אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: המלך צ'רלס אובחן כחולה בסרטן המלך צ'רלס | צילום: REUTERS/Peter Nicholls

בריטניה: המלך צ'רלס אובחן כחולה בסרטן

לאחר שעבר ניתוח בעקבות אבחנה של ערמונית מוגדלת, ארמון בקינגהאם מדווח כי המלך צ'רלס אובחן עם סרטן

05.02.2024, 20:14 | ynet

בית המלוכה הבריטי הודיע הערב (יום ב') כי המלך צ'רלס אובחן כלוקה בסרטן. בהודעה שמסר ארמון בקינגהאם נכתב כי במהלך הליך רפואי שעבר לאחרונה המלך בבית חולים בעקבות הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית זוהה מקור דאגה אחר, ובבדיקות שנערכו לו זוהתה צורה של סרטן. לפי סוכנות הידיעות רויטרס, מקור בבית המלוכה אמר כי הסרטן שממנו סובל המלך איננו סרטן הערמונית.

מארמון בקינגהאם נמסר הערב כי בעקבות הגילוי החל היום המלך צ'רלס לקבל טיפול, ורופאיו ייעצו לו לדחות הופעות ציבוריות. במהלך תקופת הטיפולים הוא ימשיך למלא חובות רשמיות אחרות שבהן הוא נושא, כאלה שאינן כרוכות באירועים פומביים, כגון טיפול בניירת.

בית המלוכה מסר עוד כי המלך בחר לשתף את הציבור באבחנה שקיבל כדי למנוע ספקולציות ובתקווה שהחשיפה תעזור לקדם הבנה ברחבי העולם כלפי כל מי שמתמודדים עם סרטן. "המלך נותר חיובי לחלוטין בנוגע לטיפול שלו ומצפה לחזור לבצע את מחויבותו הציבורית המלאה בהקדם האפשרי", נמסר.

דקות אחרי ההודעה של ארמון בקינגהאם מסר ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק כי הוא "מאחל להוד מעלתו החלמה מלאה ומהירה". סונאק הוסיף: "אין לי שום ספק שהוא יחזור במלוא הכוח בתוך זמן קצר, ואני יודע שכל המדינה מייחלת לבריאותו".

בהמשך דיווחה רשת BBC הבריטית כי הנסיך הארי, שבשנים האחרונות התגלע קרע בינו לבין שאר משפחת המלוכה, ובעקבותיו עזב יחד עם רעייתו מייגן לארה"ב, שוחח עם אביו צ'רלס על האבחנה שקיבל, ויגיע בימים הקרובים לבריטניה כדי לבקר אותו.

ההודעה של ארמון בקינגהאם הערב על מחלתו של המלך צ'רלס באה אחרי שבחודש שעבר העביר המלך בן ה-75 שלושה לילות בבית חולים, אחרי שעבר ניתוח לטיפול בערמונית מוגדלת. כבר אז נמסר כי מדובר בעניין שפיר, אך עצם אשפוזו של המלך עורר עניין רב.

המלך צ'רלס, נזכיר, הפך למלך רק לפני פחות משנה וחצי, בספטמבר 2022, בעקבות מות אמו המלכה אליזבת בגיל 96. הוא הוכתר רשמית רק בשנה שעברה, אחרי עשרות שנים שבהן המתין לרשת את הכתר מאמו, שכהונתה כמלכת בריטניה הייתה ארוכה יותר משל כל מלך או מלכה שקדמו לה בבריטניה.

ההודעה על הסרטן שממנו סובל המלך צ'רלס באה גם בשעה שכלתו קייט, רעייתו של יורש העצר וויליאם, מחלימה מניתוח שעברה בבטנה, ניתוח שבגינו אושפזה לאחרונה למשך שבועיים. חלק מתקופת אשפוזה חפפה לתקופת אשפוזו של המלך.

תגיות