אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה נערך לביטול ההנחה באגרת הרישוי לרכב חשמלי מכון לרישוי רכב | צילום: תומר הדר

פרסום ראשון

משרד התחבורה נערך לביטול ההנחה באגרת הרישוי לרכב חשמלי

בעלי רכב חשמלי משלמים כיום אגרת רישוי שנתית של כ-500 שקל, הנמוכה משמעותית מהאגרה עבור רכבי בנזין או דיזל. אולם לפי תיקון לטיוטת תקנות התעבורה, במשרד מעוניינים לבטל את ההטבה ולהשוות את האגרות

01.02.2024, 21:14 | תומר הדר

משרד התחבורה החל בהיערכות לביטול ההטבה שמקבלים בעלי מכוניות חשמליות בטסט השנתי - כך עולה מתיקון לטיוטת תקנות התעבורה שפרסם היום (ה') משרד התחבורה.

כיום כל בעלי המכוניות בישראל צריכים לשלם מדי שנה את אגרת הרישוי השנתית בטרם ביצוע מבחן הרישוי השנתי ("טסט"). בשנים האחרונות העניקה המדינה הטבה לבעלי רכב חשמלי בדמות הנחה באגרת הרישוי. כך, בעלי מכוניות חשמליות משלמים כ-500 שקל אגרת רישוי ואילו בעלי מכוניות בנזין ודיזל משלמים מדי שנה סכומים גבוהים בהרבה.

אולם כעת, על פי מסמכי משרד התחבורה, המצב כאמור ישתנה בקרוב וגובה אגרת הרישוי שמשלמים בעלי רכב חשמלי יהיה שווה למחירי אגרות הרישוי שמשלמים בעלי רכבי בנזין ודיזל. על פי עיקרי המסמכים החתומים על ידי שרת התחבורה שהופצו הערב בזמן הפצה מקוצר: "מוצע לבטל את ההנחה הקיימת באגרת הרישוי של רכב חשמלי פרטי או מסחרי עד 3,500 ק"ג, שכן השפעתם המשקית על תשתיות הדרכים, גודש התנועה, מקומות חניה וכיו"ב ועלות הטיפול בהם במערך הרישוי, אינם שונים מאלה של רכבים מאותם סוגים בעלי מנועי בעירה פנימית". עקרונית, מכיוון שמדובר בתיקון לתקנות התעבורה שהועבר בזמן הפצה מקוצר, בהיעדר התנגדויות משמעותיות ייכנס התיקון לתוקף תוך פחות משבוע.


תגיות