אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסר הבוטה של אלון מאסק למפרסמים שנטשו את X אלון מאסק. לא חסך במילים | צילום: Slaven Vlasic/Getty Images

המסר הבוטה של אלון מאסק למפרסמים שנטשו את X

בכנס של "הניו יורק טיימס" תקף הבעלים של הרשת החברתית את החברות שהפסיקו את קמפייני הפרסום שלהן בעקבות פוסטים אנטישמיים, ואמר שהגולשים יידעו מי אשם בקריסת החברה. עם זאת, הוא התנצל על הפוסטים שלו: "אחד הדברים המטופשים ביותר שעשיתי". לדבריו, הביקור בישראל לא היה חלק ממסע התנצלות

30.11.2023, 09:41 | חדשות חוץ

אלון מאסק תקף את המפרסמים שעוזבים את פלטפורמת המדיה החברתית X (לשעבר טוויטר) שבבעלותו בגלל פוסטים אנטישמיים. "אם מישהו הולך לנסות לסחוט אותי עם פרסום? לסחוט אותי עם כסף? לכו להז... לכו להז... זה ברור?" אמר אתמול בכנס של "הניו יורק טיימס". הוא סיים את הדברים בקריאה "היי בוב" למנכ"ל דיסני בוב איגר שישב בקהל.

מאסק אף רמז שהמעריצים יחרימו בתגובה את אותם מפרסמים. "העולם כולו יידע שהמפרסמים האלה הרגו את החברה ואנחנו נתעד זאת בפירוט רב", איים. "אין לי בעיה שישנאו אותי", הוסיף.

בשבועות האחרונים ספג מאסק ביקורת נוקבת מכיוון שתמך וקידם בפלטפורמה פוסטים שהוגדרו כאנטישמיים. הסערה האחרונה פרצה בשבוע שעבר כשהגיב "אמת לאמיתה" על פוסט שהכריז שיהודים שונאים לבנים. הוא הודה אתמול (ד') שזו הייתה טעות מצידו. "זה היה אחד הדברים המטופשים ביותר שעשיתי אי פעם בפלטפורמה", הדגיש. "אני מצטער על הציוץ או הפוסט הזה".

אולם, הפוסט הזה והעלייה הכללית בשיח שנאה בפלטפורמה הובילה מפרסמים גדולים - ביניהם דיסני, אפל ו-IBM - להפסיק את הוצאות הפרסום שלהם בפלטפורמה. בניו יורק טיימס דיווחו כי ההערכה היא ש-X יפסידו 75 מיליון דולר בהכנסות מפרסום עד סוף השנה.

מאסק, שביקר השבוע בישראל ואף סייר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בעוטף עזה, הכחיש את הטענות כי הוא אנטישמי, ואמר כי "קריאות ברורות לאלימות קיצונית הן נגד החוקים ב-X ויובילו להשעייה". עם זאת, מאסק אמר בכנס כי הביקור לישראל תוכנן עוד לפני סערת הפוסטים ולא נועד לשמש כ"מסע התנצלות".

בהמשך התייחס מאסק גם לשאר העסקים שלו, הכוללים את טסלה וספייס איקס. "אם נייצר מוצר גרוע שאנשים לא רוצים להשתמש בו, הם יצביעו עם המשאבים שלהם וישתמשו במשהו אחר", אמר. כמו כן, הוסיף כי החברות שלו פועלות ב-55 מדינות ולכן מפוקחות בידי מאות רגולטורים. הוא גם טען כי הוא מציית כמעט לכל הרגולציות המוטלות על החברות, אבל "קורה לפעמים" שהוא לא מסכים עם ההחלטות ולא מציית להן. "אני לגמרי אדם שמציית לחוקים", טען. הוא נשאל בנוגע לתלות שלו בסין, שם יש לטסלה מפעל אך חופש הביטוי ב-X מוגבל. "הטוב ביותר שהפלטפורמה יכולה לעשות הוא לציית לחוקים בכל מדינה", ענה.

מאסק נשאל גם על ההתפתחויות האחרונות בחברת הבינה המלאכותית OpenAI, בראשן הדחתו של המנכ"ל סם אלטמן והחזרתו המהירה לתפקיד. הוא אמנם הודה שאינו בקיא בפרטים שמאחורי הקלעים, אך ציין כי יש לו "רגשות מעורבים" כלפי אלטמן ורמז כי ייתכן והוא מחזיק ביותר מדי כוח. "טבעת הכוח יכולה להשחית".
תגיות