברות המדיה המקוונת והחברתית נאבקות זה שנים במידע מוטעה בכל הפלטפורמות, מה שהוביל לחיכוכים חברתיים ופוליטיים.לפי טיוטת החוק המוצעת, תהיה לרשות התקשורת והמדיה האוסטרלית את הסמכות להטיל קנסות של מיליארדי דולרים על חברות טכנולוגיה שאינן מצליחות לעצור פרסום של תוכן לא רצוי.

"מידע שגוי ודיסאינפורמציה זורעים מחלוקות בקהילה, מערערים את האמון ועלולים לאיים על בריאות הציבור ובטיחותו", אמרה רולנד. "הממשלה מחויבת לשמור על בטיחות האזרחים באינטרנט ולשם כך יש להבטיח של-ACMA יש את הסמכויות הדרושות כדי לעקוב אחר פלטפורמות דיגיטליות ולגרום להן לספק דין וחשבון על מידע שגוי ודיסאינפורמציה בשירותים שלהן".

העונשים המקסימליים על הפרות ינועו בין 2%-5% מהמחזור העולמי של החברה, תלוי בסוג ההפרה. עבור חברה כמו מטא, עונש כזה עלול לגרור קנס של מעל ל-8 מיליארד דולר. עם זאת, רונלד הדגישה כי כל חוק חדש חייב למצוא את האיזון בין הגנה מפני חדשות מזויפות לחופש הביטוי. עוד אמרה כי היא מצפה להגיש את הצעת החוק לפרלמנט מאוחר יותר השנה, לאחר תהליך הייעוץ הנדרש.


תגיות