אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק הקריפטו 2024- ביטקוין איתריום קרדנו וסולנה- מי יעלה , מי ירד ואילו הפתעות מחכות לנו בדרך? איתי רוזנטל, מתכנן פיננסי מוסמך CFP, מומחה בעולמות הקריפטו והבלוקצ׳יין | דמיטרי נפיודוב

שוק הקריפטו 2024- ביטקוין איתריום קרדנו וסולנה- מי יעלה , מי ירד ואילו הפתעות מחכות לנו בדרך?

אנשים רבים חושבים ששוק הקריפטו זה מדע גרעיני או החלל החיצון, אבל האמת היא שיש לו דפוסים ומאפיינים דומים לשוק מניות הטכנולוגיה והפיננסים, פשוט על סטרואידים

13.03.2024, 16:41 | CSMART

אומרים ששוק הקריפטו מסוכן, אבל סיכון הוא לא מדד של פחד, אלא של פוטנציאל, ואף אחד לא יחלוק שהפוטנציאל בשוק הזה אדיר. איתי רוזנטל, מתכנן פיננסי מוסמך CFP, חווה לא מעט דרמות, עליות והתרסקויות בשוק הקריפטו ב8 השנים האחרונות, ולא רק שהוא שרד לספר, הוא גם פיתח אסטרטגיות מסחר והשקעה והחליט לתרגם את עולם הקריפטו לעברית.

בנקים וממשלות התרגלו להדפיס כסף בכל משבר ובכך לדלל את כוח הקניה שלנו האזרחים. האינפלציה שיצאה משליטה בארגנטינה, טורקיה ומדינות רבות באפריקה יכולה לצאת משליטה שוב גם בישראל כמו שקרה בשנות ה80. האם זה פלא שאזרחי אמריקה הלטינית מאמצים את ביטקוין כאמצעי תשלום וככלי להגן על ערכם הכלכלי מהאינפלציה המשתוללת? האם מישהו מופתע שממשלת אוקראינה ביקשה מהעולם לשלוח לה תרומות בקריפטו כדי לממן את המלחמה? או שאזרחי רוסיה שנותקו מהמערכת הסליקה הבינלאומית swift , בין אם הם מסכימים או מתנגדים למהלכי פוטין, בוחרים להשתמש בביטקוין כדרך להתמודד עם הסנקציות הגורפות שהוטלו עליהם?

לחצו כאן לצפייה בקורס "יסודות התכנון הפיננסי ועולם הקריפטו">>

איתי רוזנטל, מתכנן פיננסי מוסמך CFP, מומחה בעולמות הקריפטו והבלוקצ׳יין, דמיטרי נפיודוב איתי רוזנטל, מתכנן פיננסי מוסמך CFP, מומחה בעולמות הקריפטו והבלוקצ׳יין | דמיטרי נפיודוב איתי רוזנטל, מתכנן פיננסי מוסמך CFP, מומחה בעולמות הקריפטו והבלוקצ׳יין, דמיטרי נפיודוב

אז שאלנו את איתי למה כדאי להחזיק בביטקוין? “מי שבוחר להשתמש ולהשקיע בביטקוין צריך לדעת שהוא משקיע ברשת תשלומים גלובאלית שמתחרה ראש בראש מול רשתות התשלום המקומיות והבינלאומיות האחרות. ביטקוין זה לא רק מטבע, זו רשת תשלומים שתאפשר לכם להשתמש בה לא משנה מי אתם ובאיזו סיטואציה נוראית מצאתם את עצמכם. כולנו עלולים להיפגע כתוצאה מהתנהלות לא אחראית של הממשלה במדינה בה אנו חיים, ביטקוין ועולם הקריפטו יכולים לספק לנו אלטרנטיבה, והאמת שהיא לא רעה בכלל.”

