אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרבעון האחרון של אברכהן ווטרמן: שופרסל עם צמיחה נמוכה ביחס לשוק ברבעון הראשון שופרסל דיל סופרמרקט | ערן גרנות

הרבעון האחרון של אברכהן ווטרמן: שופרסל עם צמיחה נמוכה ביחס לשוק ברבעון הראשון

רשת המזון הציגה תוצאות פושרות, כשהרווח הנקי עלה בעיקר ממכירת נכסים ושיערוך; מגזר הקמעונאות בשופרסל צמח ב-1% בעוד השוק צמח ב-3.4%; האחים שלומי ויוסי אמיר נכנסו כבעלים בפברואר, אך החלו לכהן כמנכ"לים משותפים של הרשת רק ברבעון השני הנוכחי

28.05.2024, 08:13 | נורית קדוש

שופרסל חותמת את הרבעון האחרון תחת איציק אברכהן כיו"ר ואורי וטרמן כמנכ"ל עם צמיחה נמוכה (1.8%) במכירות שהסתכמו ב-3.78 מיליארד שקל, לצד עלייה של כ-35% ברווח הנקי שהסתכם ב-89 מיליון שקל, כתוצאה מהכנסות ממכירת נכסים לא פיננסיים ומשערוך נדל״ן להשקעה.

בעלי השליטה החדשים של הרשת יוסי ושלומי אמיר החלו לכהן כמנכ"לים משותפים רק באפריל, קרי ברבעון השני הנוכחי.

למרות העלאות המחירים של הספקים ושל מוצרי המותג הפרטי, שהצמיחו על פי נתוני סטורנקסט את השוק ב-3.4% ברבעון, צמחו מכירות מגזר הקמעונאות בשופרסל ב-1% בלבד ל-3.48 מיליארד שקל. הצמיחה הושגה כתוצאה מפתיחת חנויות חדשות ועלייה של 1.8% במכירות החנויות הזהות (שפעלו גם ברבעון המקביל אשתקד).

המכירות בחנויות ובמרכזי השילוח של שופרסל צמחו ב-2.3% ל-3.62 מיליארד שקל ואילו המכירות למ״ר בחנויות אלו ירדו ב-0.1% ל-6,361 שקל למ״ר, כתוצאה מגידול בשטחי מסחר שנבע מהעברת חלק מפעילות האונליין למרכז השילוח האוטומטי במודיעין.

החלטת החברה בשנה שעברה לחדול משיווק מוצרי נון פוד באונליין, הובילה לירידה במכירות הזרוע המקוונת ל-18.7% מהמכירות, לעומת 19.3% ברבעון המקביל אשתקד. מכירות המותג הפרטי, שכפי שנחשף בכלכליסט עומד בפני שינוי תחת הבעלות החדשה, ירדו ל-27% מהמכירות, לעומת 28.4% בתקופה המקבילה אשתקד.

רשת הפארם בי, הציגה ברבעון עלייה של 10.8% במכירות שהסתכמו ב-277 מיליון שקל, כתוצאה מהעמקת מבצעים. המכירות בחנויות הזהות צמחו ב-11.8% והמכירות למ״ר עלו ב-6.9% ל-6,607 שקל. הרשת הציגה גם שיפור ברווח התפעולי שעלה מ-4 מיליון שקל ל-6 מיליון שקל ושיקף רווחיות תפעולית של 2.2% מהמכירות.

החולשה במכירות באה לידי ביטוי גם בשורת הרווח הגולמי שעלה ב-2.4% ל-1.03 מיליארד שקל ושיעורו נותר 27.1% מהמכירות, בדומה לרבעון המקביל אשתקד (27%).

שמירה על מסגרת ההוצאות, כך שהיוו 22.8% מהמכירות, לעומת 22.9% אשתקד, סייעה לזרוע הקמעונאות להציג עלייה של 8.6% ברווח התפעולי שהסתכם ב-126 מיליון שקל, כך ששיעורו השתפר ל-3.6% מהמכירות, לעומת 3.4% ברבעון הראשון של השנה שעברה.

בתוך כך, אתמול אישרר דירקטוריון החברה את הסכם הפרישה של אברכהן ווטרמן, היו״ר והמנכ״ל שעזבו באפריל, בעקבות רכישת השליטה על ידי האחים אמיר. היום זימנה החברה אסיפת בעלי מניות לעוד חודש שתתבקש לאשר את ההחלטה להעניק להם מענקי פרישה בהיקף כולל של כ-13 מיליון שקל.

על הדוחות הכספיים חתמה לצד האחים אמיר גם הדירקטורית החיצונית איריס שפירא ילון. זאת בעקבות התפטרותו של היו״ר יצחק שפירא בתחילת החודש, ועד לבחירת יו״ר חדש לחברה.

תגיות