אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 18 שנים: מנכ"ל מימון ישיר ערן וולף הודיע על פרישה מהתפקיד ערן וולף מנכ"ל מימון ישיר | צילום: אוראל כהן

אחרי 18 שנים: מנכ"ל מימון ישיר ערן וולף הודיע על פרישה מהתפקיד

וולף משמש כמנכ"ל חברת הביטוח מאז הקמתה ב-2006, ולפי ההערכות מתכנן להקים חברת אשראי חדשה; הוא צפוי לסיים את תפקידו בחודשים הקרובים - טרם מונה יורש; מימון ישיר עוסקת בעיקר באשראי למימון רכישת רכבים, ובשנה האחרונה נכנסה לתחום המשכנתאות

04.12.2023, 19:35 | אלמוג עזר

ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר, הודיע על פרישה מניהול החברה. וולף לא נקט בתאריך עזיבה אך צפוי לסיים את תפקידו בחודשים הקרובים. טרם הוחלט על יורש לתפקיד.

וולף הקים את מימון ישיר, חברה לאשראי למימון רכישת רכבים, בשנת 2006 ביחד עם מוקי ודורון שניידמן, בעלי השליטה בקבוצת צור שמיר המחזיקה במימון ישיר. מימון ישיר היא חברת האשראי מהגדולות במשק ונסחרת בשווי של כמעט 1.2 מיליארד שקל.

וולף עוזב את החברה בתקופה מאתגרת מאוד. הזינוק בריבית הפריים בשנה האחרונה לכדי 6.25%, שיא של יותר מ-15 שנים, מכביד על תיק האשראי של מימון ישיר - במיוחד בתחום האשראי לכל מטרה.

בתוך כך הרווח הנקי של החברה ברבעון השלישי הסתכם ב-45 מיליון שקל, ירידה של 18% לעומת הרבעון הקודם בו הרווח הנקי עמד על 55 מיליון שקל. על רקע נתונים אלו, ב-12 החודשים האחרונים צללה מניית החברה ביותר מ-36%.

מימון ישיר ניסתה בשנתיים האחרונות תחת וולף לפרוץ לתחומים חדשים. בשנה האחרונה, נכנסה מימון ישיר לתחום המשכנתאות והחלה ביישום האסטרטגיה העסקית להגיע ליעד של 3% נתח שוק תוך 5 שנים.

על פי הערכות, לאחר ששימש כשכיר במשך 15 שנה, מתכוון וולף לצאת לדרך עצמאית ולהקים חברת אשראי חדשה.

במכתב ששלח לעובדיו כתב וולף לגבי תוכניותיו לעתיד: "היום, כאשר אנחנו בפאתי 2024, כמעט 18 שנה אחרי תחילת הקמת החברה, החלטתי אחרי מחשבה ארוכה לפרוש מתפקיד מנכ"ל מימון ישיר. את החודשים הקרובים אקדיש בעיקר להתנדבות ולאחר מכן אצא לדרך עסקית חדשה".


תגיות