גופי ההשקעות הגדולים בעולם החלו להשקיע את כספי לקוחותיהם בשוק הקריפטו, קרנות ההון סיכון המובילות בעולם מממנות פיתוח פרויקטים בתעשיית הבלוקצ׳יין , וממשלות, גם אלו שלא מודות בכך, מחזיקות קריפטו. היקף החדשנות בתעשיה זו הוא בלתי יאומן.

ומה עם איתריום? מה הסיפור שם? “איתריום (Ethereum) זה שם של פרויקט מאוד גדול שמטרתו היא אחרת. הוא לא מעוניין להיות רשת תשלומים כמו ביטקוין. את איתריום מעניין להפוך לפלטפורמה שמתכנתים יבנו על גביה אפליקציות, שירותים וחברות מבוזרות והוא אכן הצליח לבסס את מעמדו ככזה. כולנו מחכים שבדומה לביטקוין, ארה״ב תאשר קרנות סל ישירות גם באיתריום וכסף מוסדי יוכל לזרום פנימה.”

לחצו כאן לצפייה בקורס "איך בונים תיק השקעות קריפטו לטווח ארוך">>

מתחרה ישיר של איתריום הוא פרוייקט סולנה (Solana), שמציע לעולם רשת בלוקצ׳יין יעילה ומהירה יותר עם עמלות שימוש נמוכות וממשק משתמש יפה ונוח, הפרויקט גם התאושש יפה מאוד מאז הנפילה הקשה בעקבות קריסת בורסת FTX.

פרוייקט קרדנו (Cardano) מתחרה גם כן באיתריום אבל גישת הפיתוח שלו היא אחרת. בקרדנו דוגלים בגישת פיתוח אקדמית מדעית. חוקרים את הדברים לאט ולעומק ופועלים בזהירות לפני שממריאים.

“המון כסף זורם אל תוך תעשיית הקריפטו, אם נכיר את הפרויקטים המובילים ונלמד להשקיע בצורה אחראית, השמיים הם הגבול. חסם הכניסה העיקרי של אנשים הוא פשוט חוסר היכרות והבנה של עולם זה. יש להם תחושה שמתרחש שם טירוף, מבלבלים בין מושגים, בטוחים שצריך אנגלית ברמה גבוהה, אבל זה כבר לא המצב. במסלול הלימודים שיצרתי אני פותח לכם את הדלת, מסביר בעברית פשוטה מה קורה שם באמת, איך עולם הקריפטו מתחבר למערכת הפיננסית, איך לבנות תיק השקעות קריפטו לטווח ארוך וכיצד לסחור בנכסי הקריפטו השונים.״

״כשנכנסתי לעולם הקריפטו סה״כ רציתי להרוויח כסף באינטרנט כדי שאוכל להמשיך לטייל בעולם. עם הזמן הבנתי שזה חייב להיות חלק מהחיים הפיננסים של כולנו, אבל במהלך לימודי ההסמכה לתכנון פיננסי CFP נדהמתי לגלות שכל עולם התכנון בישראל לא שילב קריפטו ולא לימדו אותנו את התחום. כולם יודעים מהם פנסיה, מניות, אגרות חוב ונדל״ן אבל דווקא השוק שמשנה את העולם הפיננסי יותר מכל לא נכלל בתכנון? איזה אבסורד, זה הרי הבסיס של הכלכלה העולמית להבין את מגמות השינוי, ולכן החלטתי לפעול לשינוי המצב.״

לחצו כאן לצפייה בקורס "מסחר בשוק הקריפטו - ניתוח טכני">>

איתי מונה למרצה באותו קורס הסמכת מתכננים פיננסים בו היה סטודנט, ומאז הכשיר מאות אנשי מקצוע בישראל כיצד לחשוף את הלקוחות שלהם במקצועיות לשוק הקריפטו.

את מסלול הלימודים יצר על סמך ניסיונו האישי כאיש מקצוע, סוחר ומשקיע בשוק הקריפטו וגישתו היא שרצוי להבין את הדברים לעומק, לפעול במקצועיות ובאחריות ובעיקר לא לטמון את הראש בחול ולא לתת להזדמנויות לחלוף על פניכם.