אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב מתקררת? מדד האינפלציה המועדף על הפד עלה ב-4.9% באפריל צילום: בלומברג

ארה"ב מתקררת? מדד האינפלציה המועדף על הפד עלה ב-4.9% באפריל

שיעור העלייה השנתי במדד המחירים של ההוצאה הפרטית (PCE), ללא מזון ואנרגיה, היה נמוך מזה שנרשם במרץ, 5.2%; ההכנסה לנפש עלתה ב-0.4% באפריל, וההוצאות - ב-0.9%

27.05.2022, 16:45 | חדשות חוץ

מדד האינפלציה המועדף על הפדרל ריזרב - מדד המחירים של ההוצאה הפרטית (PCE) - עלה ב-4.9% באפריל, בשיעור שנתי, נתון המאותת על הקלה אפשרית בלחצים האינפלציוניים. כך מפרסם היום משרד המסחר האמריקאי. במרץ עמד המדד על 5.2%.

העלייה במדד הליבה היתה בהתאם לתחזיות האנליסטים. מדד זה אינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה התנודתיים, אשר היו אחת הסיבות המרכזיות לשיא של 40 שנה שנרשם באינפלציה בארה"ב מוקדם יותר השנה.

בחישוב חודשי, עלה המדד ב-0.3% באפריל, כמו במרץ - ובהתאם לתחזיות.

מדד ה-PCE יחד עם מחירי המזון והאנרגיה עלה ב-6.3% באפריל, בחישוב שנתי - לעומת 6.6% במרץ. עם זאת בחישוב חודשי עלה המדד ב-0.2% בלבד, לעומת זינוק של 0.9% שנרשם במרץ.


קניות בארה"ב, שאטרסטוק קניות בארה"ב | שאטרסטוק קניות בארה"ב, שאטרסטוק

האינפלציה בארה"ב זינקה בחודשים האחרונים לרמות שלא נראו מאז שנות ה-80, בין השאר עקב בעיות בצד ההיצע, התמריצים הממשלתיים שניתנו בתקופת המגיפה והמלחמה באוקראינה.

בעקבות כך העלה הפדרל ריזרב את הריבית פעמיים - ב-0.75% בסך הכל - ואותת כי ההעלאות יימשכו עד שהאינפלציה תחזור קרוב ליעד של 2%.

מדד ה-PCE נמוך משיעור האינפלציה (CPIׂׂ) שמפרסמת לשכת הסטטיסטיקה - שעמד על 8.3% באפריל. ההבדל נובע מכך שמדד ה-CPI עוקב אחרי מידע המתקבל מהצרכנים, ואילו ה-PCE שואב מידע מהעסקים.

עוד עולה מנתונים שפורסמו היום בארה"ב כי ההכנסה לנפש עלתה ב-0.4% באפריל, וההוצאות - ב-0.9%.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות