אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: OpenAI במגעים לגיוס לפי שווי של 100 מיליארד דולר סם אלטמן, מנכ"ל OpenAI | רויטרס

דיווח: OpenAI במגעים לגיוס לפי שווי של 100 מיליארד דולר

לפי בלומברג, אם הגיוס ייצא לפועל, הוא יהפוך את חברת הבינה המלאכותית, שהשווי שלה נאמד באוקטובר ב-86 מיליארד דולר, לסטארט-אפ השני בשוויו בארה"ב אחרי ספייס איקס של אלון מאסק

23.12.2023, 16:34 | חדשות חוץ

חברת הבינה המלאכותית OpenAI נמצאת בדיונים ראשוניים לגבי סבב גיוסים חדש, על פי הערכת שווי של 100 מיליארד דולר או יותר, בעסקה שעשויה לבסס את מפתחת הצ'טבוט ChatGPT כאחד הסטארט-אפים עם השווי הגבוה בעולם. כך לפי דיווח בסוכנות בלומברג.

משקיעים פוטנציאליים נכללו בסבב השיחות הראשוני, כך על פי הדיווח. אם סבב הגיוס ייצא לפועל כמתוכנן, הוא יהפוך את חברת הבינה המלאכותית לסטארט-אפ השני בשוויו בארה"ב, אחרי חברת ספייס איקס (SpaceX) של אלון מאסק. ב-OpenAI סירבו להגיב. באוקטובר פרסמה בלומברג כי החברה צפויה להשלים הצעת רכש נפרדת בינואר, שתאפשר לעובדיה למכור את מניותיהם לפי שווי של 86 מיליארד דולר.

השווי הנוסק של החברה מזכיר את שיגעון ה-AI מלפני שנה, לאחר השקת ChatGPT. החברה הפכה לסטארט-אפ הלוהט של עמק הסיליקון, גייסה 13 מיליארד דולר עד היום ממיקרוסופט, והביאה להערכה מחודשת של הבטחת ה-AI, ששינתה את נוף תעשיית הטק תוך חודשים ספורים. מאז השקיעו אמזון ואלפבית מיליארדים לפיתוח מתחרה ל-OpenAI – אנתרופיק. סיילספורס הובילה השקעה ב-Hugging Face שהוערכה ב-4.5 מיליארד דולר, ואנבידיה, המייצרת רבים מהשבבים לתחום ה-AI, אמרה מוקדם יותר החודש שביצעה יותר מתריסר השקעות בתחום ב-2023.

לפי בלומברג, OpenAI ערכה דיונים גם לגבי גיוס כספים למיזם שבבים חדש עם חברת G42 מאבו דאבי. החברה דנה בגיוס של 10-8 מיליארד דולר מ-G42, אך טרם ברור האם יש קשר בין מיזם השבבים למאמצי הגיוס האחרים של החברה.

מנכ"ל OpenAI סם אלטמן חיפש הון להשקעה בפרויקט השבבים שמכונה טיגריס, כשהמטרה היא לייצר שבבים שיוכלו להתחרות באלה של אנבידיה ששולטים כיום בשוק שבבי ה-AI. באוקטובר הודיעה G42 על שותפות עם OpenAI "כדי לייצר פתרונות AI מתקדמים עבור איחוד האמירויות והשווקים האזוריים". החברה שנוסדה ב-2018 מנוהלת על ידי שייח' תחנון בן זייד אל נחיין, יועץ הביטחון הלאומי ויושב ראש רשות ההשקעות של אבו דאבי.

עתידה של OpenAI נראה לא ברור לזמן מה לאחר שהדירקטוריון פיטר לאחרונה במפתיע את המנכ"ל אלטמן, מה שגרם למשקיעים לאיים שייצאו מהשקעתם בחברה, אך לאחר חמישה ימים אלטמן הוחזר לתפקידו ונבחר דירקטוריון חדש, בניסיון של החברה לאותת שהיא מתמקדת כעת במוצריה לאחר הטלטלה.


תגיות