אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע פשטה על משרדי בונוס ביוגרופ: המניה צנחה דוקטור שי מרצקי, מנכ"ל ובעל השליטה בחברת בונוס ביוגרופ | צילום: אדוארד קפרוב

רשות ני"ע פשטה על משרדי בונוס ביוגרופ: המניה צנחה

חוקרי הרשות פתחו בחקירה פלילית נגד החברה שמפתחת שתלי עצם, בחשד שהשפיעה על מחירי מניותיה בבורסה תוך מצג שווא כדי להיכלל במדדים ת"א 90 ות"א 125

28.02.2024, 14:12 | אלמוג עזר

חוקרי רשות ניירות ערך פשטו הבוקר על משרדי בונוס ביוגרופ לצורך עריכת חיפוש בחשד לביצוע עבירות בניירות ערך. הרשות גם זימנה לחקירה במשרדיה מספר נושאי משרה בחברה, שמפתחת שתלי עצם להשתלה בגוף האדם ומנוהלת על ידי בעל השליטה (33%) שי מרצקי.

על פי חשדות הרשות, שפתחה בחקירה פלילית נגד החברה, החברה השפיעה על מחירי מניותיה בבורסה ומחירי מניות חברה מתחרה תוך מצג שווא. זאת על מנת להיכלל במדדים ת"א 90 ות"א 125, שאליהם נכנסה ביולי 2021.

בנוסף, על פי החשד, כדי להגדיל את הביקוש למניות החברה, חילקה הנהלת החברה הלוואות לעובדיה כדי שאלו יממשו את האופציות שנמצאות ברשותם לרכוש את מניות החברה. אולם החברה לא דיווחה על מתן ההלוואה למשקיעים בבורסה.

בעבר הוגשה נגד החברה בקשה לתביעה ייצוגית בבית המשפט בחיפה בטענה שהחברה ביצעה לכאורה צעדים כדי להבטיח שמניית בונוס ביוגרופ תיכנס למדד ת"א 90 על חשבון מניית ג'נריישן קפיטל. לפי הבקשה, שהגיש עו"ד ליאור להב, הנזק שנגרם לבעלי המניות של ג'נריישן קפיטל כתוצאה מכך עמד על 38.5 מיליון שקל.

בונוס ביוגרופ כלולה במדד מניות היתר בבורסת ת"א ונסחרת לפי שווי של 327 מיליון שקל. המניה הגיעה היום בצהריים לנפילה של 25% ונכנסה למצב ממתן תנודות לפני חידוש המסחר בה. גם כולל הירידה של היום, מתחילת השנה טיפסה מניית בונוס ב-27%.

תגיות