אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון לעובדיה: פרישה מרצון תתקבל בברכה לוגו אמזון | רויטרס

אמזון לעובדיה: פרישה מרצון תתקבל בברכה

ענקית הקמעונאות והטכנולוגיה שהכריזה בשבוע שעבר על פיטורים של 10,000 עובדים בוחנת דרכים שונות לצמצם עוד יותר את כוח האדם שלה. עובדים שחברה הציעה להם לפרוש מרצון ייצאו ממנה, במידה שיחליטו על כך, עם חבילת הטבות מפתה

17.11.2022, 13:52 | חדשות חוץ

אמזון מציעה לחלק מהעובדים תוכניות פרישה מרצון כחלק מהניסיונות להפחית את כוח האדם מעבר לפיטורים ההמוניים שעליהם הכריזה החברה השבוע, כך לפי דיווח באתר CNBC המבוסס על מסמכים פנימיים שהגיעו אליו.

הצעות לתוכניות "פרישה מרצון" נשלחו בימי שלישי ורביעי לחלק מהמחלקות, כולל משאבי אנוש ושירותים לעובדים. לפי המוצע במסמכים, בתמורה לעזיבת החברה, אמזון תספק לעובדים פיצויים "חד פעמיים" המקבילים למשכורות של שלושה חודשים, ועוד משכורת של שבוע על כל שישה חודשי ותק בחברה. העובדים יקבלו גם קצבה שבועית למשך 12 שבועות וימשיכו להיות מבוטחים עד סוף דצמבר.

העובדים צריכים להודיע על העזיבה עד ה-29 בנובמבר ויוכלו להתחרט עד ה-5 בדצמבר, כך לפי המסמכים. בחודש הבא תעדכן אמזון את העובדים אם הבקשה שלהם התקבלה ואם כן יום ההעסקה האחרון שלהם בחברה יהיה ב-23 בדצמבר.

במסמך צוין כי תוכנית הפרישה מרצון היא "צעד ראשון" במאמצי הארגון מחדש בתוך אמזון וכי המחלקות עלולות לחוות פיטורים בעתיד הקרוב. באמזון מעודדים את העובדים לחתום על הסכמי הפרישה מרצון במסגרת המאמצים המוגברים של המנכ"ל אנדי ג'אסי לצמצם עלויות ברחבי החברה.

מוקדם יותר השבוע הודיעה אמזון על סבב הפיטורים הגדול ביותר ב-28 שנות קיומה על רקע ההחמרה בתנאים הכלכליים והתנפחות כוח האדם במהלך המגפה. מנהל תחום החומרה דייב לימפ הודיע ביום רביעי כי החברה החלה בפיטורים של עובדים בחטיבות המכשירים והחומרה. בשלב זה נראה שהעובדים בחטיבות אלקסה ושירות הגיימינג בענן לונה נפגעו בצורה הקשה ביותר מהמהלך.

אמזון צפויה לפטר 10 אלף עובדים אך המספר המדוייק עשוי להתשנות מכיוון שההחלטות מתקבלות בכל חטיבה לגופה, כך לפי אדם המעורה בנושא.


תגיות