אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טרמינל 1 ייפתח בסוף מאי - ריינאייר תחדש הטיסות? טרמינל 1 | צילום: Roman Yanushevsky / Shutterstock

טרמינל 1 ייפתח בסוף מאי - ריינאייר תחדש הטיסות?

הטרמינל, המשמש בעיקר לטיסות לואו קוסט, נסגר עם תחילת המלחמה בעזה עקב הירידה במספר הנוסעים ועלות הפעלתו הגבוהה; במשרד התחבורה מבקשים לחדש את הפעילות לקראת סוף מאי

19.03.2024, 20:15 | יובל אזולאי

טרמינל 1 בנתב"ג ייפתח לקראת סוף מאי, כך החליט היום (ג') מנכ"ל משרד התחבורה משה בן זקן בתום דיון שקיים על הנושא עם הגורמים המקצועיים ברשות שדות התעופה (רש"ת).

טרמינל 1, המשמש בעיקר לטיסות לואו קוסט נסגר עם תחילת המלחמה בעזה בשל ירידה חדה בנפח תנועת הנוסעים בנתב"ג והפסקת הטיסות לישראל וממנה של חברות התעופה הזרות.

פתיחתו של הטרמינל עלתה בשבועות האחרונים לדיון במשרד התחבורה בעקבות תלונות מצד ריינאייר האירית שהודיעה על הפסקת פעילותה בישראל עד חידוש פעילותו של הטרמינל, שבו מסי הנמל מופחתים לעומת אלה שנגבים בטרמינל 3. מס הנמל שמשלם נוסע בטרמינל 1 הוא 11 דולר לעומת 27 דולר בטרמינל 3.

על רקע תלונות אלה משרד התחבורה התכוון להורות לרש"ת על חידוש הפעילות בטרמינל 1 כבר בתחילת אפריל וזאת בין השאר לקראת חופשת פסח. גורמים המצויים בפרטים אמרו כי אין די ביקושים לטיסות במהלך פסח באופן שמצדיק את פתיחת טרמינל 1 לצד טרמינל 3 ולכן הוחלט להיערך לפתיחתו לקראת סוף מאי. ברשות התנגדו בימים האחרונים לפתיחתו של הטרמינל בתקופה שבה תנועת הנוסעים דלה יחסית, וזאת בין השאר בשל עלויות התפעול הגבוהות שלו - כ-200-300 מיליון שקל בשנה ובשל מחסור חריף בכוח אדם.

במשרד התחבורה מעריכים כי לרש"ת יהיה די זמן כדי להיערך לפתיחתו המחודשת של הטרמינל וזאת כשברקע קיים מחסור של מאות מאבטחים בשל גיוסם למילואים. שם אומרים כי פתיחתו לקראת יוני תאפשר לנתב"ג לענות על הביקושים הגבוהים לטיסות במהלך חודשי הקיץ וחגי תשרי כשבמקביל חברות התעופה הזרות החלו לחדש את טיסותיהן לישראל.

תגיות