אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי מתמודד ומי נשאר בחוץ? מכרז המכת"זית של ישראל נכנס לשלב האחרון מכת"זית בהפגנה באיילון צפון תל אביב | צילום: עופר צור

מי מתמודד ומי נשאר בחוץ? מכרז המכת"זית של ישראל נכנס לשלב האחרון

בקיץ פרסם מנהל הרכב הממשלתי באוצר מכרז הצטיידות במשאיות - שכלל בין היתר הרחבת מספר המכת"זיות המשמשות את משטרת ישראל לפיזור הפגנות. בדיקת "כלכליסט" מעלה כי מכשירי תנועה, יבואנית MAN וסוזוקי הגישה גם הפעם הצעות מחיר במכרז וכן סמלת יבואנית איווקו. מי נשארו בחוץ?

30.01.2024, 13:55 | תומר הדר

מי יספק את המכת"זית הבאה של משטרת ישראל?

כפי שפורסם ב"כלכליסט", בקיץ האחרון פרסם מנהל הרכב הממשלתי באגף החשב הכללי במשרד האוצר מכרז הצטיידות במשאיות - שכלל בין היתר הרחבת מספר המכת"זיות המשמשות את משטרת ישראל. המכרז התייחס לשלוש משאיות במשקל 15 טון בעלות הנעה כפולה המיועדות לשמש כמכת"זית ועוד שלוש במשקל שבין 15 ל-18 טון שמיועדות לשמש כמכת"זית או כטיולית עבור המשטרה. בשלב זה של המכרז יבואני הרכב הכבד הגישו הצעות למכירת משאיות למדינה.

המכת"זית (מכונת התזה) היא משאית משוריינת למחצה המצוידת בתותח מים שמיועד לפיזור הפגנות. כיום עושה מדינת ישראל שימוש במכת"זיות מתוצרת MAN הגרמנית, אך המכרז פתח למעשה את האפשרות לשימוש במכת"זיות נוספות.

מבדיקת "כלכליסט" בקרב יבואני המשאיות עולה כי מכשירי תנועה, יבואנית MAN וסוזוקי הגישה גם הפעם הצעות מחיר במכרז. מכשירי תנועה אישרה את הדברים. לדברי גורמים המקורבים למכרז, גם סמלת יבואנית איווקו משתתפת בו. סמלת סירבה להגיב לדברים.

לעומת זאת, יבואני המשאיות האחרים בחרו לא להשתתף במכרז. לדוגמה תעבורה יבואנית DAF אינה משתתפת במכרז, וחברת מאיר יבואנית וולוו אינה משתתפת בו מסיבות טכניות הנוגעות למפרטי הרכב. גם כלמוביל יבואנית מרצדס לא הגישה הצעות במכרז.

מכלמוביל נמסר: "כלמוביל בוחנת כל מכרז על בסיס שיקולים מקצועיים ומסחריים. החברה לא תשתתף במכרז זה.

ממשרד האוצר נמסר: "הליכי המכרז טרם הסתיימו ולפיכך אין באפשרותנו להתייחס".

תגיות