אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עידן הפוסט-ברקזיט: בריטניה ושוויץ חתמו על הסכם שירותים פיננסיים מימין: הסיטי של לונדון וציריך | צילומים: רויטרס שאטרסטוק

עידן הפוסט-ברקזיט: בריטניה ושוויץ חתמו על הסכם שירותים פיננסיים

שתי המדינות, בעלות מרכזי הבנקאות הגדולים באירופה, יוכלו עתה לשפר את הגישה ביניהן במגוון שירותים פיננסיים, החל מ-2024 ולאחר אישור בפרלמנטים המקומיים; שר האוצר הבריטי מסר כי ההסכם הוא "הראשון מסוגו" ומהווה ניצחון לבריטניה לאחר הברקזיט מהאיחוד האירופי

21.12.2023, 19:28 | חדשות חוץ

ארבע שנים לאחר הברקזיט: בריטניה ושוויץ חתמו על הסכם שירותים פיננסיים לעידן הפוסט-הברקזיט, כך לפי דיווח באתר CNBC. ההסכם נועד לחבר בין שניים ממרכזי הבנקאות הגדולים באירופה.

שר האוצר הבריטי ג'רמי האנט מסר כי ההסכם "הראשון מסוגו" מהווה ניצחון לבריטניה לאחר הברקזיט, שכן "לא היה ניתן לחתום עליו" לו עדיין הייתה באיחוד. לדבריו, ההסכם ההדדי, המכונה "הסכם השירותים הפיננסיים של ברן" (Bern Financial Services Agreement), יהווה טיוטה לעסקאות עתידיות עם מדינות אחרות.

"זהו סוג חדש של הסכם מסחר שנוכל להשתמש בו כמודל להסכמים עתידיים שיהיו לנו עם שווקים אחרים", אמר האנט במהלך מסיבת עיתונאים בה חשף את ההסכם.

שרת האוצר של שוויץ קרין קלר-סאטר, הוסיפה כי ההסכם "יגדיל את התחרותיות הבינלאומית" של שני השווקים בטווח הארוך.

ההסכם יוצא לפועל לאחר יותר משנתיים של מו"מ, ומטרתו ליצור קשרים בין חברות פיננסיות ואנשים אמידים בשני השווקים, ולשפר את הגישה למגוון של שירותים פיננסיים שנמכרים על ידי בנקים, חברות ביטוח ומנהלי נכסים.

תנאי ההסכם יאפשרו גם לחברות השוויצריות לשרת לקוחות עשירים בבריטניה, כפי שהם עושים כיום עבור בריטים המתגוררים בשוויץ. במקביל, יועצים בריטים יורשו "לשרת באופן זמני" לקוחות עשירים בשוויץ מבלי שידרשו להירשם במדינה.

ההסכם עוד צריך לזכות לאישור הפרלמנטים בשתי המדינות לפני שייכנס לתוקף בשנה הבאה.


תגיות