אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלי כהן נבחר למנכ"ל הבנק הבינלאומי במקום סמדר ברבר-צדיק סמדר ברבר-צדיק ואלי כהן על רקע הבנק הבינלאומי. אין מנכ"ליות במערכת הבנקאית בישראל | צילום: אוראל כהן אייל טואג

אלי כהן נבחר למנכ"ל הבנק הבינלאומי במקום סמדר ברבר-צדיק

המערכת הבנקאית נותרה ללא אישה בתפקיד המנכ"לית: דירקטוריון הבינלאומי בחר בסמנכ"ל וראש חטיבת הסיכונים להחליף את ברבר-צדיק, שהודיעה במאי על סיום תפקידה לאחר 16 שנה. המינוי כפוף לאישור בנק ישראל. במקביל מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר צפוי להמשיך לכהונה שנייה עד סוף 2026

13.08.2023, 17:23 | שקד גרין

דירקטוריון הבנק הבינלאומי הכריז היום (א') על בחירתו באלי כהן למנכ"ל קבוצת הבינלאומי, במקומה של המנכ"לית היוצאת סמדר ברבר-צדיק, שהודיעה במאי האחרון על סיום תפקידה לאחר 16 שנה. בכך נותרה המערכת הבנקאית בישראל ללא אישה בתפקיד מנכ"לית.

כהן (48) עובד בבנק זה 20 שנה. מאז 2019 הוא מכהן כסמנכ"ל, ראש חטיבת ניהול הסיכונים. לפני כן ניהל במשך שש שנים את מחלקת התכנון, ולפני זה שימש כעוזר אישי, מנהל מטה מנכ"ל הבנק ואנליסט אשראי בחטיבה העסקית. בהשכלתו הוא רואה חשבון מוסמך, בעל תואר ראשון במינהל עסקים עם התמחות בחשבונאות ומימון ותואר שני במשפטים. מינויו של כהן כפוף לאישור בנק ישראל, וטרם נקבע מועד כניסתו לתפקיד.

"יחד עם ההנהלה המצוינת של הבנק, ועם המנהלים והעובדים המסורים, אני שואף להוביל את הבנק לצמיחה ולחדשנות בזירה התחרותית, תוך שמירה על איתנותה וחוסנה של הקבוצה הבנקאית האיכותית במערכת ותוך יצירת ערך לכל בעלי העניין", אמר כהן.

רון לבקוביץ', יו"ר הדירקטוריון, בירך את כהן ואמר: "אני שמח במיוחד לאור העובדה שהשכלנו במהלך השנים לטפח נבחרת מנהלים מצוינים שאיפשרה לנו לבחור מנכ"ל מתוך שורות הבנק, בחירה שיש בה יתרון חשוב של היכרות עסקית והיכרות עם התרבות הארגונית הייחודית לבנק שמובילה אותנו לצמיחה וחדשנות בד בבד עם אחריות ואיתנות". כמו כן הודה לבקוביץ' לברבר-צדיק על "כהונתה המוצלחת שבה השכילה לבנות ולעצב קבוצה בנקאית צומחת, יעילה ואיכותית תוך יצירת ערך לכלל בעלי העניין, והוא איחל לה הצלחה בהמשך הדרך".

במקביל מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר צפוי להמשיך לכהונה שנייה עד סוף 2026. הנהלת הבנק הודיעה היום שהארכת הכהונה תעלה להצבעה באסיפה הכללית של בעלי מניות הבנק, שתתקיים לקראת סוף השנה.

קוטלר משמש כמנכ"ל הבנק מאז 2019, ולפני כן כיהן כמנכ"ל ישראכרט במשך שש שנים. הארכת כהונת מנכ"ל אינה צעד נדיר. אמנם מנכ"ל הבנק הקודם, אריק פינטו, לא המשיך לכהונה נוספת, אך כהונתם של שני המנכ"לים שקדמו לו - ציון קינן וצבי זיו — הוארכה. אין מגבלה על משך כהונת מנכ"ל בנק.

לצד אישור הארכת כהונתו של קוטלר, בעלי המניות יבחרו שלושה דירקטורים חדשים, כשאחת משלוש המועמדות לתפקיד דירקטורית חיצונית היא הממונה לשעבר על התחרות מיכל הלפרין.

תגיות