אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת "סייפטי דור" בחובות, מונה נאמן שינסה למכור אותה: "ביקוש גבוה לדלתות ביטחון" פטיש בית משפט | צילום: bigstock

חברת "סייפטי דור" בחובות, מונה נאמן שינסה למכור אותה: "ביקוש גבוה לדלתות ביטחון"

החברה, שהינה בעלת מותג לדלתות ביטחון בשם "הרמטיקס" ומעסיקה כ-28 עובדים, צברה חוב של 4.5 מיליון שקל. ביהמ"ש אישר לנאמן לפעול למכירתה: "כדי להחיש את תפעול החברה מחדש, יש לפרסם מכרז הצעות למכר בהקדם"

05.12.2023, 17:03 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה לאחרונה נאמן לחברת הדלתות "סייפטי דור" מחולון, לאחר שזו נקלעה לחובות של לפחות כ-4.5 מיליון שקל. מדובר בעסק בן כ-15 שנים בעל מותג לדלתות ביטחון בשם "הרמטיקס". השופטת, נועה גרוסמן, מינתה לתפקיד הנאמן את עו"ד רז מנגל.

החברה ציינה במסגרת הבקשה שהגישה לאחרונה לבית המשפט כי עיקר פעילותה הוא בייצור דלתות פנים וחוץ מתקדמות ויוקרתיות לכלל ענפי המשק, וכי החברה מפעילה מפעל באזור התעשייה בחולון ומעסיקה כ-28 עובדים. החברה ציינה בין יתר הסיבות שהובילו לקשיים את האינפלציה והמדדים שעלו בשנה האחרונה, את התייקרות חומרי הגלם וכן את הריבית הגבוהה.

בדו"ח ראשון שהגיש הנאמן לבית המשפט באמצעות עו"ד טל כהן לפני מספר ימים הוא ביקש לאשר את הפעלת החברה ולפרסם הזמנה להציע הצעות לרכישת הפעילות העסקית של החברה. הנאמן ציין בפני בית המשפט כי "הדחיפות נובעת מכך שמהבדיקות שביצעו הנאמן וצוות משרדו עד כה עלה כי כ-28 עובדי החברה נותרו מחוסרי עבודה ופרנסה לאור המצב שאליו נקלעה החברה, ונראה כי אין צורך להכביר במילים ביחס למשמעות הדבר, קל וחומר עת מדינת ישראל מצויה במלחמה, על כל הנובע והמשתמע מכך ביחס למצבו של שוק העבודה".

עוד עולה מהדו"ח כי המשכורת האחרונה לעובדי החברה שולמה בחודש אוגוסט 2023 וכי בגין חודשים ספטמבר ואוקטובר 2023 לא שולם לעובדי החברה שכר בגין עבודתם. כתוצאה מכך, נטען, עובדי החברה חדלו מלהגיע לעבודה.

היום התקיים בבית משפט דיון והשופטת נועה גרוסמן החליטה לאשר לנאמן לפרסם הצעות למכר החברה במכרז. "יש לקחת בחשבון, לפי הדברים שנאמרו היום באולם, כי החברה שעיסוקה בייצור והתקנה של דלתות ביטחון מיוחדות, נהנית היום עקב המצב הביטחוני מביקושים רבים ולפיכך כדי להחיש את תפעולה מחדש, יש לפרסם מכרז בהקדם האפשרי".

תגיות