אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איחוד האמירויות מקילה על עובדים זרים ומשקיעים לקבל ויזה ומעמד תושב ויזה לאיחוד האמירויות. יינתנו הקלות | צילום: Gulf News

איחוד האמירויות מקילה על עובדים זרים ומשקיעים לקבל ויזה ומעמד תושב

תושבים זרים מהווים מעל 80% מהאוכלוסייה באמירויות והם עמוד התווך של הכלכלה. בין ההקלות: הרחבת הזכאות לוויזת זהב גם לבני משפחה וזכאות לוויזה למשקיעי נדל"ן שרכשו נכס בשווי של יותר מ-544,500 דולר

19.04.2022, 15:54 | חדשות חוץ

הממשלה באיחוד האמירויות אישרה רגולציות חדשות ומקלות לקבלת ויזה ותושבות לזרים, ובכך סיכמה הליך שנועד להעניק לעובדים הזרים אחזקה גדולה יותר בכלכלה.

"המערכת החדשה לכניסה ולמגורים נועדה למשוך ולשמור על עובדים מיומנים מרחבי העולם, ולהגדיל את התחרות והגמישות של שוק העבודה ובמקביל לעודד תחושה של יציבות בקרב תושבי האמירויות ובני המשפחה שלהם", כך על פי הצהרה שפרסמה הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט:

תושבים זרים מייצגים מעל 80% מהאוכלוסייה באמירויות ונחשבים לעמוד תווך של הכלכלה כבר עשורים. האמירויות מורכבות משבע נסיכויות, ביניהן דובאי ואבו דאבי.


אבו דאבי, איחוד האמירויות, צילום: שאטרסטוק אבו דאבי, איחוד האמירויות | צילום: שאטרסטוק אבו דאבי, איחוד האמירויות, צילום: שאטרסטוק


הרגולציה החדשה מפשטת את תוכנית ויזת הזהב ומקלה את הקריטריונים. כך למשל, הוויזה לעשר שנים מוענקת למשקיעים, יזמים, עובדים מיומנים, מדענים ופרופסורים, סטודנטים מצטיינים, "חלוצים בזכויות אדם וגיבורים מהשורה הראשונה". בעקבות השינויים, הזכאיים לוויזת הזהב יוכלו להשתמש בה גם על בני משפחה, ובוטלה המגבלה על הזמן שמבלים מחוץ לאמירויות כתנאי לשמירה על הוויזה.

משקיעי נדל"ן יוכלו להשיג ויזת זהב לאחר רכישת נכס בשווי של 2 מיליון דירהם ומעלה (544,500 דולר). כמו כן, פרילנסרים ועצמאיים יוכלו לקבל תושבות לחמש שנים מבלי להזדקק יותר לנותן חסות מקומי. התושבות לחמש שנים תינתן גם למשקיעים שמבססים או משתתפים בפעילויות מסחריות. עד כה התושבות במקרים כאלה ניתנה רק לתקופה של שנתיים.


ויזה לאיחוד האמירויות. יינתנו הקלות, צילום: Gulf News ויזה לאיחוד האמירויות. יינתנו הקלות | צילום: Gulf News ויזה לאיחוד האמירויות. יינתנו הקלות, צילום: Gulf News


האמירויות ישיקו גם ויזה חדשה לתושבות לחמש שנים, כדי למשוך עובדים מיומנים, בעלי מקצוע, פרילנסרים ומשקיעים.

בעקבות השינויים בוטלה גם הדרישה לנותן חסות מקומי עבור סוגי ויזות שונים כמו ויזות כניסה וגם ויזות עבודה. במקרה של ויזות עבודה, נדרשת השכלה של תואר ראשון לפחות. ויזת תייר ניתנת לחמש שנים וגם במקרה זה בוטלה חובת נותן החסות, אך התנאי הוא הצגת הוכחה ליתרה של 4,000 דולר לפחות בחשבון הבנק.

תגיות