אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביידן מברך על דוח התעסוקה: "הקאמבק האמריקאי הגדול ממשיך" נשיא ארה"ב ג'ו ביידן | צילום: REUTERS/Evelyn Hockstein

ביידן מברך על דוח התעסוקה: "הקאמבק האמריקאי הגדול ממשיך"

נשיא ארה"ב הגיב לנתונים לפיהם למשק האמריקאי נוספו 272 אלף משרות במאי - הרבה מעבר לתחזיות: "במשמרת שלי עוד 15.6 מיליון אמריקאים זכו לכבוד המתלווה לעבודה". בקמפיין טראמפ התמקדו בעלייה באבטלה זה החודש השלישי ברציפות: "הנשיאות של ביידן היא כישלון מוחלט"

07.06.2024, 21:03 | חדשות חוץ

"במשמרת שלי, לעוד 15.6 מיליון אמריקאים יש את הכבוד שמתלווה לעבודה", כך אמר היום (ו') נשיא ארה"ב גו' ביידן, בתגובה לדוח התעסוקה שהתפרסם מוקדם יותר היום, ולפיו למשק האמריקאי נוספו 272 אלף משרות חדשות במאי - הרבה מעל לתחזיות שעמדו על תוספת של 190 אלף משרות. "הקאמבק האמריקאי הגדול ממשיך", אמר הנשיא.

הנתון יקשה על הפד לצאת בחודשים הקרובים למהלך של הורדת ריבית, אם כי הוא יתעודד מהעובדה שהאבטלה עלתה ל-4% - הרמה הגבוהה מאז ינואר 2022 - מול נתון של 3.9% באפריל. בדוח של אפריל עמד מספר המשרות החדשות על 175 אלף, ושיעור האבטלה עמד כאמור על 3.9% (מול 3.8% במרץ). השכר לשעה עלה ב-0.4% בחידוש חודשי וב-4.1% בחישוב שנתי. ממוצע תחזיות האנליסטים עמד על עלייה של 0.3% בחודש ושל 3.9% בחישוב שנתי.

אינפלציה היא סוגיית מפתח עבור הבוחרים האמריקאים, כאשר ביידן מתכונן להתמודד בבחירות בנובמבר עם הנשיא לשעבר דונלד טראמפ. כשהתבקש להגיב, קמפיין טראמפ שלח בדוא"ל ל-MarketWatch הצהרה מהוועדה הלאומית הרפובליקנית שהתמקדה בשיעור האבטלה, שעלה במאי, זה החודש השלישי ברציפות, והגיע ל-4% לראשונה מאז ינואר 2022. "הנשיאות של ג'ו ביידן היא כישלון מוחלט, בדיוק כמו דו"ח המשרות של מאי שחשף את רמת האבטלה הגבוהה ביותר זה יותר משנתיים", אמר יו"ר הוועדה מייקל וואטלי.

תגיות